کمیته عفو ریاست جمهوری مصر مجددا فعالیت خود را از سرگرفت

16/02/1401 05:38:00 ب.ظ

کمیته عفو ریاست جمهوری مصر مجددا فعالیت خود را از سرگرفت العربيه_فارسى

طارق العوضی، یکی از اعضای کمیته عفو ریاست‌ جمهوری در مصر، که تشکیل آن توسط عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری در مراسم «افطار خانواده مصری» در پایان ماه رمضان، العوضی، جمعه 6 مه در گفت‌وگو با «العربیه» افزود که در جریان این نشست، مجموعه‌ای از مکانیزم‌های برقراری سریع ارتباط با کمیته و همچنین سنجه‌هایی در ارتباط با بازداشت شدگان و زندانیانی که ممکن است، مشمول عفو ریاست جمهوری شوند، وضع شد.

Advertisement العوضی با بیان این که این کمیته، فرم الکترونیکی دریافت درخواست عفو را از طریق وبگاه «کنگره ملی جوانان» راه‌اندازی کرد، توضیح داد که ملاک اصلی، ثبت اسامی در لیست افرادی است که می‌توانند مشمول عفو ریاست جمهوری شوند.

بر این اساس، این افراد نباید در زمره مجرمانی باشند که موارد اتهامی ثابت شده علیه آنها جنایات خشونت‌آمیز، تحریک به خشونت یا تروریسم است. همچنین جنایتکارانی که دست‌های آنها به خون آغشته شده و کسانی که در اقدام مسلحانه علیه دولت، دست دارند نیز مشمول این عفو نخواهند شد. headtopics.com

او با بیان این که آزاد شدگان به مراکز کاری خود و حیات عمومی باز‌خواهند گشت، خاطرنشان کرد: «دستورالعمل‌های مربوط به تلاش برای بازگرداندن فعالان سیاسی و خبرنگاران آزاد شده به محل کار قبل از زندانی شدن، بر‌اساس تصمیمات مراجع بازجویی و یا عفو ریاست جمهوری، صادر شده است.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.