کرونا در ایران: ۳۰۶ شهر در وضعیت قرمز و نگرانی از موج ششم | DW | 03.09.2021

12/06/1400 10:52 ب.ظ

در حالی که مسئولان وزارت بهداشت ایران از رسیدن به قله پیک پنجم کرونا سخن می‌گویند، نگرانی از موج ششم افزایش یافته است. در شبانه‌روز گذشته بیش از ۵۶۰ نفر در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

در حالی که مسئولان وزارت بهداشت ایران از رسیدن به قله پیک پنجم کرونا سخن می‌گویند، نگرانی از موج ششم افزایش یافته است. در شبانه‌روز گذشته بیش از ۵۶۰ نفر در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. بر اساس آماری که خبرگزاری ایرنا منتشر کرده تا کنون در مجموع ۲۸ میلیون و پانصد هزار دوز واکسن کرونا تزریق شده است. این میزان از واکسن تزریق شده کرونا در برگیرنده همه واکسن‌های وارداتی و تولید داخل این کشور است.

این در حالی است که مهرداد رونقی، معاون گمرک ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا مدعی شده که تا کنون بیش از ۳۵ میلیون دوز انواع واکسن کرونا وارد کشور شده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید این رقم هفت میلیون دوز بیش از میزان کل واکسن‌هایی است که وزارت بهداشت اعلام کرده است. با احتساب واکسن‌های داخلی که گفته می‌شود دست‌کم ده درصد واکسن‌های تزریقی را شامل می‌گردد، این پرسش مطرح می‌گردد که سرنوشت مابقی واکسن‌های وارداتی چه شده است؟

با وجود این که مهرداد رونقی از رکورد واردات واکسن کرونا خبر داده و گفته است که تنها در روز جمعه ۱۲ شهریور (سوم سپتامبر) پنج میلیون دوز واکسن سینوفارم وارد ایران شده است، در برخی از شهرها مراکز واکسیناسیون به علت کمبود واکسن تعطیل شده است. headtopics.com

یادم نمیره هیچوقت، المان بهمون واکسن نفروخت

خدا خودش رحم کند

… ايران طهران FreeIran2021 Iranian 🇮🇷 Iran

ادامه مطلب:
dw_persian »

کاسبی از جان ملت چقدر ج.ا بوی لجن می‌ده سیاه نمایی نکنید دیگه . آبروی نداشته خامنه ای لکه دار میشه

امیدواری به پایان رکود کرونا؛ نرخ بیکاری در اروپا به پایین‌ترین حد در یکسال گذشته رسیدنرخ بیکاری در اتحادیه اروپا با عقب‌نشینی از مرز ۷ درصد به پایین‌ترین حد در یکسال گذشته و طی دوران رکود ناشی همه‌گیری ویروس کرونا رسید.

نارضایتی از مدیریت بحران کرونا در ژاپن؛ نخست‌وزیر از قدرت کنار می‌رودمنتقدان دولت ژاپن بر این باور هستند که واکنش مقامات این کشور به شیوع بیماری «کووید ۱۹» کُند و نامتناسب بود. برگزاری مسابقات المپیک توکیو با وجود مخالفت افکار عمومی نیز بر ارزیابی رای‌دهندگان از عملکرد دولت تاثیر منفی گذاشته است.

بیش از ۱۰۰ اثر باستانی به جا مانده از تمدن‌های بین‌النهرین در نروژ توقیف شدپلیس نروژ این آثار باستانی را در جریان تفتیش منزل یک مجموعه‌دار در جنوب شرقی این کشور کشف کرد. مقامات عراق پیش از این درخواست استرداد این اشیاء باستانی را به وزارت فرهنگ نروژ ارائه کرده بودند. لاشیای دزد اینا ر میگیرن موزه میکنن پول از خود احمق ما در بیارن شاشیدم تو اسکاندیناوی

انتقاد پوتین از عدم کمک غرب به ایران در مقابله با کرونا | DW | 03.09.2021ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه از رویکرد غرب در ارتباط با مسائل اجتماعی و نوع‌دوستانه انتقاد کرده است. پوتین به عنوان نمونه به عدم یاری رساندن کشورهای غربی به ایران و ونزوئلا در امر مقابله با کرونا اشاره کرده است. پوتین بهتره خفه شه. مردیکه قاتل دیکتاتور گلابی تو خودت پول واکسن آشغال روسی رو چهارلا پهنا کردی تو کیون مسئولان و بعدش واکسن ها رو قطره چکونی میفرستی

ابتلا به زوال عقل در جهان به سرعت رو به افزایش است | DW | 02.09.2021سازمان جهانی بهداشت می‌گوید ابتلا به دمانس به شکلی هشداردهنده‌ رو به فزونی است و آمارها تا سال ۲۰۳۰ شمار مبتلایان ۴۰درصد بیشتر می‌شوند. هم اینک حدود ۴۸ میلیون سالخورده از اختلال‌های ناشی از این سندروم رنج می‌برند.

بازداشت جواد لعل محمدی به همراه سه تن از اعضای خانواده در مشهد