«چهره جاودانی مقاومت»؛ شهردار پاریس از لوح یادبود احمد شاه مسعود رونمایی کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 59%

«چهره جاودانی مقاومت»؛ شهردار پاریس از لوح یادبود احمد شاه مسعود رونمایی کرد جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ان هیدالگو، شهردار پاریس روز شنبه در مراسمی از لوح یادبود احمد شاه مسعود، فرمانده پیشین مجاهدین افغانستان در پایتخت فرانسه رونمایی کرد.

در این مراسم شخصیت هایی از جمله احمد مسعود، فرزند احمد شاه مسعود، حامد کرزی، رئیس جمهوری پیشین افغانستان، رئیس شورای عالی مصالحه ملی این کشور و کلمان بون، وزیر امور اروپایی فرانسه حضور داشتند. لوح یادبود احمد شاه مسعود در پارک شانزه لیزه واقع در منطقه هشتم پاریس نصب شده است. یکی از رهگذارهای این پارک نیز به نام فرمانده پیشین مجاهدین افغانستان نامگذاری شد.شهردار پاریس در مراسم روز شنبه احمد شاه مسعود را «چهره جاودانی مقاومت» خواند. ان هیدالگو افزود که تصویر، سخنان و مبارزه فرمانده پیشین مجاهدین افغانستان نه تنها در این کشور که در پایتخت فرانسه نیز «الهام بخش» بوده است.

وزیر امور اروپایی فرانسه نیز در مراسم روز شنبه بر تعهد کشورش در پاسداری از آزادی ها و دستاوردهای دموکراتیک ۲۰ سال اخیر در افغانستان در شرایط «حساس» کنونی تاکید کرد.پارک شانزه لیزه در کنار خیابانی معروف به همین نام و در نزدیکی کاخ الیزه، اقامتگاه رئیس جمهوری فرانسه و میدان مشهور کونکورد واقع شده است. شورای شهر پاریس روز ۹ مارس (۱۹ اسفند) به نصب لوح یادبود احمد شاه مسعود رای داده بود.

احمد شاه مسعود از چهره های مبارزه با اشغال افغانستان از سوی اتحاد جماهیر شوروی در دهه ۱۹۸۰ و از رهبران «مقاومت» در برابر حکومت طالبان بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ بود. او دو روز پیش از حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ از سوی گروه القاعده ترور شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

روح بزرگ مرد که فرا تر از مرز ها افتخار آفرین است شاد باد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عبدالوهاب شهیدی، چهره مطرح آواز ایران درگذشت | DW | 10.05.2021عبدالوهاب شهیدی یکی از نام‌‌آشناترین خوانندگان ایران به دلیل عارضه قلبی در بیمارستانی در تهران درگذشت. شهیدی یکی از چهره‌های مطرح آواز و موسیقی ایران بود. صدای گرم و دلنشین او در یاد علاقمندان موسیقی جاودانه است. صدای سحرآمیز هنر آواز ایران سکوت در پیش گرفت. روحش شاد رحشون شاد و یادشون گرامی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض ده‌ها چهره دانشگاهی به بازداشت و حبس تورج امینی، تاریخ‌نگار بهایی | DW | 04.04.2021بیش از ۴۰ شخصیت دانشگاهی و پژوهشگر در عرصه ایرانشناسی از دانشگاه‌های معتبر جهان با انتشار بیانیه‌ای اعتراض خود را به بازداشت و حبس تورج_امینی، محقق و تاریخ‌نگار بهایی ابراز داشتند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

درخواست ۴۴ چهره دانشگاهی بین‌المللی برای آزادی تورج امینی، پژوهشگر بهائی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

هشدار اسقف الراعی نسبت به توطئه برای تغییر چهره و ساختار لبناناسقف بشار الراعی رهبر مارونی‌های لبنان روز شنبه، 3 آوریل 2021 بار دیگر نسبت به خطرات جدی که لبنان را
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

غصه فراوانی در زمینه مدیریت فضای مجازی در چهره رهبری می‌بینیمدادستان کل کشور با بیان این‌که متاسفانه مدیریت فضای مجازی فشل است و به تعبیر مقام معظم رهبری ول و رها است گفت: غصه فراوانی در این زمینه در چهره رهبری می‌بینیم. بعضی از مدیران بحث فیلترینگ را مطرح می‌کنند اما این بحث انحرافی، غلط‌انداز و فرار به جلو است. هیچ‌کس نمی‌گوید فضای مجازی را ببندید آن‌چه مورد تاکید مقام معظم رهبری است بحث مدیریت فضای مجازی است. فیسبوک فیلتر یوتیوب فیلتر تلگرام فیلتر توییتر فیلتر، دیگه چی مونده از اینترنت آزاد. بگو بمیر از غصه! آخوند مدلف! چهره خوانی بلده حاجی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »