کووید۱۹ ممکن است موجب افزایش مرگ و میر ناشی از ابتلا به اچ‌آی‌‌وی، سل، و مالاریا شود

26/04/1399 03:46:00 ب.ظ

کووید۱۹ ممکن است موجب افزایش مرگ و میر ناشی از ابتلا به اچ‌آی‌‌وی، سل، و مالاریا شود همه‌گیری جهانی کرونا موجب اختلال در ارائه خدمات برای کنترل و پیگشیری از این سه بیماری در کشورهای فقیر و کم درآمد و یا با درآمد متوسط شده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. بنا بر یک پژوهش تازه، همه‌گیری جهانی کووید۱۹ ممکن است موجب افزایش تلفات ناشی از بیماری‌هایی مانند اچ‌آی‌‌وی، سل، و مالاریا شود.

همه‌گیری جهانی کرونا موجب اختلال در ارائه خدمات برای کنترل و پیگشیری از این سه بیماری در کشورهای فقیر و کم درآمد و یا با درآمد متوسط شده است. مقامات بهداشتی نگران هستند که پیشرفت و موفقیت آنها در کنترل این بیماری‌ها سال‌ها به عقب بازگردد.

شیوع کووید۱۹، بیماری ناشی از ویروس کرونای نوپدید، تاکنون ۸۵ درصد از برنامه‌های مربوط به کنترل اچ‌آی‌وی، ۷۸ درصد از برنامه‌های مربوط به سل، و ۷۳ درصد از برنامه‌های مربوط مالاریا را که توسط صندوق جهانی اداره می شود، مختل کرده است.

بنا به آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا تاکنون بیش از ۱۳ میلیون مورد کووید۱۹ در جهان گزارش شده است که از این تعداد بیش از نیم میلیون تن جان خود را از دست داده‌آند. تمرکز تلاش‌ها برای مقابله با کووید۱۹ باعث غفلت از تب دِنگی و پیشگیری از آن شده است headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

پژوهش جدید: مصونیت در مقابل ویروس کرونا ممکن است بیشتر از چند ماه دوام نداشته باشدپژوهش جدید: مصونیت در مقابل ویروس_کرونا ممکن است بیشتر از چند ماه دوام نداشته باشد اعضای این تیم پژوهشی خون ۶۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ که شدت بیماری در آنها از ضعیف تا وخیم بود را تا ۹۴ روز بعد از بهبود یافتن آنها، مورد آزمایش قرار دادند.

کرونا در ایران؛ بیماری کووید-۱۹علت یک پنجم از مرگ‌و‌میر روزانه است

«احکام اعدام برای ارعاب است اما خیزش بعدی قطعی است» | DW | 15.07.2020یک تحلیلگر مسایل سیاسی در تهران که حال و روز جامعه را از نزدیک زیر نظر دارد می‌گوید تصور جمهوری اسلامی این است که می‌تواند با مجازات اعدام جلوی موج بعدی اعتراض‌ را بگیرد. اما علیرغم این ارعاب خیزش بعدی قطعی است.

نماد 'جان سیاهپوستان مهم است' از جایگاهی در بریستول برداشته شدیک مجسمه متعلق به یکی از معترضان جنبش 'جان سیاهپوستان مهم است' از مکانی در شهر بریستول در بریتانیا برداشته شده است. در این مکان قبلا مجسمه ادوارد کالستون، از تجار برده در قرن هفدهم قرار داشت.

زالی: شرایط تهران از حیث شیوع کرونا پیچیده استفرمانده عملیات مبارزه با کرونا در تهران گفت در 24 ساعت گذشته 890 بیمار کرونایی را در تهران بستری کردیم و شرایط پایتخت شرایط پیچیده‌ای است. - خبرگزاری آناتولی

تاکنون ردی از پرت شدگی «سها رضانژاد» پیدا نشده استتاکنون ردی از پرت شدگی «سها رضانژاد» پیدا نشده است کارشناس عملیات جمعیت هلال‌احمر گلستان با اشاره به جزییات عملیات جستجو و نجات زن گمشده در ارتفاعات جهان نمای کردکوی پس از شش روز، گفت: تاکنون هیچ ردی از ‌پرت شدگی این فرد از صخره مشاهده نشده است.