«رفقای جاده خاکی»؛ موتورسوارانی که در دل طبیعت آنگولا سیر می‌کنند

10/03/2021 10:00:00 ب.ظ

«رفقای جاده خاکی»؛ موتورسوارانی که در دل طبیعت آنگولا سیر می‌کنند جزئیات بیشتر🔽

موتورسواری, آنگولا

«رفقای جاده خاکی»؛ موتورسوارانی که در دل طبیعت آنگولا سیر می‌کنند جزئیات بیشتر🔽

«ما کسانی را به عضویت می‌پذیریم که بسیار منضبط، و به روح و ارزش‌های اجتماعی موتورسواری متعهد باشند.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندیدآنها در این سفر به سمت جنوب پایتخت و پارک ملی کیساما می‌روند و از آنجا راهی شمال می‌شوند. این مسیرپیمایی‌ها هم مفرّح است و هم بناست سبب تغییر شود. هدف این گروه تقویت گردشگریِ آنگولاست و کارهای خیریه‌ای نیز با کلیساها، با بیمارستان‌ها انجام می‌دهند.

ایستگاه بعدی سفر آنها مکانی فوق‌العاده است که گویی به سیارهٔ دیگری تعلق دارد. خورخه کوستودیو آلمیدا، دیگر عضو گروه می‌گوید: «ما حدود ۵۵ کیلومتر از لواندا فاصله داریم، و در امتداد ساحل به سمت بارا دو کوانزا می‌رویم که به چشم‌انداز ماه معروف است، آنجا در حدود ساعت ۷ شب غروب بسیار زیبایی را خواهیم دید.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

به یاد سیامک پورزند، روزنامه‌نگاری که با آزار حکومت ایران به زندگی خود پایان داد

پلیس فرانسه مردی را که با چاقو به او حمله کرده بود به ضرب گلوله کشتاین فرد که هنوز دربارۀ سن و هویت او اطلاعاتی منتشر نشده، با شلیک گلوله بشدت زخمی می‌شود اما تلاش نیروهای امداد برای ماساژ قلبی و زنده نگه داشتن او به نتیجه‌ای نمی‌رسد و او می‌میرد. کار درستی کرد احتمالا افغان و یا پاکستانی یا چچینی است.من قسما تصویرش را دارم به او یعنی کی نفهمیدیم

سه خواهر روس که متهم به قتل پدر متجاوز خود بودند، به عنوان قربانی شناخته شدندسه خواهر روس که سال ۲۰۱۸ پدر خود را به قتل رساندند، از سوی دادستانی به صورت رسمی به عنوان «قربانی» شناخته شدند. 🤷‍♂️🤷‍♂️ حالا تو ایران بود مقصر شناخته می‌شدند. یارو تو گلستان دوتا بچه ۷و۸ ساله رو دزدیده برده برای کثافت کاری اونوقت خیلی راحت اتهام تجاوز و از روی پرونده بر میدارن میگن آدم ربایی سه خواهر ارمنی تبار شهروندان روسیه!

بازوبندی که رونالدو به زمین کوبید چگونه به درمان یک نوزاد صربستانی کمک کرد؟بازوبند کاپیتانی کریستیانو رونالدو که وی آنرا در پایان مسابقه با تیم ملی صربستان به نشانه عصبانیت از تصمیم داور به زمین کوبیده بود در یک حراج خیریه برای کمک به درمان بیماری آتروفی عضلانی نخاعی یک پسر بچه شش ماهه به مبلغ ۶۴ هزار یورو فروخته شد.

لبنان، بحرانی که همواره یک سرش به ریاض ختم می‌شوداگر روزگاری عربستان سعودی منجی لبنانی‌ها از جنگ داخلی و پدرخوانده توافق طائف محسوب می‌شد، امروز بسیاری از لبنانی‌ها این کشور را عامل اصلی فلاکت خود می‌دانند.

این گروه با بیش از ۲۶۰ عضو فعّال، تاکنون بسیاری از مسیرها و مناظر آنگولا و دیگر نقاط آفریقا را زیر پا گذاشته است.امروز سال‌مرگ «سیامک پورزند»، روزنامه‌نگار و فعال فرهنگی ایرانی است که در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ به زندگی خود خاتمه داد.استفاده پلیس فرانسه از پهپاد برای نظارت بر تجمع‌ها ممنوع شد پلیس فرانسه اعلام کرد که تحقیقات درباره این حادثه آغاز شده است و در این مرحله نمی‌توان گفت که آیا فرد مضروب در زمان تهدید به حمله، حرفی با محتوایی مذهبی یا تروریستی زده است یا خیر.تفهیم اتهام قتل عمد برنامه ریزی شده به این سه خواهر در حالی صورت گرفت که آنان مدعی بودند پدرشان از آنها سوء استفاده جنسی کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید آنها در این سفر به سمت جنوب پایتخت و پارک ملی کیساما می‌روند و از آنجا راهی شمال می‌شوند. این مسیرپیمایی‌ها هم مفرّح است و هم بناست سبب تغییر شود.  «مهرانگیز کار»، حقوق‌دان، فعال حقوق بشر در صفحه  اینستاگرامش  به یاد همسرش نوشته است: «به یاد آن صبح سیاه ۲۹ اپریل ۲۰۱۱، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ که سیامک پورزند پس از بیش از ۹ سال رنج و شکنجه‌ی روحی و جسمی و تحمل انواع توهین‌ها به کرامت انسانی‌اش، رفت و امیدهای ما را برای بازیافت حضور گرم و مهربانش با خود برد. هدف این گروه تقویت گردشگریِ آنگولاست و کارهای خیریه‌ای نیز با کلیساها، با بیمارستان‌ها انجام می‌دهند. ایستگاه بعدی سفر آنها مکانی فوق‌العاده است که گویی به سیارهٔ دیگری تعلق دارد. گفتی بابا جان برو بخواب. خورخه کوستودیو آلمیدا، دیگر عضو گروه می‌گوید: «ما حدود ۵۵ کیلومتر از لواندا فاصله داریم، و در امتداد ساحل به سمت بارا دو کوانزا می‌رویم که به چشم‌انداز ماه معروف است، آنجا در حدود ساعت ۷ شب غروب بسیار زیبایی را خواهیم دید. این سه خواهر به هنگام قتل پدرشان ۱۷، ۱۸ و ۱۹ ساله بودند.

» موتورسواران در مسیر خود به‌سوی شرق بخشی از زیبایی‌های طبیعی آنگولا را می‌بینند. گفتی بابا جان راحت بخواب. آنها به‌سوی پارک ملی کیساما می‌روند. این مسیر به جایی به نام موشیما می‌رسد که در زبان محلی کیمبوندو به معنای قلب است. پورزند روزنامه‌نگاری را با «روزنامه باختر» در سال ۱۳۳۱آغاز کرد. آنها معتقدند موشیما جایی مقدس است و برنامهٔ موتورسواری سالانه خود را از آنجا شروع می‌کنند تا سال پربرکتی داشته باشند. آنها سرانجام سفرشان را در اقامتگاه محبوب کابیریز در موبانگا به پایان می‌برند. پس از انقلاب، مانند بسیاری دیگر کارش را در مطبوعات از دست داد. اگر چه هم اکنون سه خواهر روس به عنوان قربانی شناخته شده‌اند اما اتهام قتل برای آن‌ها همچنان پابرجاست.

اکنون حدود ۲۰ گروه موتورسواری در آنگولا هست. آنها ارتباط بسیار خوبی با دیگر موتورسوارانی دارند که اغلب برای ماجراجویی به آفریقا می‌آیند و می‌گویند مشتاق دیدار آنها در آنگولا هستند. او با مجلاتی نظیر «گزارش سینما» همکاری داشت. هم‌رسانی این مطلب: .