کرونا در افغانستان؛ مدارس در هرات با تاخیر باز خواهد شد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شورای امنیت ملی افغانستان تصمیم گرفت مدارس/مکاتب در ولایت هرات در مرز با ایران که یگانه مورد مثبت کرونا در آن مشاهده شده به تاخیر بیفتد. فرستادن پزشکان زن به مرزها، جلوگیری از احتکار مواد خوراکی، دارو و ماسک و تدابیری برای جلوگیری از شیوع ویروس در زندان‌ها از دیگر تصمیم‌های این نشست بود.

فرستادن دکتران زن به مرزها و میدان‌های هوایی، جلوگیری از احتکار مواد خوراکی، دارو و ماسک و اخذ تدابیر برای جلوگیری از شیوع ویروس در زندان‌ها از دیگر تصامیم نشست شورای امنیت ملی افغانستان بوده است.وزارت بهداشت/صحت عامه افغانستان می‌گوید موارد مشکوک در این کشور تاکنون به ۸۱ مورد رسیده اما تنها یک مورد مثبت از این بیماری ثبت شده است.

وحیدالله مایار، مشاور و سخنگوی این وزارت می‌گوید که نتایج لابراتوار کابل را برای اطمینان بیشتر به هالند فرستاده‌اند که تاکنون همه تایید شده است.Image caption مقام‌ها در افغانستان می‌گویند مرزبانان ازبکستان برای جلوگیری از شیوع کرونا مرز میان این دو کشور را بسته‌اندمحمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان خواستار بسیج ملی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شده است.

دولت افغانستان برای اخذ تدابیر ویژه برای جلوگیری از شیوع این بیماری ۲۵ میلیون دلار را اختصاص داده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تعداد مبتلایان به کرونا در ایران از ۱۵۰۰ نفر گذشت؛ بیشترین مبتلایان در تهران هستند🔺آمار مبتلایان به کرونا در ایران از ۱۵۰۰ نفر گذشت؛ از بیشترین آمار مبتلا در تهران تا «دفن غیربهداشتی»فوتی‌ها در روستاهای گیلان ⚡️ وزارت بهداشت با تایید مرگ ۱۲ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان را بیش از ۱۵۰۰نفر و کشته شدگان را۶۶ نفر اعلام کرد. تعدادمبتلایان درامریکاچندنفراست امریکااعلام کرده چهارنفریعنی راست میگویدچندروزاینده مشخص خواهدشددروغگوتردوروترازدولت امریکادرجهان نداریمبنابه اعلام cdcامریکا همین الان بیش ازچهارصدنفربیشترالوده شده اندولی دولت اعلام نمیکندلطفابه این سایت برویدوخودتان مطالبش راببینید صدای آمریکا! برو به کرونا در آمریکا برس که وضع خیلی خرابه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

از قرنطینه تا ماسک؛ راه‌های پیشگیری از کرونا تا چه حد موثر است؟سازمان جهانی بهداشت توصیه کرده است که لغو رویدادهای عمومی در صورت انتقال گسترده ویروس در یک محله یا اجتماع باید مدنظر قرار گیرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

لغو اعزام سربازان به مراکز آموزشی با هدف پیشگیری از کرونا/ آغاز اعزام‌ها از اردیبهشتلغو اعزام سربازان به مراکز آموزشی با هدف پیشگیری از کرونا سازمان وظیفه عمومی ناجا: بمنظور پیشگیری از شیوع کرونا تمامی مشمولان سربازی که می‌بایست 19 اسفند به دوره آموزشی اعزام می‌شدند اعزامشان لغو و به تاریخهای یکم و سوم اردیبهشت ماه سال 99 موکول شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رایزنی های ظریف با برخی از همتایان اروپایی اش در موردشیوع ویروس کروناسخنگوی وزارت خارجه از رایزنی های ظریف با برخی از همتایان اروپایی اش در موردشیوع ویروس کرونا خبر داد. akhe ky tu donya in jakesh haro adam hesab mikoneh .faghat bahshon jok misazan mikhandan ظریف گفته، اجازه دهید این بحران را ما مدیریت کنیم. چرا میگه 'همتایان' ؟ حکومتهای اروپا که تروریست نیستند؟ تماس گرفته که گدایی کنه برای ماسک؟ خاک بر سرش. ایران با اون ثروت به جایی رسیده که باید گدایی کنه! کرونا zarifIsALiar
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آخرین اخبار از تولید واکسن و داروی درمان کرونا در ایرانرئیس دانشگاه علوم‌پزشکی بقیة‌الله: *یکی از گروه‌های تحقیقاتی ما داروی ضد کرونا را آماده کردند *پس از تولید مجوز تحقیقات بالینی آن نیز از سوی سازمان غذا و دارو اخذ شده است *قصد داریم این بخش از تحقیقات خود را طی روزهای آینده آغاز کنیم اونجا ادم دروغگو سگ ..... خدا به دادمون برسه! گه نخورید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هفت کشور صنعتی می‌گویند برای محافظت از اقتصاد جهانی در برابر اثرات ویروس کرونا گام برمی‌دارندهفت کشور صنعتی می‌گویند برای محافظت از اقتصاد جهانی در برابر اثرات ویروس_کرونا گام برمی‌دارند تارو آسو وزیر امور مالی ژاپن، پس از کنفرانس تلفنی به خبرنگاران گفت وزیران هفت کشور صنعتی آماده هستند که اقدامات لازم، از جمله اقدامات پولی مناسب، را اتخاذ کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »