گارد ساحلی ترکیه مانع عبور قایق حامل مهاجران ایرانی و افغان شد | DW | 28.07.2021

28/07/2021 05:44:00 ب.ظ

قایق حامل ۲۳۱ مهاجر از کشورهای افغانستان، ایران، پاکستان و اریتره توسط نیروی دریایی ترکیه در دریای اژه متوقف شد. گفته می‌شود این مهاجران به همراه دو خدمه ترک‌تبار این قایق به شهر آیواجیک، واقع در غرب ترکیه منتقل شده‌اند.

ترکیه, ایران

قایق حامل ۲۳۱ مهاجر از کشورهای افغان ستان، ایران ، پاکستان و اریتره توسط نیروی دریایی ترکیه در دریای اژه متوقف شد. گفته می‌شود این مهاجران به همراه دو خدمه ترک‌تبار این قایق به شهر آیواجیک، واقع در غرب ترکیه منتقل شده‌اند.

قایق حامل ۲۳۱ مهاجر از کشورهای افغان ستان، ایران ، پاکستان و اریتره توسط نیروی دریایی ترکیه در دریای اژه متوقف شد. گفته می‌شود این مهاجران به همراه دو خدمه ترک‌تبار این قایق به شهر آیواجیک، واقع در غرب ترکیه منتقل شده‌اند.

دولت ترکیه بر کنترل مرزهای خود افزوده است. هدف از این امر، مانع شدن از ورود مهاجران بیشتر به خاک این کشور اعلام شده است.روز چهارشنبه ۲۸ ژوئیه (ششم مرداد) گارد ساحلی ترکیه قایقی را در دریای اژه متوقف کرده و همه سرنشینان آن را به مرکز استرداد مهاجران واقع در شهر آیواجیک منتقل کرده است. افزون بر آن گفته می‌شود که دو خدمه ترک‌تبار این قایق نیز توسط گارد ساحلی این کشور بازداشت شده‌اند.

این قایق حامل ۲۳۱ مهاجر بود که از آن بین ۲۰۸ نفر افغان و ۲۳ مهاجر دیگر از کشورهای ایران، پاکستان و اریتره بوده‌اند. پیش‌بینی می‌شود که مسیر این قایق کشور ایتالیا بوده باشد.به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدگفته می‌شود که پس از خروج نیروهای نظامی آمریکا و دیگر کشورهای عضو ناتو از افغانستان، بر شمار مهاجران این کشور افزوده شده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

همه باید در کشور خودشان زندگی کنند و همان جا را آباد و آزاد و پیشرفته کنند.😏 پاکستان قلب طالبان هست یک مرکز پرورش جنایتکاران و روانی هایی برای کشتن به نام بت ممد پیدا کنید پاکی را در پاکستان اسلامی

غرق شدن قایق حامل پناهجویان بین ترکیه و یونان

ثبت ارسلان‌تپه ترکیه در لیست میراث جهانی یونسکو

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیهآخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیه طی یک روز گذشته 5585 بیمار کرونایی در ترکیه بهبود یافته و 1 میلیون و 323 هزار و 982 دوز واکسن کرونا تزریق شد.

درگیری در قره باغ- اخبار ترکیه و اوراسیا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimشروع مجدد درگیری‌ها در قره‌باغ نیروهای حافظ صلح روسیه مستقر در بردزور (لاچین) اعلام کردند که از دیروز نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان شروع به زیر آتش گرفتن مواضع نیروهای ارمنی گرفته‌اند آذربایجان یا بهتر بگیم سگ ترکیه که ترکیه خودش هم سگ اسراییل هست کم کم داره هار میشه ایران باید بره ادبش کنه

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیهآخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیه طی یک روز گذشته 7108 بیمار کرونایی در ترکیه بهبود یافته و 1 میلیون و 214 هزار و 958 دوز واکسن کرونا تزریق شد.

صعود جودوکار 90 کیلوی ترکیه به مرحله یک چهارم نهاییبه امید طلا

شماری از مهاجران در قایقی در دریای اژه دولت ترکیه بر کنترل مرزهای خود افزوده است.ای‌اف‌پی از غرق شدن یک قایق حامل ۴۵ پناهجو در میان آب‌های ترکیه و یونان خبر دادند.سایت باستانی ارسلان تپه در استان مالاتیای ترکیه در فهرست میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل ثبت شد.طی یک روز گذشته 5585 بیمار کرونایی در ترکیه بهبود یافته و 1 میلیون و 323 هزار و 982 دوز واکسن کرونا تزریق شد.

هدف از این امر، مانع شدن از ورود مهاجران بیشتر به خاک این کشور اعلام شده است. روز چهارشنبه ۲۸ ژوئیه (ششم مرداد) گارد ساحلی ترکیه قایقی را در دریای اژه متوقف کرده و همه سرنشینان آن را به مرکز استرداد مهاجران واقع در شهر آیواجیک منتقل کرده است. *** بر اساس گزارش گارد ساحلی یونان یک قایق حامل ۴۵ پناهجو در میان آب‌های ترکیه و یونان غرق شده است. افزون بر آن گفته می‌شود که دو خدمه ترک‌تبار این قایق نیز توسط گارد ساحلی این کشور بازداشت شده‌اند.2021 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد سایت باستانی ارسلان تپه در استان مالاتیا​​​​​​​ در فهرست میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) قرار گرفت. این قایق حامل ۲۳۱ مهاجر بود که از آن بین ۲۰۸ نفر افغان و ۲۳ مهاجر دیگر از کشورهای ایران، پاکستان و اریتره بوده‌اند. به گفته مقامات یونانی، در جریان این عملیات، نجات ۵ پناهجو پنجشنبه شب پس از نجات با هلی‌کوپتر به جزیره «کارپاتوس» منتقل شدند و ۳۰ تن دیگر از نجات‌یافتگان از جمله یک زن و یک کودک نیز به جزیره «لرا پترا» واقع در ساحل جنوب شرقی «کرت» فرستاده شدند. پیش‌بینی می‌شود که مسیر این قایق کشور ایتالیا بوده باشد. آمار تزریق دوز اول واکسن کرونا در میان شهروندان بالای 18 سال به 64 درصد رسیده و 38.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید گفته می‌شود که پس از خروج نیروهای نظامی آمریکا و دیگر کشورهای عضو ناتو از افغانستان، بر شمار مهاجران این کشور افزوده شده است.» به گفته او منیره حیدری برای داشتن یک زندگی نرمال، داشتن آینده‌ای مشخص و ادامه تحصیل قدم در این راه گذاشته بود که با غرق شدن آرزوی خود را با خود به اعماق دریا برد. در متن اطلاعیه وزارت امور خارجه ترکیه همچنین آمده است: "پیشینیه ارسلان‌تپه که سال 2014 در فهرست موقت آثار میراث جهانی قرار گرفت، به حدود 6 هزار سال قبل بازمی‌گردد. گرچه اکثر این افراد بر آن هستند تا با عبور از خاک ترکیه خود را به اروپا برسانند، اما بر اساس آمار منتشر شده از سوی کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد، در سال گذشته ۱۰۰ هزار شهروند افغان از ترکیه تقاضای پناهندگی کرده‌اند. در حال حاضر حدود سه میلیون و ۷۰۰ هزار شهروند سوری در خاک ترکیه به سر می‌برند. این اظهارات را ایران‌وایر هنوز نتوانسته است به صورت مستقل تایید کند. از این رو، اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه بر آن است تا از ورود مهاجران بیشتر به خاک این کشور جلوگیری کند.". در همین رابطه، دولت ترکیه اقدام به ایجاد یک دیوار در مرز خود با ایران کرده است. طبق آمار و گزارش «کمیساریای عالی پناهندگان» سازمان ملل متحد، از ابتدای سال گذشته تاکنون بیش از ۱۰ هزار و ۷۰۰ نفر از دریای «اژه» راهی یونان شده‌اند..

این دیوار با ۶۴ کیلومتر طول با هدف مانع شدن از عبور مهاجران افغان از خاک ایران به شهر وان ترکیه احداث می‌شود. در همین زمینه: . گفته می‌شود بسیاری از آن‌ها غرق و جسدهای آنان در دریا مفقود شده است.