ترکیه, ایران, افغان, پناهجویان, مهاجران, شهر وان

ترکیه, ایران

گارد ساحلی ترکیه مانع عبور قایق حامل مهاجران ایرانی و افغان شد | DW | 28.07.2021

قایق حامل ۲۳۱ مهاجر از کشورهای افغانستان، ایران، پاکستان و اریتره توسط نیروی دریایی ترکیه در دریای اژه متوقف شد. گفته می‌شود این مهاجران به همراه دو خدمه ترک‌تبار این قایق به شهر آیواجیک، واقع در غرب ترکیه منتقل شده‌اند.

28/07/2021 05:44:00 ب.ظ

قایق حامل ۲۳۱ مهاجر از کشورهای افغان ستان، ایران ، پاکستان و اریتره توسط نیروی دریایی ترکیه در دریای اژه متوقف شد. گفته می‌شود این مهاجران به همراه دو خدمه ترک‌تبار این قایق به شهر آیواجیک، واقع در غرب ترکیه منتقل شده‌اند.

قایق حامل ۲۳۱ مهاجر از کشورهای افغان ستان، ایران ، پاکستان و اریتره توسط نیروی دریایی ترکیه در دریای اژه متوقف شد. گفته می‌شود این مهاجران به همراه دو خدمه ترک‌تبار این قایق به شهر آیواجیک، واقع در غرب ترکیه منتقل شده‌اند.

دولت ترکیه بر کنترل مرزهای خود افزوده است. هدف از این امر، مانع شدن از ورود مهاجران بیشتر به خاک این کشور اعلام شده است.روز چهارشنبه ۲۸ ژوئیه (ششم مرداد) گارد ساحلی ترکیه قایقی را در دریای اژه متوقف کرده و همه سرنشینان آن را به مرکز استرداد مهاجران واقع در شهر آیواجیک منتقل کرده است. افزون بر آن گفته می‌شود که دو خدمه ترک‌تبار این قایق نیز توسط گارد ساحلی این کشور بازداشت شده‌اند.

سازمان عفو بین‌الملل خواهان آزادی فوری و بی‌قیدوشرط توماج صالحی شد وصیت‌نامه شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه بریتانیا تا دست‌کم ۹۰ سال محرمانه می‌ماند راه دشوار آلمان برای رسیدن به دموکراسی | DW | 16.09.2021

این قایق حامل ۲۳۱ مهاجر بود که از آن بین ۲۰۸ نفر افغان و ۲۳ مهاجر دیگر از کشورهای ایران، پاکستان و اریتره بوده‌اند. پیش‌بینی می‌شود که مسیر این قایق کشور ایتالیا بوده باشد.به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدگفته می‌شود که پس از خروج نیروهای نظامی آمریکا و دیگر کشورهای عضو ناتو از افغانستان، بر شمار مهاجران این کشور افزوده شده است.

گرچه اکثر این افراد بر آن هستند تا با عبور از خاک ترکیه خود را به اروپا برسانند، اما بر اساس آمار منتشر شده از سوی کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد، در سال گذشته ۱۰۰ هزار شهروند افغان از ترکیه تقاضای پناهندگی کرده‌اند.در حال حاضر حدود سه میلیون و ۷۰۰ هزار شهروند سوری در خاک ترکیه به سر می‌برند. از این رو، اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه بر آن است تا از ورود مهاجران بیشتر به خاک این کشور جلوگیری کند. headtopics.com

در همین رابطه، دولت ترکیه اقدام به ایجاد یک دیوار در مرز خود با ایران کرده است. این دیوار با ۶۴ کیلومتر طول با هدف مانع شدن از عبور مهاجران افغان از خاک ایران به شهر وان ترکیه احداث می‌شود. ادامه مطلب: DW فارسی »

دیدگاه: اختیارات مادر در جمهوری اسلامی گفت‌وگو با آسیه امینی

عدم تحویل کارنامه و مدارک تحصیلی دانش‌آموزان به مادران‌شان که در روزهای گذشته خبری شده، بار دیگر حدود اختیارات مادران در مورد فرزندان‌شان را به بحث اصلی شبکه‌های اجتماعی و افکار عمومی تبدیل کرده است.

همه باید در کشور خودشان زندگی کنند و همان جا را آباد و آزاد و پیشرفته کنند.😏 پاکستان قلب طالبان هست یک مرکز پرورش جنایتکاران و روانی هایی برای کشتن به نام بت ممد پیدا کنید پاکی را در پاکستان اسلامی

غرق شدن قایق حامل پناهجویان بین ترکیه و یونان

ثبت ارسلان‌تپه ترکیه در لیست میراث جهانی یونسکو

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیهآخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیه طی یک روز گذشته 5585 بیمار کرونایی در ترکیه بهبود یافته و 1 میلیون و 323 هزار و 982 دوز واکسن کرونا تزریق شد.

درگیری در قره باغ- اخبار ترکیه و اوراسیا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimشروع مجدد درگیری‌ها در قره‌باغ نیروهای حافظ صلح روسیه مستقر در بردزور (لاچین) اعلام کردند که از دیروز نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان شروع به زیر آتش گرفتن مواضع نیروهای ارمنی گرفته‌اند آذربایجان یا بهتر بگیم سگ ترکیه که ترکیه خودش هم سگ اسراییل هست کم کم داره هار میشه ایران باید بره ادبش کنه

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیهآخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیه طی یک روز گذشته 7108 بیمار کرونایی در ترکیه بهبود یافته و 1 میلیون و 214 هزار و 958 دوز واکسن کرونا تزریق شد.

صعود جودوکار 90 کیلوی ترکیه به مرحله یک چهارم نهاییبه امید طلا