گروه پ.ک.ک/ی.پ.گ یکی از جوانان عفرین را ربود

09/11/2019 05:42:00 ب.ظ

جوانان, عفرین

گروه پ.ک.ک/ی.پ.گ یکی از جوانان عفرین را ربود

09.11.2019آنکارا/زحل دمیرجی/خبرگزاری آناتولیگروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ به سوءاستفاده از کودکان و فریب آنها برای جنگیدن در صفوف خود ادامه می‌دهد و سه روز پیش نیز یکی از نوجوانان عفرین به نام جمال جابو را برای سومین بار ربودند.به گزارش شبکه «تی‌.آر‌.تی کردی» ترکیه این گروه تروریستی او را که همراه با پدربزرگش در اردوگاه آوارگان منطقه تل رفعت به سر می‌برد ربوده است. این گروه در ژوئیه امسال نیز جمال را برای دومین بار ربود، اما چند روز او را آزاد کرد.

جلال جابو، پدر این نوجوان که با فرار از دست تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ به شرناق ترکیه پناه آورده است، از رئیس‌جمهور اردوغان خواسته پسرش از دست این گروه نجات دهد.وی با بیان اینکه گروه پ.ک.ک/ی.پ.گ کردها را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد، اظهار داشت:«اگر برای جمال اتفاقی بیافتد، مسئول آن مظلوم کوبانی (سرکرده ی.پ.ک) است. برای سومین بار او را ربودند و می‌گویند که پسرت خودش آمده است. نوجوان 16 ساله چطور می‌تواند تنها نزد آنها برود؟

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

روایتی از دوسال سازماندهی و مبارزه کارگری در گروه ملی صنعتی فولاد خوزستان - ۱

آینده مبهم گروه ملی صنعتی فولاد

دو تروریست پ.ک.ک در شمال عراق کشته شدنددو تن از عناصر گروه پ.ک.ک در عملیات ضد تروریستی ارتش ترکیه در منطقه زاپ شمال عراق به هلاکت رسیدند. - خبرگزاری آناتولی کس‌ننت ترک خر

یک عضو بریتانیایی پ.ک.ک به 4 سال حبس محکوم شدداداگاهی در لندن یک بریتانیایی را که به گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک پیوسته و در اردوگاه‌های آن در سوریه و عراق آموزش دیده است به تحمل 4 سال حبس محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

چهار تروریست پ.ک.ک در شمال عراق کشته شدندچهار عنصر پ.ک.ک در عملیات ضد تروریستی ارتش ترکیه در منطقه متینا در شمال عراق به هلاکت رسیدند. - خبرگزاری آناتولی

ده‌ها کودک نیجریه‌ای از دست بوکوحرام نجات یافتندارتش نیجریه طی عملیاتی 86 کودک را از دست گروه تروریستی بوکوحرام نجات داد. - خبرگزاری آناتولی

عناصر گروه تروریستی پ.وضعیت کارگران در گروه ملی صنعتی فولاد خوزستان و اعتراضات آنها به این شرایط برای ماههای متمادی در صدر اخبار رسانه‌های ایران قرار داشت.به دنبال اعتراضات و وقایع رخ داده از سال ۱۳۹۷ تا امروز در گروه ملی فولاد، «پیمان شجیراتی» کارگر سابق این گروه ملی در یادداشت پیش رو به بررسی وضعیت مالکان گروه ملی صنعتی فولاد خوزستان پرداخته است.دو تن از عناصر گروه پ.

ک.ک/ی. درمان‌ و مسکن‌های موقتی که تا این لحظه برای حل مسائل کارگران این شرکت تجویز شده نه تنها کافی نبوده که منجر به پیچیده‌تر شدن وضعیت آنها شده است.پ. روز شنبه یازدهم آبان ماه پهلوانی مدیرعامل گروه ملی جای خود را به یوسفی داد.گ 3 روز پیش جمال جابو، نوجوان 16 ساله اهل عفرین سوریه را برای سومین بار ربودند. ایران وایر به سبب اهمیت این روایت و نکات آموزنده آن برای سایر کارگران، با کسب اجازه از وی، اقدام به بازنشر آن در روزهای آتی می‌نماید. 09.2019 آنکارا/ محمد بوزتپه/ خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع ملی ترکیه اعلام کرد: دو تن از اعضای گروه تروریستی پ.

11. در آن سال‌ها قراردادهای کارگران اغلب یا سفید امضا بودند و یا کوتاه مدت ۲۹ روزه و یا  ۸۹ روزه. هر دو مدیرعامل قبل (غفوری و پهلوانی) با انجام اقدامات فریبکارانه نمایشی و هیاهوی رسانه‌ای و صد البته در سایه حمایت مقامات دولت ، در ارتقاء به سطوح بالای مدیریتی در وزارت نفت و شرکت پتروشیمی از گروه ملی برای خود سکوی پرتاب ساختند.2019 آنکارا/زحل دمیرجی/خبرگزاری آناتولی گروه تروریستی پ.ک. اگر صدای اعتراضی برمی‌خاست، کارفرما به بهانه اتمام قرارداد و عدم نیاز، از تمدید قرارداد کارگر معترض امتناع می‌کرد.ک/ی. با توجه به آمار فوق و در نظر گرفتن هزینه‌های انرژی، استهلاک ماشین آلات، تأمین قطعات و سایر هزینه‌های جاری شرکت، پرسش اساسی این است که چگونه تیم مدیریت غفوری و پهلوانی با این میزان تولید اندک که سود حاصل از آن حتی کفاف هزینه انرژی برق و گاز مصرف شده را نمی‌دهد موفق به پرداخت حقوق به موقع حقوق پرسنل در ماههای گذشته شده و رقم نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان در ماه بابت پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان از کدام محل تآمین می‌شده است.پ. حق بیمه کارگران در بسیاری مواقع توسط پیمان‌کاران پرداخت نمی‌شد..

گ به سوءاستفاده از کودکان و فریب آنها برای جنگیدن در صفوف خود ادامه می‌دهد و سه روز پیش نیز یکی از نوجوانان عفرین به نام جمال جابو را برای سومین بار ربودند. به گزارش شبکه «تی‌. استفاده از سرویس ایاب و ذهاب برای کارگران پیمان‌کاری ممنوع بود و ده‌ها محرومیت از حقوق اولیه و انواع سیاست‌های استثماری و بهره‌کشی از گرده کارگر. براساس شواهد موجود و حتی تأیید ضمنی پهلوانی مدیرعامل سابق شرکت؛ هلدینگ سرمایه گذاری نگاه پویا که زیر مجموعه شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویاست در ۱۵ ماه گذشته پرداخت بدهی‌های گروه ملی فولاد به بانک ملی که رقمی بالغ بر ۱۷۰۰ میلیارد تومان بوده و اکنون به کمتر از ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است و همین‌طور پرداخت حقوق پرسنل را بر عهده گرفته است.آر‌.تی کردی» ترکیه این گروه تروریستی او را که همراه با پدربزرگش در اردوگاه آوارگان منطقه تل رفعت به سر می‌برد ربوده است. این تغییر حاصل مبارزه و چالشی بود که طی سالیان قبل از آن توسط کارگران این شرکت انجام شده بود. این گروه در ژوئیه امسال نیز جمال را برای دومین بار ربود، اما چند روز او را آزاد کرد. اما نکته اصلی این است که اساساً چرا و چگونه این تغییر مالکیت از بانک ملی ایران به شرکت سرمایه گذاری مذکور در خفا و بی سروصدا در حال انجام است؟ ظاهرا با آشکار شدن تخلفات سازمان خصوصی سازی کشور و اعتراضات قدرتمند کارگران هپکو و آذرآب در اراک و کشت و صنعت نیشکر در هفت تپه به واگذاری های این سازمان که منجر به نابودی این شرکت‌ها که حتی احتمال تعطیلی برخی از آنها وجود دارد سیاستی دیگر در جابجایی مالکیت صنایع تولیدی به شرکت‌های سرمایه گذاری متعلق به مقامات دولتی و وابستگان آنها درحال شکل گیری است.

جلال جابو، پدر این نوجوان که با فرار از دست تروریست‌های پ. دست‌های پیدا و پنهان و مافیای ثروت و قدرت، بخشی به دنبال نابودی کامل و تعطیلی همیشگی شرکت بود و بخشی دیگر در رؤیای تصاحب و به چنگ آوردن مالکیت آن برای تأمین منافع خود.ک.ک/ی. من هم از ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۵ که اعتصاب و اعتراضات کارگران گروه ملی فولاد به صورت جدی و تعیین یافته بروز و نمود پیدا کرد، به عنوان یکی از کارگران سازمانده و فعال در این اعتراضات، در کنار سایر سازماندهان در متن و بطن اعتراضات کارگری گروه ملی فولاد حضور مستمر داشتم. بنابراین در چنین شرایطی هوشیاری و دقت نظر بسیاری لازم است تا از سوی کارگران گروه ملی به خرج داده شود تا مبادا وقایع سال ۱۳۹۶ و ورود سرمایه گذار بی تخصصی که اهدافی غیر از راه اندازی خطوط تولیدی کارخانجات را در سر داشت یکبار دیگر تکرار شود.پ.گ به شرناق ترکیه پناه آورده است، از رئیس‌جمهور اردوغان خواسته پسرش از دست این گروه نجات دهد. البته که این موارد تنها شامل حال من نبودند و تعداد زیادی از همکاران فعال در اعتراضات را هم شامل می‌شدند.

وی با بیان اینکه گروه پ.ک. تجمع خرداد ۱۳۹۶- از راست به چپ: طارق خلفی، پیمان شجیراتی، میثم قنواتی مقدمه: مبارزات کارگری در ایران همواره به دلیل فقدان تشکل‌یابی، یا مستهلک شده و هرز رفته و نتوانسته است مطالبات خود را پی‌گیری و دست‌آوردهایش را حفظ کند و یا با سرکوب به عقب رانده و زمین‌گیر شده است.ک/ی.پ. این جدال، به اجباری در زندگی کارگران بدل گشته است.گ کردها را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد، اظهار داشت: «اگر برای جمال اتفاقی بیافتد، مسئول آن مظلوم کوبانی (سرکرده ی.

پ. وقتی به کنش و واکنش کارگران در جریان مبارزات آن‌ها نگاه می‌کنیم و دست‌آوردهای حاصله را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم، می‌بینیم که با وجود فقدان یک تشکل منسجم، این مبارزات خصلتی وسیع و فراگیر دارند.ک) است. برای سومین بار او را ربودند و می‌گویند که پسرت خودش آمده است. این جدال همیشگی، درس‌ها و تجارب عملی بسیاری را به همراه داشته است. نوجوان 16 ساله چطور می‌تواند تنها نزد آنها برود؟ از رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه بابت حمایت وی از پناهجویان سوری تشکر می‌کنم. ایشان یک رهبر جهانی است. به همین دلیل کارگران در هر دوره مجبور بوده‌اند مبارزه خود را از نقطه صفر آغاز و پی‌گیری کنند.

بنابراین از وی درخواست می‌کنم پسرم را نزد ما بازگرداند». . با همین هدف و رویکرد، یعنی انتقال تجربه عینی و عملی مبارزات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران ـ اهواز و به توصیه برخی رفقای عزیز بر آن شدم تا سوابق و تجارب حاصل از این مبارزات را به نگارش درآورم.