کمبود انسولین در ایران؛ دیابتی‌ها سرگردان شده‌اند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

مقام‌های دولتی در ایران از کمبود انسولین در بازار و ایجاد مشکل برای بیماران نیازمند به این دارو در برخی شهرهای ایران خبر داده‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مقام‌های دولتی در ایران از کمبود انسولین در بازار و ایجاد مشکل برای بیماران نیازمند به این دارو در برخی شهرها خبر داده‌اند.

آنان وارداتی بودن انسولین را با توجه به موضوع تأمین ارز، حمل و نقل و قاچاق معکوس٬ دلیل مهم برای کمبود آن در کشور عنوان کرده‌اند. انسولین‌های قلمی از جمله داروهای مصرفی هستند که ارزبری بالایی دارند.از کمبود دارو در ایران در ماه‌های گذشته و به‌دنبال اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایرانآن‌طور که شرکت‌های وارد‌کنند‌ه د‌ارو اعلام کرده‌اند‌، یکی از راه‌های برطرف کردن مشکل ارز٬ عملیاتی شدن کانال‌هایی مانند اینستکس است.

جهان‌گیری ویروس کرونا که با لغو یا کاهش پروازها همراه بوده نیز ورود اقلام دارویی خریداری‌شده از سوی سازمان غذا و داروی ایران را با مشکل مواجه کرده است.خبرگزاری فارس به نقل از معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان نوشته است که عرضه انسولین در کشور به‌صورت قطره‌چکانی انجام می‌شود.با این حال گزارش‌ها از ایران حکایت از آن دارد که در روزهای گذشته٬ روند عرضه انسولین در داروخانه‌ها از حالت عادی خارج شده٬ به‌گونه‌ای که گاهی دسترسی بیماران به این دارو سخت‌تر شده است.

برخی خبرنگاران و کاربران توئیتر در حساب‌های توئیتری خود نوشته‌اند که وضعیت عرضه انسولین بین حالت «نبود دارو» و «فروش محدود دارو» در نوسان است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمار کرونا در ایران؛ ۱۴۸ مورد فوتی جدید، ۱۸ استان در وضعیت قرمز و هشدارآمار قربانیان روزانه کووید-۱۹ در ایران نشان می دهد این بیماری با برجا گذشتن ۱۴۸ مورد فوتی در ۲۴ ساعت گذشته همچنان روند بالای خود را حفظ کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اسرائیل می گوید «لزوما» در پشت هر حادثه‌ای در سایت‌های هسته‌ای ایران نیستبنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل در جریان مصاحبه‌ای با یک شبکه رادیویی کشورش در پاسخ به این سوال که آیا اسرائیل با «انفجار مرموزی» که در سایت‌های هسته‌ای ایران روی می‌دهد ارتباطی دارد، گفت: «اینطور نیست که هر حادثه‌ای که در ایران روی می‌دهد لزوما ارتباطی با ما داشته باشد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ثبت رکورد مرگ و میر کرونایی در ایران؛ 163 نفر در یک روز جان باختندبا اعلام آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت ایران امروز بیشترین میزان مرگ و میر با 163 کشته بر اثر کرونا در ایران ثبت شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

۹ استان ایران در وضعیت قرمز؛ آمار قربانیان کرونا در پایتخت «بی‌سابقه» استوزارت بهداشت ایران روز یکشنبه با اعلام آخرین آمار کرونا در کشور نام ۸ استان را در وضعیت قرمز کرونایی و ۹ استان از جمله استان تهران را در وضعیت هشدار ذکر کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ هشدار مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا درباره بازگشت پیک کرونا در تهران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

زنان تاثیرگذار ایران؛ گلی عامری؛ از موفقیت در تکنولوژی تا بخت‌آزمایی در سیاست آمریکا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »