یازده سال حبس برای «آرش گنجی» به جرم ترجمه یک کتاب

10/10/1399 07:36:00 ب.ظ

«آرش_گنجی» نویسنده، مترجم و منشی هیات‌دبیران کانون نویسندگان ایران، به تحمل یازده سال زندان محکوم شد. کانون نویسندگان ایران گفته تمام اتهامات و احکام زندان این مترجم، تنها به دلیل ترجمه یک کتاب توسط آرش گنجی صادر شده است. اطلاع_رسانی

کانون نویسندگان ایران روز چهارشنبه ۱۰دی۱۳۹۹، با انتشار این خبر آورده که آقای گنجی براساس حکم صادره از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست «قاضی عموزاد»، به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» به ۵ سال، به اتهام «تبلیغ علیه...

کانون نویسندگان ایران روز چهارشنبه ۱۰دی۱۳۹۹، با انتشار این خبر آورده که آقای گنجی براساس حکم صادره از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست «قاضی عموزاد»، به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» به ۵ سال، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال و به اتهام «عضویت و همکاری با گروهک مخالف نظام» به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

دادگاه آقای گنجی روز سه‌شنبه۹دی در این شعبه برگزار شده بود و این حکم به «ناصر زرافشان»، وکیل مدافع آقای گنجی ابلاغ شده است. کانون نویسندگان ایران همچنین با اعلام این خبر یادآور شده که تمام این اتهامات و احکام زندان این مترجم، تنها به دلیل ترجمه یک کتاب توسط آرش گنجی صادر شده است. این کتاب با نام «کلید کوچک دروازه‌ای بزرگ» و به تحولات کردستان سوریه پرداخته است.

آقای گنجی ۲۰ روز فرصت دارد تا نسبت به حکم صادره اعتراض کند. آرش گنجی روز ۱دی۱۳۹۸ توسط ماموران وزارت اطلاعات در خانه‌اش بازداشت و به بند ۲۰۹ «زندان اوین» منتقل شد بود. پس از اتمام مراحل بازجویی این عضو کانون نویسندگان را به بند عمومی منتقل کردند. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.