گفت‌وگوی یورونیوز با کارشناسان؛ تیک‌تاک چقدر امن است؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«تیک‌تاک» بطور مکرر هر گونه انتقال اطلاعات به دولت چین را انکار کرده است با این حال آیا ما می توانیم از این ادعا مطمئن باشیم؟ از نظر کوین کوران، استاد امنیت سایبری دانشگاه اولستر، پاسخ کوتاه به این پرسش «خیر» است.

با گسترش استفاده از اپلیکیشن «تیک‌تاک» در سراسر جهان، نگرانی درباره نحوه ذخیره داده‌های ما از سوی این اپلیکیشن چینی افزایش پیدا کرده است.

این اتفاقات بعد از آن رخ می دهد که مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که واشنگتن «بطور جدی» بدنبال ممنوع کردن این اپلیکیشن است. اظهاراتی که با پیام‌‌های حاوی جوک و شوخی از سوی کاربران تیک‌تاک همراه شد. از نظر کوین کوران، استاد امنیت سایبری دانشگاه اولستر، پاسخ کوتاه به این پرسش «خیر» است. با این حال این استاد دانشگاه می گوید که «تیک‌تاک» کمتر از فیسبوک، داده‌ها را جمع‌آوری می کند.

از نظر این کارشناس سایبری ما نکاتی درباره فیسبوک و شرکت‌هایی آمریکایی این حوزه می دانیم اما درباره اپلیکیشن‌های چینی چنین اطلاعاتی نداریم. با این حال بسیاری از کاربران این اپلیکیشن، نوجوانان هستند که از کاربران مسن‌تر و با تجربه‌تر، آسیب‌پذیرترند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

به دنبال این نیستیم که چوب لای چرخ دولت بگذاریم/ اولویت مجلس یازدهم نظارت استرئیس مجلس گفت: بین قانونگذاری و نظارت اولویت ما نظارت است و به دنبال مچ گیری نیستیم؛ بدنبال این نیستیم که چوب لای چرخ دولت بگذاریم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سیامک نمازی با ارسال نامه‌ای خواستار رسیدگی مجدد به پرونده‌اش شده استسیامک_نمازی با ارسال نامه‌ای خواستار رسیدگی مجدد به پرونده‌اش شده است لازم به ذکر است که بابک نمازی برادر سیامک نمازی در پی تماس صدای آمریکا، صحت این نامه و درخواست مجدد این شهروند آمریکایی ایرانی‌تبار برای بازنگری در پرونده‌اش را تایید کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اداره کشور با کمترین اتکا به نفت، قدرت نمایی ایران در جنگ اقتصادی استدکتر روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت: اداره کشور با کمترین اتکا به نفت، قدرت نمایی ایران در جنگ اقتصادی است تامین نیازهای ضروری مردم و حمایت از تولید کنندگان همچنان اولویت دولت است
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

تقی رحمانی: برخوردی که با نرگس محمدی شده یک نوع انتقام‌ است | DW | 13.07.2020نرگس محمدی، فعال حقوق بشر در زندان زنجان به کرونا مبتلا شد. تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی درگفت و گو با دویچه وله ابتلای همسرش به کرونا را تائید کرده و از مقامات قضایی ایران خواست برای مراقبت‌های پزشکی به همسرش مرخصی دهند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

زندگی همراه با آرامش و بی‌دغدغه حق بازنشستگان استوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: زندگی همراه با آرامش و بی‌دغدغه حق بازنشستگان است. اگراین افراد نتوانند عزتمندانه زندگی کنند شاغلان نیز نسبت به آینده خود ناامید می‌شوند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هوا چونینگ: چین اهمیت زیادی برای روابط دوستانه با ایران قائل استسخنگوی وزارت خارجه چین: چین اهمیت زیادی برای روابط دوستانه با ایران قائل است جوسازی‌ها برای مختل کردن همکاری‌های راهبردی بین ایران و چین است بعد از تایید سند از سوی چینی‌ها و نهایی شدن آن مطالب مرتبط با آن به اطلاع افکار عمومی رسانده می‌شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »