گفت‌وگو پمپئو با مقامات پاکستانی و افغانستانی در خصوص ترور سردار سلیمانی

13/10/1398 07:58 ب.ظ

پمپئو: با رییس جمهور افغانستان و رئیس‌ ارتش پاکستان در خصوص اقدام دفاعی آمریکا مبنی بر کشتن قاسم سلیمانی گفت‌وگو کردیم. اقدامات نظام ایران در منطقه بی‌ثبات‌کننده است و در عزم ما در حفاظت از منافع، کارکنان، تأسیسات و شرکای آمریکا تردیدی ایجاد نخواهد شد

وزیر امور خارجه آمریکا در صفحه شخصی خود از گفت‌وگو با رئیس‌جمهور افغانستان و رئیس ارتش پاکستان در خصوص اقدام این کشور مبنی بر ترور قاسم سلیمانی خبر داد. وی در اظهاراتی فرافکنانه مدعی شد: اقدامات نظام ایران در منطقه بی‌ثبات‌کننده است و در عزم ما در حفاظت از منافع، کارکنان، تاسیسات و شرکای آمریکا تردیدی ایجاد خواهد شد.

پمپئو همچنین در توییت دیگری نوشت: با اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان در خصوص تصمیم ترامپ مبنی بر کشتن قاسم سلیمانی به منظور حفظ جان آمریکایی‌ها صحبت کردم.

وی با ادعای این که اقدامات نظام ایران منشا بی‌ثباتی در منطقه است مدعی شد: آمریکا از مردم و منافعش دفاع خواهد کرد. به گزارش ایسنا، پنتاگون، بامداد امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که سردار سپهد سلیمانی را به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در فرودگاه بغداد ترور کرده است.

صبح امروز، خبر شهادت سردار سلیمانی در بیانیه‌ای از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران هم تایید شد. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در رشته توییت دیگری پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی نوشته بود: امروز با یانگ جیچی گفت‌وگو کردم تا بر سر تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر ترور قاسم سلیمانی که تهدید علیه جان آمریکایی‌ها بود، صحبت کنم. من بر تعهدمان مبنی بر کاهش تنش‌ها تاکید کردم. headtopics.com

ایا برای انتقام خون شهید حاج قاسم اقدامی در راه است؟

ادامه مطلب:
isna_farsi »

پمپئو در گفت‌وگو با لاوروف ترور سردار سلیمانی را اقدامی دفاعی جلوه دادپمپئو: من و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در خصوص «اقدام دفاعی قاطع» دونالد ترامپ در بغداد که «بمنظور حفظ جان آمریکایی‌ها» اتخاذ شد، صحبت کردیم. من در این گفت‌وگو بر این مسئله تأکید کردم که کاهش تنش‌های یکی از اهداف اساسی ایالات متحده است TnxPOTUS4Soleimani امریکا از کجا مکان شهید سلیمانی را میدانست؟ مقصر کیست؟ اطلاعات سپاه! یا دوستان نزدیک ایران در منطقه! سنین ننه باجیوی ایله آغلار قویاخ کی تاریخده یازسینلار.صبرایله.تلسمه.

نظر جالب ذوالنور در خصوص طلاق و فتنه گران دستگیر شدهنماینده مجلس شورای اسلامی با ذکر این مطلب که 29 درصد دستگیرشدگان فتنه در خانواده طلاق رشد کرده اند، ارتباط این دو مقوله را دارای نقش تثبیت شده دانست. واقعا متاسفم از اين اق واون معاون هماهنگ كننده چه نظرهايي اون اقا ميگفت كار حاشيه نشين و بسواد بًود اينم كه ميگه بچه طلاقن حتما معاون بعدي ميگه همشون معتادن اقا ريشه يابي واقعي رو بگيد و ريشه يابي كنيد قرمساق ذوالنور با این نام فامیل عربی دیوث ات تا از خود قرمساق ات پرسیدی چرا این همه خانواده در نظام کثیف اسلامی متلاشی میشه؟ وای به روزی که دست اینها بیافتی ذوالنور میکنند ذوالچس گو خوری لاشی

ادعای واهی وزیر دفاع آمریکا در خصوص ایرانادعای واهی وزیر دفاع آمریکا در خصوص ایران: *ایران ممکن است برنامه‌های بیشتری برای حمله به مواضع آمریکا در خاورمیانه داشته باشد *چنین اقداماتی ممکن است با پاسخ آمریکا مواجه شود アメリカが報復したのは、ヒズボラの攻撃でアメリカ人とイラク人が亡くなったから。アメリカが怒るのは当然。 ヒズボラ(イラン)の扇動で始まった大使館へのデモは、イラクとアメリカを分断する工作であり脅し。 だからロシアも歩調を合わせた。 心あるイラク国民の方々、騙されちゃいけないよ。 آمريكا ياوه گوى بيشتر نيست.

پایان معاملات بورس استانبول با صعود بی‌سابقه در 21 ماه گذشته

شانگهای در سال نو با دو هزار پهپاد روشن شدشمارش معکوس سال نو نیز با کمک همین پهپادها به صورت ثانیه‌های نوشته شده در آسمان نمایش داده شد.

خطیر: با وکیل استراماچونی در دوحه مذاکره کردیمتهران- ایرنا- معاون سابق باشگاه استقلال و عضو تیم مذاکره کننده با استراماچونی گفت: ما با وکیل استراماچونی در دوحه مذاکره کرده ایم و شخصی که در دبی حضور داشت، مدیر برنامه‌های او بود. واقعا خجالت نمیکشید ؟؟اون چه فتوشاپی هستش درست کردین؟؟ چطور می‌تونید تا این حد کثافت باشید

به گزارش ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در توییتی نوشت: من و ژنرال اجوا، رئیس‌ ارتش پاکستان امروز در خصوص اقدام دفاعی آمریکا مبنی بر کشتن قاسم سلیمانی گفت‌وگو کردیم.

وی در اظهاراتی فرافکنانه مدعی شد: اقدامات نظام ایران در منطقه بی‌ثبات‌کننده است و در عزم ما در حفاظت از منافع، کارکنان، تاسیسات و شرکای آمریکا تردیدی ایجاد خواهد شد.

پمپئو همچنین در توییت دیگری نوشت: با اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان در خصوص تصمیم ترامپ مبنی بر کشتن قاسم سلیمانی به منظور حفظ جان آمریکایی‌ها صحبت کردم.

وی با ادعای این که اقدامات نظام ایران منشا بی‌ثباتی در منطقه است مدعی شد: آمریکا از مردم و منافعش دفاع خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، پنتاگون، بامداد امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که سردار سپهد سلیمانی را به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در فرودگاه بغداد ترور کرده است.

صبح امروز، خبر شهادت سردار سلیمانی در بیانیه‌ای از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران هم تایید شد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در رشته توییت دیگری پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی نوشته بود: امروز با یانگ جیچی گفت‌وگو کردم تا بر سر تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر ترور قاسم سلیمانی که تهدید علیه جان آمریکایی‌ها بود، صحبت کنم. من بر تعهدمان مبنی بر کاهش تنش‌ها تاکید کردم.

وی همچنین در توییت دیگری افزود: من با دومینیک راب در خصوص اقدام دفاعی‌مان مبنی بر ترور قاسم سلیمانی گفت‌وگو کردم. از اینکه متحدانمان متوجه تهدیدات مدام نیروهای قدس ایران هستند، قدردانم. آمریکا همچنان متعهد به کاهش تنش‌هاست.

پمپئو در توییت دیگری هم نوشت: با هایکو ماس در خصوص تصمیم ترامپ مبنی بر اقدام دفاعی‌مان در خصوص ترور قاسم سلیمانی گفت‌وگو کردم. آلمان نیز در خصوص"فتنه‌انگیزی‌های" مداوم جمهوری اسلامی ایران نگران است. آمریکا همچنان متعهد به کاهش تنش‌هاست.

شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در خصوص این اقدام جنایتکارانه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: جنایتکاران با انتقام سخت منتقمین خون سردار سلیمانی در زمان و مکان مناسب روبرو خواهند شد.

شورای امنیت سازمان ملل نیز چند ساعت پس از به شهادت رسیدن سردار سلیمانی، یک جلسه غیر علنی درباره تحولات خاورمیانه تشکیل داد.