گزارش|پنج تحول مهم در پنجمین سال جنگ یمن؛ اثربخشی راهبرد مقاومت- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

09/06/1398 02:15:00 ب.ظ

«پنج تحول مهم در پنجمین سال جنگ؛ راهبرد مقاومت فعال یمنی‌ها جواب داد» Yemen

جنگ علیه یمن در حالی پنجمین سال خود را پشت سر می‌گذارد، که صحنه میدانی این کشور با توجه به جنگ و درگیری میان گروه‌های مزدور عربستان و امارات و مقاومت فعال انصارالله و متحدانش و پیشرفت آنها در زمینه دفاعی و نظامی کاملا معادلات را برهم زده است. انصارالله گفته است که تمام عربستان به جز مکه مکرمه و مدینه منوره هدف مشروع است و تمام مراکز راهبردی عربستان در تیررس حملات قرار خواهد گرفت یعنی تاسیسات حیاتی همچون پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، و ...

هدف انصارالله این است که دولت عربستان را پای میز مذاکرات بکشاند.علاوه بر حملات پهپادی و موشکی، حملات زمینی در مرزهای عربستان به شدت افزایش یافته و عربستان در مرزها به شدت آسیب پذیر شده است.

الان انصارالله، فاز زمینی نبرد را افزایش داده و کاملا بر ارتفاعات مسلط هستند و هر از چند گاهی هم عملیات نفوذی انجام می‌دهند، ولی به دو دلیل وارد خاک عربستان نمی‌شوند: 1- چون بحث حرمین شریفین مطرح می‌شود و اگر وارد شود دشمنانش القا می‌کنند که انصارالله به حرمین شریفین تجاوز کرده است 2- وجود میلیون‌ها مهاجر یمنی در عربستان که آمار رسمی از حضور دو میلیون نفرو آمار غیررسمی از حضور پنج میلیون یمنی درعربستان حکایت می‌کند.

این محکومیت‌ها بعد از آن صورت گرفت که امارات دست به حملات هوایی مستقیم و علنی علیه نیروهای وفادار به دولت «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری، در شهر عدن زد که در نتیجه آن، بیش از 300 نظامی و غیرنظامی کشته و زخمی شدند. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

جنگ در ولایت تخار در شمال افغانستان ادامه داردمنابع دولتی در ولایت تخار در شمال شرق افغانستان تایید کردند که در نتیجه حمله گروه طالبان به سه ولسوالی در این ولایت ۱۸ پلیس کشته و بخش‌هایی از مرکز ولسوالی چاه‌آب این ولایت به تصرف این گروه درآمده است. اما منابع دیگری امروز صبح از عقب رانده شدن طالبان خبر می‌دهند.

جهش ۳۰۷ درصدی در ۶ سال؛ نقدینگی ایران به ۲ میلیون‌میلیارد تومان رسیدبانک مرکزی ایران پس از ۹ ماه سکوت آماری، حجم نقدینگی این کشور را تا پایان خرداد ماه گذشته، ۱۹۸۰هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

جودو قهرمانی جهان؛ هلند پس از ده سال در «نیپون بودوکان» به طلا رسیدعنوان بهترین ورزشکار زن روز پنجم تورنمنت به ماری اِوِه گائه از فرانسه تعلق گرفت. جودوکار فرانسوی در فینال رقابت های دسته منهای ۷۰ کیلوگرم باربارا تیمو، حریفی از پرتغال را از پیش رو برداشت.

احتمال توقف تولید پراید و ۴۰۵ در سال آیندهوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طبق یکی از بندهای بسته تولیدی این وزارتخانه برای صنعت خودرو، خودروهای جدید باید در چرخه تولید قرار بگیرند و خودروهای قدیمی که در سایپا پراید و در ایران خودرو پژو ۴۰۵ است، باید از چرخه تولید خارج شوند که این در سال آینده ممکن است اتفاق بیفتد.

ترامپ: هیچ نقشی در انفجار سکوی موشک ماهواره‌بر ایران در سمنان نداشتیم«ظاهرا اخباری منتشر شده که سومین تلاش برای استقرار ماهواره در مدار ناموفق بوده است. راستش ناهید۱ حالش خوب است و هم اکنون در آزمایشگاه مستقر است.»

تیراندازی در مراسم عروسی در ازنا حادثه آفریدتیراندازی با تفنگ ساچمه‌ای در یک عروسی، شش نفر را راهی بیمارستان کرد