گفت‌وگوهای روسیه و آمریکا بر سر برنامه هسته‌ای ایران

09/10/1400 09:30:00 ق.ظ

یک مقام ارشد آمریکایی گفته است جو بایدن و ولادیمیر پوتین با یکدیگر در خصوص برنامه هسته‌ای ایران هم گفت‌وگو خواهند کرد.

یک مقام ارشد آمریکایی گفته است جو بایدن و ولادیمیر پوتین با یکدیگر در خصوص برنامه هسته‌ای ایران هم گفت‌وگو خواهند کرد. سفیر روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین روز چهارشنبه با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران...

سفیر روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین روز چهارشنبه با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران دیدار و با رابرت مالی در خصوص آخرین وضعیت مذاکرات احیای برجام گفت‌وگو کرد. میخائيل اولیانوف، دیپلمات روس با اعلام این مطلب در صفحه توییتر خود توشت که در این دیدار در خصوص روند پیش‌روی مذاکرات هسته‌ای ایران با رابرت مالی بحث و تبادل نظر داشته است. آقای اولیانوف همچنین تاکید کرد که رایزنی‌ها و هماهنگی‌ نزدیک بین هیئت‌های روسیه و آمریکا در جریان مذاکرات وین، پیش‌نیاز مهمی برای پیشرفت در جهت احیای برجام است.

دیدار این دو دیپلمات از آن جهت حائز اهمیت است که تیم ایرانی حاضر به گفت‌وگوی مستقیم با هیئت آمریکایی نیست و برخی از روسیه به عنوان واسطه انتقال پیام‌های میان تهران و واشنگتن نام می‌برند. آقای اولیانوف همچنین در صفحه توییتر در دو پست مختلف، تصاویری از ملاقات میان او رابرت مالی پشت یک میز منتشر کرده که در آن طرفین در حال گفت‌وگو با یکدیگر هستند. اولیانوف نوشته است: «ما در جریان مذاکرات وین درباره راه و روش مشخص برای احیای برجام گفت‌‌وگوهای فشرده و مفیدی را انجام می‌دهیم.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره جنوبی

کره جنوبی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

طرح آمریکا در صورت شکست مذاکرات هسته‌ای ویندر حالی که وین برای دومین روز متوالی، میزبان هشتمین دور مذاکرات هسته‌ای میان ایران و قدرت های جهانی است، واشینگتن و تهران در انتظار این هستند که ببینند آیا برنامه_اتمی_ایران مذاکرات_وین iaeagc العربیه_فارسی : احتمال ناچیز دستیابی به توافق به گزارش روزنامه اسرائیلی «هاآرتص»، مقامات بلندپایه آمریکایی در تبادل‌نظر با همتایان اسرائیلی خود تاکید داشتند که احتمال دستیابی به توافق در این دور از مذاکرات، پایین است. برنامه_اتمی_ایران تعیین ضرب الاجل تا ا نتهای ژانویه هم به نظرم خیلی خیلی زیاد است و یک ریسک خطرناک محسوب میشود.. برنامه_اتمی_ایران - یک راه حل دردسترس دیگرهم هست که هزینه کمتری برای جهان خواهدداشت : ۱- برسمیت شناختن مبارزه مردم ایران برای سرنگونی آخوندهای تروریست.. ۲- برسمیت شناختن مبارزه مردم سوریه برای سرنگونی بشار اسد جنایتکار ۳- تلفیقی ازاقدامات قانونی بین المللی ومحورهای ۱ و ۲..

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایران در مذاکرات وین «آهسته» عمل می‌کندیک روز پس از آغاز دور هشتم مذاکرات وین، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، می‌گوید پیشرفت مذاکرات در مقایسه با پیشرفت ایران در فعالیت‌های هسته‌ای ناچیز بوده است و هنوز حس اضطرار برای تسریع مذاکرات در طرف ایرانی دیده نمی‌شود. معلومه آهسته عمل می کند😂چون تمام انرژیش رو داره صرف می کنه تا با ساخت سلاح هسته ای، دموکراتهای جاکش رو سوپرایز کنه. توقع داری، همه مثل رئیس شما، آقای بایدن، تیز و قبراق باشن؟ بدیهی‌ست که در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا و کشورهای غربی روند مذاکرات بصورت مطلوب‌ پیش نرود. این در ژن غربی‌هاست که‌ هميشه ديگران رو مسئول عواقب‌ ناخوشايند اعمال خود می‌دانند.

عددنما| ایران چند بار توسط آمریکا تحریم شده است؟📊 عددنما|ایران چند بار توسط آمریکا تحریم شده است؟ 👈مشاهده تصویر باکیفیت سیاسی EtemadOnline

گفت‌وگوی بلینکن با همتایان اروپایی؛ نگرانی‌های مشترک درباره سرعت پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران🔺 وزیر خارجه ایالات متحده و طرف‌های اروپایی در یک گفت‌وگوی تلفنی «نگرانی‌های مشترکشان درباره سرعت تحولات برنامه هسته‌ای ایران همزمان با کوتاه‌شدن زمان برای بازگشت تهران به برجام را به بحث گذاشتند.» ⬇ بیشتر بخوانید:

اولیانوف: در گفت‌وگوهای وین شاهد پیشرفت بوده‌ایمنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی تصریح کرد که در گفت‌وگوهای امروز وین در قالب کارگروه مسائل هسته‌ای شاهد پیشرفت بوده است.

مشاور تیم هسته‌ای ایران: مگر مکانیسم ماشه اجرا شود چه اتفاقی می‌افتد؟مشاور تیم هسته‌ای ایران می‌گوید جمهوری اسلامی عجله‌ای برای رسیدن به توافق هسته‌ای ندارد و انتظار دولت ابراهیم رئیسی از مذاکرات، بیش از دولت حسن روحانی است. شما کاسبان تحریمید، اگر تحریم نباشد اشفته بازاری نیست که از غنایم آن بهره مند شوید!!اگر ایرانی بودی و‌اینهمه مشکلات مردم را میدیدی از این غلط های زیادی نمیکردید!! اسمش روشه انوقت دیگه باید دنبال سوراخ موش باشی اونم میلیاردی البته از دست مردم بله شما که عجله ندارید چون مشکلی ندارید، این مردم ایران هستند که تاوان حماقت های پی در پی شما را پرداخت می کنند و تحریم‌های ایران آنها را روز به روز فقیرتر و بیچاره تر کرده است. روزی که مردم ایران از فقر و درماندگی قیام کنند بنیان را از جا کنده و باعث سرنگونی حکومت شما خواهند شد.