کلاهبرداری با آگهی‌های خرید و فروش کلیه / پارتی‌بازی نداریم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 91 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 40%
  • Publisher: 63%

جانشین هماهنگ کننده ارشد واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی بیمارستان مسیح دانشوری: *آگهی‌های خرید و فروش کلیه، کلاهبرداری است *در ایران بیشتر از ۲۵ هزار بیمار در لیست انتظار پیوند قرار دارند *از این تعداد روزانه ۷ تا ۱۰ نفر بدلیل نرسیدن عضو پیوندی فوت می‌کنند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دکتر فریبا قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بحث اهدای عضو در ایران با توجه به رفتار اجتماعی و انسان دوستانه ایرانیان بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است، اظهار کرد: با توجه به خانواده محور بودن فرهنگ ایرانیان، در صورت آگاهی رسانی به موقع و درست به مردم، امکان همکاری در این زمینه بسیار مهیا است.

وی با اشاره به اینکه بافت سنتی و مذهبی در جامعه ما موجب استقبال بسیار خوب مردم از مقوله اهدای عضو شده است،‌ افزود: همچنین لازم است رسانه‌ها و واحدهای فراهم آوری اعضا با ایجاد نگرش مثبت در مردم، این پتانسیل ارزشمند را به نتیجه برسانند. این پزشک در ادامه با بیان اینکه در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری تاکنون بالغ بر ۱۰۰ مورد پیوند ریه انجام شده است،‌ افزود: اولین مورد پیوند 2 ریه و سپس پیوند بیماران مبتلا به فیبروز کیستیک بوده که با موفقیت انجام گرفته است.

قربانی با بیان اینکه مسائل روحی زیادی گریبان‌گیر فرد هماهنگ کننده است و حتی آن‌ها گاهی از طرف خانواده فردی که مرگ مغزی شده مورد تهاجم قرار می‌گیرند، یادآور شد: برای حصول حقوق شغلی آن‌ها نیاز به ویرایش و بازنگری برخی قوانین نظام سلامت وجود دارد. فرد پس از دریافت پیوند دیگر بیمار تلقی نمی‌شود قربانی در پاسخ به این سوال که فرد گیرنده عضو بعد از دریافت پیوند باید تحت چه مراقبت‌هایی قرار گیرد،‌ گفت: هر یک از انواع پیوندها مراقبت‌های مربوط به خود را دارد که توسط تیم‌های پیوند به بیماران آموزش داده می‌شود. به عنوان مثال فردی که پیوند ریه می‌شود باید همواره از ماسک در فضای خارج از منزل استفاده نماید.

در ادامه گفت‌وگویی داشتیم با خانم مهدیه حضرتی - جانشین هماهنگ کننده ارشد واحد فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری،‌ کسی که از نزدیک با افراد و خانواده‌های گیرنده و نیز دهنده عضو در ارتباط است، تا بیشتر با چالش‌ها و مشکلات این حوزه آشنا شویم. سالانه تا 8هزار مرگ مغزی در ایران جانشین هماهنگ کننده ارشد واحد فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه همه‌گیری کرونا بر میزان اهدای عضو تاثیر داشته و آمار اهدا کاهش چشمگیری داشته است، تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش واحدهای فراهم‌آوری اعضا از ابتدای سال ۱۴۰۰ و بخشش خانواده‌های ایثارگر توانسته‌ایم به آماری قابل قبول برسیم، اما برای رسیدن به آمار ایده آل باید تلاش های بسیار زیادی صورت گیرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در حال مذاکره با روسیه در مورد توسعه فاز ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر هستیمکمالوندی: *در حال مذاکره با روسیه در مورد توسعه فاز ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر هستیم *با همکاری ایران و روسیه در ساخت نیروگاه هسته‌ای، یک نیروگاه تاسیس و دو نیروگاه در حال ساخت است *این موارد پروژه‌های بزرگی هستند به سرمایه‌گذاری زیادی نیاز دارند فاز یک و راه اندازی کن فاز 2و 3 پیشکش
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کیروز: ترکیه با میانجیگری در بحران اوکراین نقش مهمی در منطقه ایفا کردکیروز: ترکیه با میانجیگری در بحران اوکراین نقش مهمی در منطقه ایفا کرد مدیر بخش خاورمیانه، اروپا و شمال آفریقا مجمع جهانی اقتصاد تاکید کرد که ترکیه با میانجیگری در بحران اوکراین نقش مهمی در منطقه ایفا کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تظاهرات اعتراضی در چند شهر در همبستگی با مردم آبادان | DW | 26.05.2022تصاویر شبکه‌های اجتماعی حاکی از تظاهرات مردم خرمشهر و چند شهر دیگر در همبستگی با مردم آبادان پس از ریزش ساختمان متروپل است. دادستان عمومی و انقلاب خوزستان از تأیید هویت جسد حسین عبدالباقی، مالک ساختمان خبر داده است. behnamamini8 هم بستگی برای چی ؟ وقتی توی آمریکا ساختمون شون فرو ریخت که بیشتر از 100 نفر کشته دادن شما هم همچین خبر هایی رو می زدین ؟ این قدر کفتار صفت نباشید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: با اصرار ایران بر خواسته‌های فرابرجامی توافقی در کار نخواهد بودآمریکا: با اصرار ایران بر خواسته‌های فرابرجامی توافقی در کار نخواهد بود سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت دولت بایدن در صورت رسیدن به توافق بازگشت متقابل به احیای برجام، آن را جهت بازبینی به کنگره خواهد فرستاد. ⬇️بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نامه ایران به سازمان ملل در رابطه با ترور صیاد خدایینماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد طی نامه ای به دبیرکل این نهاد از وی خواست ترور حسن صیاد خدایی را محکوم کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رستمی: بعضی نمی‌خواهند ما در المپیک حاضر باشیم/ ورزشکاران با امکانات در ایران می‌مانند/ با یک گونی افتخار 2 میلیون حقوق می‌‎گیرم!قهرمان وزنه‌برداری المپیک گفت: مسئولان و مردم بدانند کیانوش رستمی با یک گونی مدال جهانی و المپیک با حقوق 2 میلیون تومانی در ماه زندگی می‌کند!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »