موتورسواری, آنگولا, آفریقا

موتورسواری, آنگولا

«رفقای جاده خاکی»؛ موتورسوارانی که در دل طبیعت آنگولا سیر می‌کنند

«رفقای جاده خاکی»؛ موتورسوارانی که در دل طبیعت آنگولا سیر می‌کنند جزئیات بیشتر🔽

10/03/2021 10:00:00 ب.ظ

«رفقای جاده خاکی»؛ موتورسوارانی که در دل طبیعت آنگولا سیر می‌کنند جزئیات بیشتر🔽

«ما کسانی را به عضویت می‌پذیریم که بسیار منضبط، و به روح و ارزش‌های اجتماعی موتورسواری متعهد باشند.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندیدآنها در این سفر به سمت جنوب پایتخت و پارک ملی کیساما می‌روند و از آنجا راهی شمال می‌شوند. این مسیرپیمایی‌ها هم مفرّح است و هم بناست سبب تغییر شود. هدف این گروه تقویت گردشگریِ آنگولاست و کارهای خیریه‌ای نیز با کلیساها، با بیمارستان‌ها انجام می‌دهند.

کمپین حقوق بشر: آمریکا و اروپا باید مانع خونریزی بیشتر در ایران شوند | DW | 28.07.2021 مولوی عبدالحمید: ریشه ناآرامی‌ها و چالش‌ها در ندیدن واقعیت‌هاست | DW | 28.07.2021 درخواست چند سناتور آمریکایی از بایدن: به رئیسی ویزا ندهید | DW | 29.07.2021

ایستگاه بعدی سفر آنها مکانی فوق‌العاده است که گویی به سیارهٔ دیگری تعلق دارد. خورخه کوستودیو آلمیدا، دیگر عضو گروه می‌گوید: «ما حدود ۵۵ کیلومتر از لواندا فاصله داریم، و در امتداد ساحل به سمت بارا دو کوانزا می‌رویم که به چشم‌انداز ماه معروف است، آنجا در حدود ساعت ۷ شب غروب بسیار زیبایی را خواهیم دید.»

موتورسواران در مسیر خود به‌سوی شرق بخشی از زیبایی‌های طبیعی آنگولا را می‌بینند. آنها به‌سوی پارک ملی کیساما می‌روند.این مسیر به جایی به نام موشیما می‌رسد که در زبان محلی کیمبوندو به معنای قلب است. آنها معتقدند موشیما جایی مقدس است و برنامهٔ موتورسواری سالانه خود را از آنجا شروع می‌کنند تا سال پربرکتی داشته باشند. آنها سرانجام سفرشان را در اقامتگاه محبوب کابیریز در موبانگا به پایان می‌برند. headtopics.com

اکنون حدود ۲۰ گروه موتورسواری در آنگولا هست. آنها ارتباط بسیار خوبی با دیگر موتورسوارانی دارند که اغلب برای ماجراجویی به آفریقا می‌آیند و می‌گویند مشتاق دیدار آنها در آنگولا هستند. ادامه مطلب: euronews فارسی »

روایت تسنیم از پشت‌پرده اغتشاشات الیگودرز/ پاسخ قاطع مردم به پروژه کشته‌سازی ضدانقلاب/ سناریوی آشوبگران چگونه خنثی شد؟+ فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

به یاد سیامک پورزند، روزنامه‌نگاری که با آزار حکومت ایران به زندگی خود پایان داد

پلیس فرانسه مردی را که با چاقو به او حمله کرده بود به ضرب گلوله کشتاین فرد که هنوز دربارۀ سن و هویت او اطلاعاتی منتشر نشده، با شلیک گلوله بشدت زخمی می‌شود اما تلاش نیروهای امداد برای ماساژ قلبی و زنده نگه داشتن او به نتیجه‌ای نمی‌رسد و او می‌میرد. کار درستی کرد احتمالا افغان و یا پاکستانی یا چچینی است.من قسما تصویرش را دارم به او یعنی کی نفهمیدیم

سه خواهر روس که متهم به قتل پدر متجاوز خود بودند، به عنوان قربانی شناخته شدندسه خواهر روس که سال ۲۰۱۸ پدر خود را به قتل رساندند، از سوی دادستانی به صورت رسمی به عنوان «قربانی» شناخته شدند. 🤷‍♂️🤷‍♂️ حالا تو ایران بود مقصر شناخته می‌شدند. یارو تو گلستان دوتا بچه ۷و۸ ساله رو دزدیده برده برای کثافت کاری اونوقت خیلی راحت اتهام تجاوز و از روی پرونده بر میدارن میگن آدم ربایی سه خواهر ارمنی تبار شهروندان روسیه!

بازوبندی که رونالدو به زمین کوبید چگونه به درمان یک نوزاد صربستانی کمک کرد؟بازوبند کاپیتانی کریستیانو رونالدو که وی آنرا در پایان مسابقه با تیم ملی صربستان به نشانه عصبانیت از تصمیم داور به زمین کوبیده بود در یک حراج خیریه برای کمک به درمان بیماری آتروفی عضلانی نخاعی یک پسر بچه شش ماهه به مبلغ ۶۴ هزار یورو فروخته شد.

لبنان، بحرانی که همواره یک سرش به ریاض ختم می‌شوداگر روزگاری عربستان سعودی منجی لبنانی‌ها از جنگ داخلی و پدرخوانده توافق طائف محسوب می‌شد، امروز بسیاری از لبنانی‌ها این کشور را عامل اصلی فلاکت خود می‌دانند.