کمیسیون ایالات متحده در امور آزادی مذهبی بین‌المللی از نقض آزادی مذهبی در ایران و عربستان انتقاد کرد

18/09/1400 12:40:00 ق.ظ

🔺 در این جلسه مجازی یکی از اعضای کمیسیون ایالات متحده در امور آزادی مذهبی بین‌المللی به دستگیری، شکنجه، و فوت بهنام محجوبی، از دراویش گنابادی ، اشاره کرد. ⬇ بیشتر بخوانید:

در این جلسه مجازی یکی از اعضای کمیسیون ایالات متحده در امور آزادی مذهبی بین‌المللی به دستگیری، شکنجه، و فوت بهنام محجوبی، از دراویش گنابادی، اشاره کرد. کمیسیون ایالات متحده در امور آزادی مذهبی بین‌المللی، روز چهارشنبه ١٧ آذر، در یک جلسه استماع مجازی...

کمیسیون ایالات متحده در امور آزادی مذهبی بین‌المللی، روز چهارشنبه ١٧ آذر، در یک جلسه استماع مجازی با عنوان «نقض آزادی مذهبی و توسل به زور توسط دولت‌های عربستان سعودی و ایران» به بررسی تاثیرات آزادی مذهب یا عقیده‌، و تایید یا تحمیل یک تفسیر واحد از مذهب توسط دولت‌های عربستان سعودی و ایران پرداخت.

نقض آزادی مذهبی زنان در این دو کشور از جمله سرپرستی مرد بر زن و دستگیری زنان مخالف حجاب اجباری از دیگر مسائلی بود که خانم مائنزا در ادامه سخنان خود به آنها اشاره کرد. در ادامه این جلسه مجازی، آنوریما بارگاوا، کمیسیونر در کمیسیون ایالات متحده در امور آزادی مذهبی بین‌المللی، به برخی شیوه‌های نقض حقوق بشر در عربستان و ایران همچون استفاده از شوک الکتریکی، شکنجه فیزیکی، شلاق زدن، و حبس انفرادی علیه فعالان اقلیت‌های مذهبی و دینی اشاره کرد و در مورد ایران مشخصا به دستگیری، شکنجه، و فوت بهنام محجوبی، از دراویش گنابادی، پرداخت.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

پادکست رادیویی دیدگاه: خالی کردن سطل ماست روی سر زنان به دلیل نداشتن حجاب گفت‌وگو با معین خزائلی

روز جمعه ۱۱ فروردین ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی که از او با عنوان بسیجی یاد شده است، در شهر شاندیز مشهد سطل ماست را روی سر مادر و دختری که حجاب اجباری بر سر ندارند خالی می‌کند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.