یکی از دو ورزشکار افغان بالاخره توانست در مسابقات پارالمپیک شرکت کند

09/06/1400 02:51 ب.ظ

یکی از دو ورزشکار افغان بالاخره توانست در مسابقات پارالمپیک شرکت کند جزئیات بیشتر🔽

حسین رسولی در واقع دونده دو سرعت است اما به دلیل تأخیر، به مسابقات این رشته نرسید. بنابراین او بخت خود را در تنها مسابقه باقی‌مانده از دو و میدانی، یعنی پرش طول گروه تی۴۷ امتحان کرد. کریگ اسپنس سخنگوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک گفت که روز دوشنبه با رسولی صحبت کرده اما از دادن جزئیات درباره این دیدار خودداری کرد. او درباره رسولی گفت: «او برای رقابت بسیار هیجان‌زده بود.

او قبلاً هم پرش طول انجام داده بود، اما این نخستین بار بود که در یک مسابقه بزرگ بین‌المللی پرش طول شرکت می‌کرد. برایش فرصت بسیار ویژه‌ای بود. این همان قدر می‌توانم بگویم.»

زکیه خدادادی، دیگر ورزشکار ملی‌پوش افغانستان در پارالمپیک، اولین زن ورزشکار این کشور است که از سال ۲۰۰۴ به این سو در پارالمپیک شرکت می‌کند. او قرار است روز پنجشنبه در رشته تکواندو در وزن ۴۴ تا ۴۹ کیلوگرم زنان به رقابت بپردازد.اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک در آخر هفته گذشته با ورزشکاران افغان در دهکده پارالمپیک در در توکیو دیدار کرده بود.

حدود دو هفته پیش از رسیدن این ورزشکاران به توکیو، به کمیته بین‌المللی پارالمپیک اطلاع داده شده بود که ورزشکاران ملی‌پوش افغانستان نمی‌توانند در این مسابقات شرکت کنند. پارسونز گفت این تصمیم «هم قلب همه دست‌اندرکاران پارالمپیک را شکست و هم این دو ورزشکار را ویران کرد». headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دو طلا، دو رکورد و یک نقره سهم امروز کاروان پارالمپیک ایران در توکیو

افزایش ۱۰ درصدی جانباختگان کرونا در هفته گذشته؛ مجموع مبتلایان در ایران از کلمبیا پیشی گرفتایران با وجود آن که از نظر نسبت انجام آزمایش تشخیص کرونا به ازای هر یک میلیون نفر در رتبه ۱۱۶ جهان قرار دارد ولی روز یکشنبه بر پایه مجموع بیماران شناسایی شده با سبقت از کلمبیا به رده نهم جهان صعود کرد.

کرونا در ایران؛ «واکسن هراسی» در قم و نگرانی درباره «زنجیره تامین واکسن» در استان تهران◾️مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه هشتم شهریور اعلام کرد ۶۶۹ نفر در یک شبانه روز گذشته در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند و به این ترتیب تعداد رسمی قربانیان کرونا در ایران به ۱۰۷ هزار و ۱۵۱ نفر رسید. 😡 این حکومت برای بقای خود نیاز به داشتن بحران داره و در حال حاضر کرونا بهترین بحران هست

ویدیو: خلاصه رقابت امیر خسروانی در مسابقات پرش طولامیر خسروانی به مدال طلایی پارالمپیک رسید.

ورزشکار ترکیه‌ای در مسابقات تنیس روی میز پارالمپیک توکیو طلا گرفتعبدالله اوزتورک عضو تیم ملی تنیس روی میز ترکیه با پیروزی 3 بر یک مقابل حریفی از کره‌جنوبی، مدال طلای پارالمپیک توکیو را کسب کرد. - خبرگزاری آناتولی

تالاب انزلی دو روز است در آتش می‌سوزد | DW | 31.08.2021خودروهای آتش‌نشانی به دلیل نیزار بودن محل آتش‌سوزی متوقف ماندند. وزارت دفاع اعلام کرده است یک فروند هلی‌کوپتر آب‌پاش به محل اعزام شده است. مردای جی آلمان امی مرداب رن نیوشتن داره، بعد هایا، امی خودمان استانِ جا بعضیان اینگار نه اینگار!

رسولی همان گونه که پیش‌بینی می‌شد نتوانست در این رقابت ۱۳ نفره موفقیتی کسب کند و با ۴.۴۶ متر پرش، نفر آخر شد. روبیل یانکیل سول سروانتس، ورزشکار کوبایی با ۷.۴۶ متر قهرمان این مسابقه شد و مدال طلا را به دست آورد.

کریگ اسپنس سخنگوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک گفت که روز دوشنبه با رسولی صحبت کرده اما از دادن جزئیات درباره این دیدار خودداری کرد. او درباره رسولی گفت: «او برای رقابت بسیار هیجان‌زده بود. او قبلاً هم پرش طول انجام داده بود، اما این نخستین بار بود که در یک مسابقه بزرگ بین‌المللی پرش طول شرکت می‌کرد. برایش فرصت بسیار ویژه‌ای بود. این همان قدر می‌توانم بگویم.»

زکیه خدادادی، دیگر ورزشکار ملی‌پوش افغانستان در پارالمپیک، اولین زن ورزشکار این کشور است که از سال ۲۰۰۴ به این سو در پارالمپیک شرکت می‌کند. او قرار است روز پنجشنبه در رشته تکواندو در وزن ۴۴ تا ۴۹ کیلوگرم زنان به رقابت بپردازد.اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک در آخر هفته گذشته با ورزشکاران افغان در دهکده پارالمپیک در در توکیو دیدار کرده بود.

حدود دو هفته پیش از رسیدن این ورزشکاران به توکیو، به کمیته بین‌المللی پارالمپیک اطلاع داده شده بود که ورزشکاران ملی‌پوش افغانستان نمی‌توانند در این مسابقات شرکت کنند. پارسونز گفت این تصمیم «هم قلب همه دست‌اندرکاران پارالمپیک را شکست و هم این دو ورزشکار را ویران کرد».

وی یادآوری کرد که انتشار این خبر سبب آغاز یک «کارزار بزرگ جهانی» برای انتقال این ورزشکاران از افغانستان و انتقال‌شان به ژاپن از طریق فرانسه شد.

پدیده جدید دو سرعت پارالمپیک، فلیکس استرنگ آلمانی است که دوشنبه شب تنها در ۱۰.۷۶ ثانیه به خط پایان رسید و مدال طلا گرفت.