کیمیا علیزاده به مقام چهارم المپیک توکیو دست یافت | DW | 25.07.2021

25/07/2021 04:28:00 ب.ظ

کیمیا علیزاده با شکست ۶ بر ۸ مقابل خدیجه ایلگون از کشور ترکیه در دیدار رده‌بندی، از دستیابی به مدال برنز المپیک توکیو باز ماند و در پله چهارم ایستاد.

المپیک توکیو, المپیک ۲۰۲۱ توکیو

کیمیا علیزاده ، ملی‌پوش پیشین تکواندو ایران در دیدار رده‌بندی وزن منهای ۵۷ کیلوگرم تکواندوی زنان المپیک توکیو ، در یک قدمی کسب دوباره مدال برنز المپیک، ناکام ماند. خدیجه ایلگون از کشور ترکیه با برتری ۸ بر ۶ مدال برنز را از آن خود کرد.

کیمیا علیزاده با شکست ۶ بر ۸ مقابل خدیجه ایلگون از کشور ترکیه در دیدار رده‌بندی، از دستیابی به مدال برنز المپیک توکیو باز ماند و در پله چهارم ایستاد.

کیمیا علیزاده، ملی‌پوش پیشین تکواندو ایران و برنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو، در دیدار رده‌بندی وزن منهای ۵۷ کیلوگرم تکواندوی زنان المپیک توکیو، در یک قدمی کسب دوباره مدال برنز المپیک، ناکام ماند. خدیجه ایلگون از کشور ترکیه با برتری ۸ بر ۶ مدال برنز را از آن خود کرد.

کیمیا علیزاده که در تیم پناهندگان و زیر پرچم کمیته بین‌المللی المپیک در رقابت‌های المپیک توکیو به میدان رفت، در نخستین دیدار خود با نتیجه ١٨ بر ٩ در مقابل ملی پوش ایران، ناهید کیانی، ایران به پیروزی رسید.کیمیا علیزاده که از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلای پناهنده در کشور آلمان است، پس از پیروزی در برابر ناهید کیانی، در مرحله بعدی در برابر جید جونز از بریتانیا با نتیجه ۱۶ به ۱۲ پیروز شد.  گفتنی است که جید جونز برنده مدال‌های طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن و همچنین المپیک ۲۰۱۶ ریو  است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

بعد از ٢ سال کرونایى دانش آموزان با چه چالش هایى روبرو هستند؟

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، بعد از دو سال تعطیلی مدارس، آموزش حضوری از فردا با حضور ۱۶ میلیون دانش آموز آغاز می شود. ادامه مطلب >>

قهرمان با اینکار باخود بازی کردن در المپیک آبروی من ایران را می برید. خوددرگیری دارید در مقابل خودتان بازی می کنید؟حالا هم که باختید.کجا مجبورشد پناهنده شه!؟اینهمه دارند تو ایران زندگی می کنند،چطور حریفش مجبور نشد بره پناهنده شه. من خودم بااین ماکزیمم فشار،ایرانم.برنامه های شکست خوردتون=بردمن. تئوری من آنارشیسم نئوپیورکمونیسم را با ملحقاتش بخوانید.

ههههههه عن شد (: الان که از مدال ناکام موند شد ملی پوش سابق ایران؟!!! همه چی مد شد بود الا وطن فروشی، اگر وطن فروشی، خاک فروشی مد شده به ما بگید عقب نمونیم، مقداری از اجحاف نظام به كيميا که باعث وطن فروشی شد، پرداخت سیصد سکه، یک کیلو طلا، یک واحد آپارتمان یک میلیاردی، ماشین صفر، صد و پنجاه میلیون وجه نقد در سال نود و پنج و الا ماشاا... پدر کارگر

با این حجم از فشار روانی، عملکردش عالی‌بود زنده باشی ki_alizadeh

نتایج ورزشکاران ایران در روز نخست المپیک/ از تاریخ‌سازی در تیراندازی تا پیروزی بزرگ والیبالکاروان ورزشی ایران در نخستین روز رسمی بازی‌های المپیک توکیو در رشته‌ها مختلف نماینده داشت که در تیراندازی صاحب مدال طلا شد و والیبال ایران به یک پیروزی بزرگ مقابل لهستان دست یافت.

المپیک توکیو؛ کیمیا علیزاده از تیم پناهندگان ناهید کیانی را شکست داد - BBC News فارسی کیمیا علیزاده که به عنوان عضو تیم ایران در المپیک ریو برنده مدال برنز در تکواندو شده بود، و حالا زیر پرچم سفید تیم پناهندگان رقابت می کند، روز یکشنبه در توکیو هموطن خود را در دسته ۵۷ کیلوگرم شکست داده است. فقط میخوام بازی رو با گزارش صداوسیما ببینی JaferehBBC 🤣🤣🤣🤦🏾‍♂️🤦🏾‍♂️🤦🏾‍♂️ Don’t like…. ناهید کیانی از کجاست؟

ایران در روز سوم المپیک؛ دیدار دوباره با کیمیا علیزادهشیوع کرونا در شهر کنگان بحدی است که بیمارستان ان دیگر ظرفیت پذیرش بیمار را ندارد. در ضمن اینترنت کنگان هم قطع و وصل می‌شود. جمعیت کنگان در زمان شاه عمدتا عربهای سنی مذهب بودند اما با سیاستهای تبعیض آمیز اخوندی بیش از ۸۰ درصد عربهای کنگان به امارات مهاجرت کردند مدال ننگ سپاهی و تیر خلاص زن کثیف‼️😪

کیمیا علیزاده در آستانه کسب اولین مدال تاریخ المپیک برای تیم پناهندگان کیمیا علیزاده ، ۲۳ ساله، در دوره قبلی المپیک تنها ورزشکار زن از کاروان ایران و اولین زن در تاریخ ورزش کشور بود که توانست مدال کسب کند.

نخستین پیروزی کیمیا علیزاده، مقابل ایران در المپیکمقابل جمهوری اسلامی

کیمیا، دختر ایران، زیر پرچم پناهندگان، چهارم المپیک شد

کیمیا علیزاده کیمیا علیزاده، ملی‌پوش پیشین تکواندو ایران و برنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو، در دیدار رده‌بندی وزن منهای ۵۷ کیلوگرم تکواندوی زنان المپیک توکیو، در یک قدمی کسب دوباره مدال برنز المپیک، ناکام ماند.به گزارش ایسنا، امروز دوم مرداد در نخستین روز رسمی بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰  نمایندگان ایران در رشته‌های تیراندازی، بدمینتون، بوکس، تکواندو، دوچرخه سواری، قایقرانی، تنیس روی میز، شمشیربازی و والیبال مسابقه دادند.خانم علیزاده که ۲۳ سال دارد در سالن ماکوهاری مسه با ناهید کیانی روبرو شد تا با نتیجه ۱۸-۹ برنده شود.دومین روز رقابت‌‌های المپیک توکیو به پایان رسید و ایران با کسب یک مدال طلا، در رده پنجم جدول رده‌بندی این مسابقات قرار گرفت.

خدیجه ایلگون از کشور ترکیه با برتری ۸ بر ۶ مدال برنز را از آن خود کرد. کیمیا علیزاده که در تیم پناهندگان و زیر پرچم کمیته بین‌المللی المپیک در رقابت‌های المپیک توکیو به میدان رفت، در نخستین دیدار خود با نتیجه ١٨ بر ٩ در مقابل ملی پوش ایران، ناهید کیانی، ایران به پیروزی رسید. همچنین تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدارش مقابل لهستان به برتری رسید. کیمیا علیزاده که از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلای پناهنده در کشور آلمان است، پس از پیروزی در برابر ناهید کیانی، در مرحله بعدی در برابر جید جونز از بریتانیا با نتیجه ۱۶ به ۱۲ پیروز شد. او سال پیش به آلمان پناهنده شد و یکی از سه تکواندوکار و ۲۹ ورزشکاری است که به عنوان تیم پناهندگان در توکیو رقابت می کنند.  گفتنی است که جید جونز برنده مدال‌های طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن و همچنین المپیک ۲۰۱۶ ریو  است. * تیراندازی: جواد فروغی در روز نخست بازی های المپیک در تپانچه بادی ۱۰ متر به اولین مدال طلای تاریخ تیراندازی و اولین مدال کاروان ایران در توکیو که به رنگ طلا بود، رسید. کیمیا علیزاده سپس با برتری ۹ بر ۸ مقابل حریف بعدی خود از کشور چین به مرحله نمیه نهایی راه یافت. در سومین روز این مسابقات و طبق برنامه از پیش اعلام شده، تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین دیدار خود از ساعت ۵:۳۰ بامداد به وقت تهران مقابل تیم ملی بسکتبال چک قرار خواهد گرفت.

ملی‌پوش سابق تکواندوی ایران در این دور با حساب ۱۰ بر ۳ مقابل تاتینا از روسیه شکست خورد و از صعود به فینال بازماند. فاطمه کرم‌زاده و آرمینا صادقیان در ماده تفنگ بادی زنان به ترتیب در رده‌های بیست و سوم و سی ام ایستادند و از رسیدن به فینال بازماندند. او بعد از ترک ایران حجاب را کنار گذاشته و طرفداران زیادی در اینستاگرام دارد. شایان ذکر است که کیمیا علیزاده با نصب نام خود با رنگ‌های پرچم کشور ایران بر روی لباس ورزشی‌اش در المپیک توکیو، توجه صحنه ورزش جهان را جلب کرد. این در حالی است که گزارشگر صدا و سیمای جمهوری اسلامی در پی گزارش دیدار ناهید کیانی مقابل کیمیا علیزاده، نام کیمیا علیزاده را حتی یک بار هم بیان نکرد و از واژه‌های"حریفش، رقیبش، او" استفاده می‌کرد. در مرحله یک هشتم این مسابقات تنها علی پاکدامن توانست مکس هارتونگ از آلمان را شکست دهد و راهی یک چهارم نهایی شود و مجتبی عابدینی و محمد رهبری به ترتیب مقابل ژیلاگی از مجارستان و سامیله از ایتالیا شکست خوردند. کیمیا علیزاده (راست) مقابل حریف ایرانی‌اش، ناهید کیانی (چپ) در دور نخست رقابت‌های تکواندو المپیک برنده شد. او در مسیر رقابتش تا فینال از جمله فاناپا هارنسوجین از تایلند را شکست داد که دو سال پیش در مسابقات قهرمانی جهان در منچستر به مدال طلا رسیده بود. کیمیا علیزاده از چهره‌های برجسته و خبرساز ورزشی و مدنی ایران در طول ۵ سال اخیر در عرصه جهانی بوده است. * دوچرخه سواری: سعید صفرزاده در رقابتهای دوچرخه سواری جاده به مسافت ۲۳۴ کیلومتر، موفق نشد به خط پایان برسد. ساعت ۵:۳۰ بامداد نیز «ناهید کیانی» مبارزه خود را در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم تکواندو آغاز می‌کند.

علیزاده در پی ترک ایران و ابراز علت پناهجویی خود در آلمان در یک پست اینستاگرامی نوشت: «من یکی از میلیون‌ها زن سرکوب‌شده در ایرانم که سال‌هاست هر طور خواستند بازی‌ام دادند. هر کجا خواستند بردند هر چه گفتند پوشیدم. * تنیس روی میز: نیما عالمیان تنها پینگ‌پنگ‌باز ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو در اولین مسابقه خود مقابل پل درینکهال انگلیسی شکست خورد و از دور رقابت‌ها حذف شد.. هر جمله‌ای دستور دادند تکرار کردم. هر زمان صلاح دیدند، مصادره‌ام کردند. * والیبال: تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به مصاف لهستان رفت و در یک دیدار حساس و نفس گیر به برتری ۳ بر ۲ رسید تا با این پیروزی بزرگ، شروعی طوفانی داشته باشد. مدال‌هایم را پای حجاب اجباری گذاشتند و به مدیریت و درایت خودشان نسبت دادند.

» وی همچنین تاکید کرد: «من برایشان مهم نبودم. هیچکداممان برایشان مهم نیستیم، ما ابزاریم. فقط آن مدال‌های فلزی اهمیت دارد تا به هر قیمتی که خودشان نرخ گذاشتند از ما بخرند و بهره‌برداری سیاسی کنند.» کیمیا علیزاده در ابتدای ورود به آلمان، حضور در ترکیب تیم ملی تکواندوی آلمان را به عنوان هدف ورزشی خود اعلام کرد. اما با توجه به فرایند قانونی کسب تابعیت کشور آلمان که چندین سال طول می‌کشد، از ابتدا تنها گزینه امکان‌پذیر و کوتاه‌مدت برای شرکت این ورزشکار نخبه در مسابقات المپیک توکیو، حضور در ترکیب تیم پناهندگان زیر پرچم کمیته بین‌المللی المپیک، مطرح بود.

.