کرونا مراسم کارناوال بزرگ سائو پائولو را لغو کرد | DW | 25.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پاندمی کرونا دامن کارناوال خیابانی بزرگترین شهر برزیل را هم گرفت. کارناوال ۲۰۲۱ به تاریخی ناروشن عقب افتاده است. برزیل کانون اصلی ویروس کرونا در آمریکای لاتین شده است.

بزرگترین شهر برزیل اعلام کرد که به خاطر گسترش کرونا از برگزاری کارناوال خیابانی در فوریه ۲۰۲۱ معذور است. این تصمیم را برونو کوباس، شهردار سائو پائولو اعلام کرد.البته مراسم کارناوال در این شهر ۱۲میلیونی به اندازه ریودژانیرو معروف نیست، اما باز هم از کارناوال‌های عظیم و پرشور و هیجان شناخته می‌شود.

در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۲۰ هزار نفر برای شرکت در کارناوال یا تماشای آن به سائو پائولو رفتند و بیش از ۱۵ میلیون نفر در خیابان‌ها جشن و پایکوبی راه انداختند. در شرایط گسترش کرونا احتمال می‌رود که مقام‌های شهر ریودژانیرو هم تصمیم مشابهی بگیرند و کارناوال آینده را لغو کنند. بسیاری از مردم برزیل حاضرند به خاطر حفظ سلامتی از جشن‌های پرنشاط و پوشش‌های رنگارنگ و شادمانی‌های شورانگیز و پایکوبی‌های سرمستانه بگذرند؛ هرچند که کارناوال بخشی از فرهنگ دیرین کشور آنهاست.طبق آمار رسمی تاکنون در برزیل بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. بیش از ۸۵ هزار شهروند برزیل از ابتلا به کووید۱۹ درگذشته‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه افزایش شمار قربانیان کرونا در برزیل، مکزیک و هندوستان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هندآخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا 40 میلیون کودک را از آموزش‌های پیش از دبستان محروم کردشیوع ویروس کرونا موجب محروم شدن نزدیک به چهل میلیون کودک در سراسر جهان از آموزشهای پیش از دبستان شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ با اشاره به شیوع بیشتر کرونا گردهمایی جمهوری‌خواهان را لغوبا گذشتن آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در آمریکا از چهار میلیون نفر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با ذکر این همه گیری گردهمایی ملی حزب جمهوری خواه در فلوریدا را لغو کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در کمین نوزادان و کودکان/ بوسیدن کودکان را کنار بگذارید- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimبوسیدن کودکان ممنوع برخلاف باور عمومی و حتی علمی در روزهای نخستین شیوع کرونا، این روزها کودکان و نوزادان به شدت در معرض کرونا قرار گرفته‌اند پزشکان توصیه اکید دارند که کودکان نیز مانند بزرگسالان از ماسک استفاده کنند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

دولت آمریکا قیمت پایه جهانی واکسن احتمالی کرونا را مشخص کرد؛ هر فرد حدود ۴۰ دلاردولت آمریکا قیمت پایه جهانی واکسن احتمالی کرونا را مشخص کرد؛ هر فرد حدود ۴۰ دلار به گزارش خبرگزاری رویترز، این توافق که مشروط به تأیید محصول نهایی است، واکسن کافی را برای واکسیناسیون ۵۰ میلیون آمریکایی تضمین می‌کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »