گزارش نهاد ضد فساد اروپا: نمایندگان پارلمان همچنان رشوه می‌گیرند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

گزارش نهاد ضد فساد اروپا: نمایندگان پارلمان همچنان رشوه می‌گیرند بیشتر بخوانید🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در یک مطالعه که به سفارش پارلمان اروپا در سال ۲۰۱۶ انجام شد، ادعا شده است که میزان فساد مالی در کشورهای اتحادیه اروپا تا ۹۹۰ میلیارد یورو در سال به تولید ناخالص داخلی این کشورها ضرر می‌زند.

گرکو دستورالعمل‌هایی را برای حمایت از پول اتحادیه اروپا منتشر کرده که شامل بازرسی‌، ایجاد تعادل کافی، شفافیت و پاسخگویی است. جانلوکا اسپوزیتو می‌گوید که این اقدامات در صورتی که به درستی انجام شوند مانع از آن می‌شوند که پول به دست افراد «نااهل» بیفتد.گزینه دیگر برای جلوگیری از این رویداد، ایجاد لیست سیاه اتحادیه اروپاست. در این روش شرکت‌هایی که نام آنان در فهرست آمده و متهم به تخلف مالی هستند، به مدت ۵ سال از شرکت در مناقصه‌های اتحادیه اروپا منع می‌شوند.

او می‌گوید: «ما در دوران آزمون قرار داریم و هر یک یورو برای بهبود اقتصادی و انتقال انرژی سبز برای ما مهم است. بنابراین نباید اجازه دهیم که پول ما از طریق فساد به هدر رود.»او از این هم فراتر رفته و می‌گوید کشورهایی که از پیوستن به دفتر دادستانی اتحادیه اروپا (EPPO) خودداری می‌کنند، نباید از بروکسل پولی بگیرند.

گرچه گرگو خواستار پیوستن تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا به این نهاد شده، اما مجارستان، لهستان و سوئد هنوز به آن نپیوسته‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

در دنیای سرمایه‌ محوری هر جا پول باشه فساد هم هست

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بی‌اطلاعی ظریف از انتقادات اروپا درباره نقض حقوق بشر در امریکا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اروپا در پی جلب رضایت روسیه برای تمدید طرح نظارتی تحریم لیبیدیپلمات دیگری نیز گفته است که روسیه در مخالفت با قطعنامه ۲۲۹۲ سازمان ملل، منزوی شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد ظریف از سکوت اروپا در قبال برخورد آمریکا با شهروندان معترضانتقاد ظریف از سکوت اروپا در قبال برخورد آمریکا با شهروندان معترض: اروپا که در قبال جوامع غیرغربی بسرعت دست به قضاوت و داوری می‌زند، این‌بار به سکوت کرکننده خود ادامه می‌دهد اگر اروپا می‌خواهد همچنان دهانش را بسته نگاه دارد، باید برای همیشه دهانش را ببندد توعمرش یه حرف درست زد اونم همین بود ظریف گوه زیاد میخوره شماها دیگه تعریف خودتون نکنید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دو خبرنگار «تی‌آر‌تی ورلد» در جریان پوشش اعتراضات در آمریکا مجروح شدنددو تن از خبرنگاران شبکه تلویزیونی «تی‌آر‌تی ورلد» ترکیه هنگام پوشش اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا مورد اصابت گلوله‌های پلاستیکی پلیس قرار گرفته و مجروح شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تمامی زندانیان ایران و آمریکا در هر دو کشور در یک نگاهدرحالی سیروس عسگری، شهروند ایرانی زندانی در آمریکا در حال بازگشت به تهران است که همچنان در زندان‌های ایران و ایالات متحده شهروندان این دو کشور در حبس هستند. اما کدام ایرانی‌ها در آمریکا در بازداشت هستند؟ و اسامی آمریکایی‌های زندانی در ایران کدام است؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

«بدون عدالت صلحی در کار نیست»؛ بازداشت معترضان به نژادپرستی در واشنگتنگروهی از مأموران شعار راهپیمایان را به خودشان برگردانده و به آنها می‌گفتند: «برو عقب». مگه نمیگفتن ما طرفدار آزادی بیان هستیم پس کجا شد اون آزادی اقا یه سوال این یورونیوز فارسی را چین اداره میکنه یا اروپا؟؟؟؟؟؟؟؟ درست برعکس ایران ؟! با توجه به فیلم زیر ،چه برخوردی با این جماعت باید کرد؟ اگر در ایران بود که رگبار و گلوله و چماق و تجاوز و کهریزک بود
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »