گام بلند پژوهشگران برای تحقق سفرهای هوایی با ۱۷ برابر سرعت صوت

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

گام بلند پژوهشگران برای تحقق سفرهای هوایی با ۱۷ برابر سرعت صوت جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

محققان در آزمایشگاهی در ایالت فلوریدای آمریکا موتوری ساخته‌اند که می‌تواند پروازهای مافوق صوتی هوایی و فضایی را امکان‌پذیر کند.

سفرهای مافوق صوت هوایی و فضایی با استفاده از موتوری که این انرژی عظیم را به کار بگیرد امکان‌پذیر است و دانشمندان مدت‌ها است آرزو داشتند بتوانند موتورهای هواپیمایی بسازند که بتواند این انرژی را مهار کند. با این حال از آنجا که این انفجارها به طور معمول در زمانی کمتر از یک میکروثانیه به طول می‌انجامند، مهار آن‌ها چالشی سخت به شمار می‌رود.

ساخت این موتور بر مبنای یک تئوری در زمینه سیستم‌های پیشرانه به نام «موتور موج انفجاری مورب» (ODWE) انجام شده است.در این طراحی مخلوطی از هوا و سوخت در یک قیف قرار گرفته و در سطحی شیب‌دار با سرعتی بیش از ۵ برابر سرعت صوت رها می‌شود. موج شوک حاصل از این فرایند، مخلوط هوا و سوخت را به شدت گرم می‌کند و باعث انفجار آن می‌شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پزشک پلیس فرانسه که بی‌اجازه بدن زنان تازه استخدام را لمس می‌کرد از شغلش خلع شدبا ورود ده‌ها مورد شکایت جدید به پرونده‌ این پزشک با اتهام‌های مشابه، او باید بار دیگر در پاییز آینده در برابر قضات دادگاه کیفری متز محاکمه شود. چشم و دل سیرها 😂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ثبت‌نام خانوادگی عروس و داماد برای انتخابات ریاست جمهورییک زوج با حضور در وزارت کشور برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

درخواست رئیس‌جمهور رومانی از بایدن: نیروهای بیشتری از سوی ناتو به شرق اروپا بفرستیدکلاوس یوهانیس، رئیس‌جهور رومانی، روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت (۱۱ مه) از جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواست تعداد نیروهای بیشتری از ناتو را برای محافظت در برابر روسیه به شرق اروپا اعزام کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شلیک هوایی یک شناور آمریکایی برای اخطار به قایق‌های تندرو سپاه در تنگه هرمز
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دیدار معاون وزیر دفاع سعودی با رئیس‌جمهوری و نخست وزیر عراقبرهم صالح رئیس‌جمهوری عراق ضمن استقبال شاهزاده خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع سعودی، با تحسین از نقش محوری ریاض در منطقه گفت برای برقراری امنیت در منطقه،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

با توجه به شرایط کشور و اصرار مردم ثبت نام کردمادعای احمدی‌نژاد: *حضورم در انتخابات با توجه به شرایط کشور و اصرار مردم بود *شرایط کشور بسیار حساس و دشوار است *در صورت ردصلاحیتم اعلام می‌کنم در انتخابات شرکت نمی‌کنم *در صورت ردصلاحیتم با تجمع مردمی یا خشونت هم مخالف هستم کسی که میگوید اگر رد صلاحت شوم اعلام میکنم در انتخابات شرکت نمیکنم در حقیقت به عدم صلاحیت خودش اعتراف کرده است کسی که نامه نوشته به رهبر که بیا خانوادمو گروگان بگیر تا من چندتا طرح دارم اجرا کنم،اگه طرحام جواب نداد اعدامشون کن.. خداوکیلی تفکر این روزای ایشون قابل اعتماده؟ شما جای شورای نگهبان! زورتون میاره کسی به شما التماس نمیکنه؟!!😂😂😂😂
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »