کمبود شکر و روغن در کارخانه‌های صنعتی/ چالش نان برای غذاهای آماده

21/02/1401 10:41:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: کمبود شکر و روغن در کارخانه‌های صنعتی/ چالش نان برای غذاهای آماده

دبیر فدراسیون صنایع غذایی و کشاورزی گفت: حدود 40 کارخانه تولید غذاهای آماده مانند ساندویج و پیتزا در کشور فعال‌اند که وابسته به نان صنعتی هستند بدون تردید افزایش نرخ آرد و به تبع آن نان در تولید و قیمت این محصولات تاثیر می‌گذارد. این فعال اقتصادی با بیان اینکه آرد با این نرخ‌های اعلام شده در بازار موجود نیست، افزود: اینجا این پرسش مطرح است که اگر بناست کارخانه‌های تولیدی، آرد را با نرخ آزاد تهیه کنند چرا باید نرخ محصولات از سوی سازمان حمایت تعیین شود؟ زمانی‌که آرد با نرخ...

این فعال اقتصادی با بیان اینکه آرد با این نرخ‌های اعلام شده در بازار موجود نیست، افزود: اینجا این پرسش مطرح است که اگر بناست کارخانه‌های تولیدی، آرد را با نرخ آزاد تهیه کنند چرا باید نرخ محصولات از سوی سازمان حمایت تعیین شود؟ زمانی‌که آرد با نرخ دولتی به کارخانه‌های تولیدی داده می‌شد آن زمان دولت می‌توانست در نرخ‌ها اعمال نظر کند اما در شرایط فعلی باید قیمت‌ها در بازار آزاد تعیین شوند.

وی ادامه داد: حدود 40 کارخانه تولید غذاهای آماده مانند ساندویج و پیتزا در کشور فعال‌اند که وابسته به نان صنعتی هستند بدون تردید افزایش نرخ آرد و به تبع آن نان در تولید و قیمت این محصولات تاثیر می‌گذارد.

دبیر فدراسیون صنایع غذایی و کشاورزی تصریح کرد: مسئولان برای تولیدکنندگان این ذهنیت را ایجاد کرده‌اند که کشور در شرایط جنگی است این در حالیست که آنها باید به تولیدکنندگان این اطمینان را بدهند که نگرانی‌های آنها در روزهای آینده از بین خواهد. ما از مسئولان تقاضا داریم که در تصمیم‌گیری‌ها و عمل وقفه چندانی ایجاد نکنند و تکلیف تولید‌کنندگان را در کمترین زمان روشن کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ابراهیم رئیسی: نان سنتی به دست همه می‌رسد؛ همه مردم یارانه نان و دارو می‌گیرندابراهیم رئیسی مدعی شد که مردم نه گرانی نان، نه دارو و نه بنزین را تجربه نخواهند کرد. آره راست میگه تجربه نمی کنیم چون همه داریم می میریم! خاااااک

برقراری منع آمد و شد در سری‌لانکا در پی مرگ پنج نفر در تظاهراتدر پی هفته‌ها اعتراض و مرگ دست‌کم پنج نفر در روز دوشنبه، دولت سری‌لانکا روز سه‌شنبه حکم منع آمد و شد اعلام کرد و هزاران نیروی پلیس را برای اجرای این قانون به خیابان‌ها فرستاد.

فروش فلافل با نان لواش و بربری به جای باگت در تهرانعرضه کنندگان ساندویچ و فلافل در میدان محمدیه (اعدام) تهران می‌گویند به دلیل گرانی نان باگت محبور به استفاده از نان لواش و بربری شده‌اند. اخبار_ایران گرانی_نان

ماکارونی؛ محل اختلاف مجلس با دولت/ شرایط اختصاص کوپن نان در سال آیندهعضو کمیسیون تلفیق بودجه اظهار داشت: تغییر قیمت نان در سال آینده و اختصاص کوپن نان به عوامل مختلفی ارتباط دارد باید دید سال آینده ترسالی یا خشکسالی داریم و قیمت جهانی گندم تغییر می‌کند یا نه.

مدیر اطلاعات ملی آمریکا: پوتین برای یک درگیری طولانی در اوکراین آماده می‌شودمدیر اطلاعات ملی آمریکا می‌گوید پوتین به مرور زمان روی ضعیف شدن عزم غرب حساب باز می‌کند و با تداوم جنگ، این نگرانی وجود دارد که در ماه‌های آینده سیر تحولات به کدام سمت و سو می‌رود تا وقتی طالبان و حکومت شیعی در خدمت واشنگتن هستند، جای نگرانی نیست!

ده میلیون کودک در افغانستان در معرض خطر گرسنگی هستندصندوق نجات کودکان اعلام کرد که حدود 10 میلیون کودک در افغانستان در معرض خطر گرسنگی قرار دارند. - خبرگزاری آناتولی