گفت‌وگوی عبدالله دوم و محمود عباس در باره تحولات مسجدالاقصی

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گفت‌وگوی عبدالله دوم و محمود عباس در باره تحولات مسجدالاقصی دیوان پادشاهی اردن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که عبدالله دوم، پادشاه این کشور و محمود عباس، رئیس دولت فلسطین بطور تلفنی گفت‌وگو کردند.

18.04.2022دیوان پادشاهی اردن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که عبدالله دوم، پادشاه این کشور و محمود عباس، رئیس دولت فلسطین بطور تلفنی گفت‌وگو کردند.

بر این اساس، طرفین تحولات اخیر مسجدالاقصی در قدس اشغالی و تشدید اسرائیل علیه این مکان مقدس را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دادند. این در حالی است که ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن پیشتر اعلام کرد: سفیر اسرائیل را احضار کردیم، امروز کاردار را نیز احضار می‌کنیم تا این پیام قاطع و آشکار خود را برسانیم که اقدامات اسرائیل را محکوم می‌کنیم.جشن مذهبی یهودی «پسح» شب جمعه گذشته آغاز شده و تا پنجشنبه آینده ادامه خواهد یافت.

گفتنی است نظامیان اسرائیلی بامداد روز جمعه گذشته با استفاده از گلوله پلاستیکی و بمب صوتی به محوطه مسجدالاقصی یورش بردند. نمازگزاران فلسطینی هم مقابله کرده و مانع از یورش آنها به مسجدالاقصی شدند. جمعیت هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در این حمله 153 فلسطینی زخمی شده‌اند. هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطینی نیز گزارش داد که نیروهای اسرائیلی در حمله روز جمعه به مسجدالاقصی 400 تن از فلسطینیان را بازداشت کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شبکه «العربیه» رتبه دوم جهان در شمار بازدیدکنندگان را از آن خود کردوب‌سایت بین‌المللی «Topolar Lab» در آخرین رتبه‌بندی خود شبکه «العربیه» را در رده اخبار و سیاست به عنوان رتبه دوم پربیننده‌ترین تولیدکننده محتوا در شبکه‌های
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

فشار بر دولت ائتلافی اسرائیل در پی گسترش خشونت‌ها در بیت‌المقدس؛ حزب عربی عضویت خود را تعلیق کردحزب عربی «فهرست متحد عربی» روز یک‌شنبه ۱۷ آوریل خبر داد که عضویت خود را در دولت ائتلافی اسرائیل در پی بروز خشونت‌ها در مسجدالاقصی به حالت تعلیق در می‌آورد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی تلفنی اردوغان با محمود عباسرجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی تماس تلفنی با محمود عباس، رئیس دولت فلسطین، برای قربانیان حملات اسرائیل طلب رحمت و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جانشین رئيس پلیس: افزایش تصادفات مرگبار، نتیجه رانت دادن به خودروسازان استتیمور حسینی، جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران، می‌گوید خودروسازان ایرانی برای فروش محصولات‌ خود «هزار و یک بامبول و ادا و اطوار در می‌آورند»، و در حالی که سال‌ها به... برای کوبیدن کدام اشخاص بعداز ۴۳سال زبان به انتقاداز خودروساز بازکردید یه سردزدی های قطعات و ایمن سازی و کیفیت خودروسازی ب خونه خامنه ای میرسه..حسابش باید همیشه پرباشه..برای همین جلوی گنده کاری های خودروسازی رو نمیتونند بگیرند مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی نه_به_جمهوري_اسلامي
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

پاپ فرانسیس جنگ روسیه و اوکراین را “بی‌معنی” خواند | DW | 17.04.2022رهبر کاتولیک‌های جهان در موعظه عید پاک، جنگ روسیه و اوکراین را برادرکشی و بی‌معنی خواند و با دعوای قابیل و هابیل در کتاب مقدس مقایسه کرد. اینم مخش ریده بیلاخ بابا دو کلمه از مادر عروس 😐. دیگه ناتو باید تو مسکو علیه روسیه پایگاه میزد و تجهیزات نظامی میچید تا روسیه یه غلطی بکنه ؟ اگر روسیه کاری نمیکرد فاتحش خونده بود . گرچه همین الان هم به همه ثابت شد پخی نیست و ایران بود که سوریه رو جلو ۷۱ دولت حفظ کرد . ابر قدرت ماییم نه روسیه و آمریکا !
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

روابط روسیه و اسرائیل دچار تنش شددر یک تنش ناگهانی روابط میان روسیه و اسرائیل، روسیه در اقدامی بی‌سابقه جزئیاتی از آخرین حمله جنگنده‌های اسرائیلی در سوریه را منتشر کرده و هم‌زمان با نکوهش شدید اسرائیل بر سر... مبارکه روسیه خیلی‌ با اسرائیل جون جونیه و شده مهره اسرائیل برا کنترل ایران درسوریه. روس‌ نیاز به فشار رو غرب داره و از کارت اشغالگری اسرائیل استفاد میکنه. اسرائیل هم این حرکت رو بازی تبلیغاتی جلوه میده یا با سکوت برگذارمیکنه که فشار ازش بیاد بیرون. این روز‌ها اسرائیل رو تامیخوره بایدزد. چه عجب
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »