کووید۱۹ ممکن است موجب افزایش مرگ و میر ناشی از ابتلا به اچ‌آی‌‌وی، سل، و مالاریا شود

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کووید۱۹ ممکن است موجب افزایش مرگ و میر ناشی از ابتلا به اچ‌آی‌‌وی، سل، و مالاریا شود همه‌گیری جهانی کرونا موجب اختلال در ارائه خدمات برای کنترل و پیگشیری از این سه بیماری در کشورهای فقیر و کم درآمد و یا با درآمد متوسط شده است.

بنا بر یک پژوهش تازه، همه‌گیری جهانی کووید۱۹ ممکن است موجب افزایش تلفات ناشی از بیماری‌هایی مانند اچ‌آی‌‌وی، سل، و مالاریا شود.

همه‌گیری جهانی کرونا موجب اختلال در ارائه خدمات برای کنترل و پیگشیری از این سه بیماری در کشورهای فقیر و کم درآمد و یا با درآمد متوسط شده است. مقامات بهداشتی نگران هستند که پیشرفت و موفقیت آنها در کنترل این بیماری‌ها سال‌ها به عقب بازگردد. شیوع کووید۱۹، بیماری ناشی از ویروس کرونای نوپدید، تاکنون ۸۵ درصد از برنامه‌های مربوط به کنترل اچ‌آی‌وی، ۷۸ درصد از برنامه‌های مربوط به سل، و ۷۳ درصد از برنامه‌های مربوط مالاریا را که توسط صندوق جهانی اداره می شود، مختل کرده است.

بنا به آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا تاکنون بیش از ۱۳ میلیون مورد کووید۱۹ در جهان گزارش شده است که از این تعداد بیش از نیم میلیون تن جان خود را از دست داده‌آند.محدودیت‌های سخت‌گیرانه برای پیشگیری از کووید۱۹ موجب شد تلاش‌های به موقع و کافی برای مقابله با تب موسمی دِنگی انجام نشود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پژوهش جدید: مصونیت در مقابل ویروس کرونا ممکن است بیشتر از چند ماه دوام نداشته باشدپژوهش جدید: مصونیت در مقابل ویروس_کرونا ممکن است بیشتر از چند ماه دوام نداشته باشد اعضای این تیم پژوهشی خون ۶۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ که شدت بیماری در آنها از ضعیف تا وخیم بود را تا ۹۴ روز بعد از بهبود یافتن آنها، مورد آزمایش قرار دادند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ بیماری کووید-۱۹علت یک پنجم از مرگ‌و‌میر روزانه است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

«احکام اعدام برای ارعاب است اما خیزش بعدی قطعی است» | DW | 15.07.2020یک تحلیلگر مسایل سیاسی در تهران که حال و روز جامعه را از نزدیک زیر نظر دارد می‌گوید تصور جمهوری اسلامی این است که می‌تواند با مجازات اعدام جلوی موج بعدی اعتراض‌ را بگیرد. اما علیرغم این ارعاب خیزش بعدی قطعی است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نماد 'جان سیاهپوستان مهم است' از جایگاهی در بریستول برداشته شدیک مجسمه متعلق به یکی از معترضان جنبش 'جان سیاهپوستان مهم است' از مکانی در شهر بریستول در بریتانیا برداشته شده است. در این مکان قبلا مجسمه ادوارد کالستون، از تجار برده در قرن هفدهم قرار داشت.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

زالی: شرایط تهران از حیث شیوع کرونا پیچیده استفرمانده عملیات مبارزه با کرونا در تهران گفت در 24 ساعت گذشته 890 بیمار کرونایی را در تهران بستری کردیم و شرایط پایتخت شرایط پیچیده‌ای است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تاکنون ردی از پرت شدگی «سها رضانژاد» پیدا نشده استتاکنون ردی از پرت شدگی «سها رضانژاد» پیدا نشده است کارشناس عملیات جمعیت هلال‌احمر گلستان با اشاره به جزییات عملیات جستجو و نجات زن گمشده در ارتفاعات جهان نمای کردکوی پس از شش روز، گفت: تاکنون هیچ ردی از ‌پرت شدگی این فرد از صخره مشاهده نشده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »