گفت‌وگوی تلفنی وزیرخارجه ترکیه با سرپرست وزارت خارجه طالبان

20/11/1400 02:58:00 ب.ظ

09.02.

2022 آنکارا/خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه کشور با امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه طالبان در افغانستان به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

متقی ضمن آرزوی سلامتی برای رجب طیب ارودغان، رئیس‌جمهور ترکیه که به ویروس کرونا مبتلا شده‌است، از کمک‌های ترکیه که توسط «قطار نیکوکاری» به این کشور ارسال شده، قدردانی کرد. چاووش‌اوغلو با بیان اینکه در آینده‌ای نزدیک یک قطار کمک‌رسانی دیگر به سمت افغانستان حرکت خواهد کرد، گفت: ایجاد دولتی با مشارکت گسترده در افغانستان برای ثبات و صلح این کشور حائز اهمیت است.

وزیر خارجه ترکیه ضمن ابراز نگرانی از اخبار ناپدید شدن برخی از زنان فعال در افغانستان تاکید کرد: تحصیل دختران بسیار مهم است، اقدامات مثبتی که در این زمینه در افغانستان انجام می‌گیرد را از نزدیک دنبال می‌کنیم. headtopics.com

در این دیدار موضوع فعالیت مجدد مدارس بنیاد معارف در افغانستان نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

خردگرایی مخل| بهمن بازرگانی

از دیر زمان هوس بلعیدن این حجم عظیم را داشتم. هر دو فیلم و سریال را دیده بودم. هیچ یک جای خالی کتاب را پر نمی‌کرد. این را به تأکید می‌گویم. پس از خواندنش. تأمل در فلسفه تاریخِ تولستوی، به درک رمان کمک می‌کند: «همه اشخاص بی‌شماری که در این جنگ شرکت داشتند بر این گمان بودند که می‌دانند چه می‌کنند حال آن‌که همه جز ابزارهایی بی‌اراده در خدمت تاریخ نبودند و کاری را پیش می بردند که خود از آن خبر نداشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

گفت‌وگوهای سعودی و آمریکا برای توقف نقض‌های حوثی‌ علیه مردم یمنوزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی از دیدار و گفت‌وگوی شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه این کشور در ریاض با یائیل لامبرت، دستیار امور خاورنزدیک وزارت خارجه

پیام تشکر اردوغان از رئیسیپیام تشکر اردوغان از رئیسی رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه با انتشار پیامی در حساب کاربری در توئیتر از گفت‌وگوی تلفنی خود با ابراهیم رئیسی، همتای ایرانی خود خبر داد.

گفت‌وگوی وزرای خارجه ترکیه و آمریکا درباره تنش میان روسیه و اوکراینگفت‌وگوی وزرای خارجه ترکیه و آمریکا درباره تنش میان روسیه و اوکراین وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه کشور با آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی خود به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

آرزوی سلامتی آیت‌الله رئیسی برای رئیس جمهور ترکیه/ تاکید بر تقویت سطح روابط تهران- آنکارادر تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان؛ آرزوی سلامتی آیت‌الله رئیسی برای رئیس جمهور ترکیه تاکید بر تقویت سطح روابط تهران- آنکارا کار قشنگی چرا باید برای آدمی مثل اردغان آرزوی سلامتی کنه؟ مَنْ أَحَبَّ بَقَاءَهُمْ فَهُوَ مِنْهُمْ وَ مَنْ کَانَ مِنْهُمْ کَانَ وَرَدَ النَّارَ کسی که دوست داشته باشد بقای آنها را، از آنان خواهد بود و هر کس از آنان (دشمنان خدا) باشد، جایگاهش جهنم خواهد بود. ترک ها همواره از روابط سالم و رقابت های تنگاتنگ در واردات و صادرات استقبال کرده اند.

وزارت خارجه آمریکا: کنگره را کماکان در جریان مذاکرات هسته‌ای با ایران قرار می‌‌دهیمجالینا پورتر، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در کنفرانس خبری تلفنی سه‌شنبه ۱۹ بهمن، تأکید کرد که رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران و مذاکره کننده ارشد ایالات متحده در گفتگوهای وین، اعضای کنگره را کماکان در جریان روند مذاکرات قرار می‌دهد. عَواقب برجام را خواهند دید آنانی ک در آن سَهیم باشند. از جمله تَشدید جنگ های عَقیدتی نیابتی و رَقابت تَسلیحاتی‌. جهان با برجام ننگین اَمن نَخواهد شُد 👎🏻 I.R.‘s chief negotiator is Rob_Malley

وزارت خارجه آمریکا:‌ توافق با ایران امکان‌پذیر است | DW | 08.02.2022سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن تاکید بر چشم‌انداز امیدوارکننده مذاکرات هسته‌ای خواستار سرعت‌بخشیدن به روند مذاکرات شد. تیم مذاکره‌کننده ایران برای ادامه مذاکرات به وین رفت. اگه روس وچین واسرائیل بگذاره بله مرگ بر بایدن محمد قاسم الرجل ذو الأحلام المباركة للإسلام وباكستان. يقدمه أتباعه على أنه الإمام المهدي. ما هي الرسالة في أحلامه؟ لقد أثرت الأحلام الحقيقية في الإسلام على مجرى التاريخ.