گلبدین حکمتیار:‌ پیشنهاد غنی برای نبرد با طالبان را نپذیرفتم

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رهبر حزب اسلامی افغانستان اعلام کرد که وی پیشنهاد کمک نظامی رئیس جمهور افغانستان برای نبرد با طالبان را نپذیرفته است. - خبرگزاری آناتولی

رهبر حزب اسلامی افغانستان اعلام کرد که وی پیشنهاد کمک نظامی رئیس جمهور افغانستان برای نبرد با طالبان را نپذیرفته است.گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان اعلام کرد: محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشورمان به ما کمک نظامی پیشنهاد کرد تا با طالبان بجنگیم اما نپذیرفتیم.

وی افزود: ما صلح می‌خواهیم نه جنگ و خشونت. برای حل و فصل معضل افغانستان به غنی تشکیل دولت موقت و انتقال قدرت از طریق انتخابات پیشنهاد کردیم. گفتنی است٬ محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در ماه می سال جاری با حامد کرزی رئیس جمهور سابق و گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در کابل دیدار و گفتگو کرد. این در حالی است که درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی افغانستان و شبه‌نظامیان طالبان در بسیاری از ولایت‌های این کشور به شدت ادامه دارد.

از سوی دیگر، چندی پیش دولت افغانستان اعلام کرد که با آغاز خروج نیروهای ناتو از این کشور٬ خشونت‌ها به طور چشمگیری افزایش یافته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اسرائیل در مواجهه با گونه دلتا؛ خیز برای سومین واکسن | DW | 18.07.2021بیش از ۶۰درصد جمعیت اسرائیل به طور کامل واکسینه شده اما شیوع واریاسیون دلتا شرایط پایدار این کشور را شکننده کرده است. بیون‌تک/فایزر در قبال گونه دلتا ۶۴درصد ایمنی ایجاد می‌کند. حال برای سومین دوز برنامه‌ریزی می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رهبر گروه طالبان بر راه‌ حل سیاسی برای حل بحران افغانستان تاکید کردرهبر گروه طالبان با انتشار پیامی٬ عید قربان را به مسلمانان تبریک گفته و بر راه ‌حل سیاسی برای حل بحران افغانستان تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فعالان حقوق بشر ایرانی از سازمان ملل خواستند برای جلوگیری از سرکوب معترضان خوزستانی اقدام کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. به دولت آمریکا بگویید مذاکره با این خونخواران که مردمشان را بخاطر بی آبی به گلوله می بندند جرم است ! آری جرمی نابخشودنی و مردم ایران هیچوقت فراموش نمی کنند. خوزستان_را_دریابید خوزستان_آب_ندارد FreeIran2021 United Nations is one of corrupted organization.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

توافق اوپک پلاس برای افزایش عرضه نفت؛ حرف امارات بالاخره به کرسی نشستوزرای نفت ۲۳ کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) به رهبری عربستان سعودی و متحدانش به رهبری روسیه، موسوم به اوپک پلاس روز یکشنبه در مورد افزایش عرضه روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت از ابتدای اوت ۲۰۲۱ به توافق رسیدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مراسم بدرقه ورزشکاران المپیکی برای حضور در المپیک توکیو- عکس خبری تسنیم | Tasnimبدرقه ورزشکاران كشورمان برای حضور در المپیک توکیو Tokyo2020 گزارش تصویری تسنیم:
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

افزایش خروجی سدهای کرخه و دز برای حل مشکل تنش آبیاستاندار خوزستان: در سد دز، دبی خروجی آب را به حدود ۱۴۰ متر مکعب و در سد کرخه به حدود ۱۶۰ متر مکعب رسانده‌ایم و آب به تالاب، دشت آزادگان و سوسنگرد رسیده، در خیلی از قسمت‌ها مشکل در حال کمتر شدن است اما مشکلات همچنان پابرجا هستند تا زمانیکه امثال شماها هستن مشکلات پاپرجان یزید ۷۲ نفر و‌کشت اما شما میلیونها نفر و‌کشتید 😔 خوزستان_آب_ندارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »