کرونا مراسم کارناوال بزرگ سائو پائولو را لغو کرد | DW | 25.07.2020

04/05/1399 02:42:00 ب.ظ

پاندمی کرونا دامن کارناوال خیابانی بزرگترین شهر برزیل را هم گرفت. کارناوال ۲۰۲۱ به تاریخی ناروشن عقب افتاده است. برزیل کانون اصلی ویروس کرونا در آمریکای لاتین شده است.

پاندمی کرونا دامن کارناوال خیابانی بزرگترین شهر برزیل را هم گرفت. کارناوال ۲۰۲۱ به تاریخی ناروشن عقب افتاده است. برزیل کانون اصلی ویروس کرونا در آمریکای لاتین شده است. سائو پائولو بیش از سایر شهرهای برزیل گرفتار کرونا شده است. البته مراسم کارناوال در این شهر ۱۲میلیونی به اندازه ریودژانیرو معروف نیست، اما باز هم از کارناوال‌های عظیم و پرشور و هیجان شناخته می‌شود.

در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۲۰ هزار نفر برای شرکت در کارناوال یا تماشای آن به سائو پائولو رفتند و بیش از ۱۵ میلیون نفر در خیابان‌ها جشن و پایکوبی راه انداختند.

در شرایط گسترش کرونا احتمال می‌رود که مقام‌های شهر ریودژانیرو هم تصمیم مشابهی بگیرند و کارناوال آینده را لغو کنند. بسیاری از مردم برزیل حاضرند به خاطر حفظ سلامتی از جشن‌های پرنشاط و پوشش‌های رنگارنگ و شادمانی‌های شورانگیز و پایکوبی‌های سرمستانه بگذرند؛ هرچند که کارناوال بخشی از فرهنگ دیرین کشور آنهاست.

برزیل پس از آمریکا بیش از هر کشور دیگری گرفتار ویروس کرونا شده است. طبق آمار رسمی تاکنون در برزیل بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. بیش از ۸۵ هزار شهروند برزیل از ابتلا به کووید۱۹ درگذشته‌اند. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

ادامه افزایش شمار قربانیان کرونا در برزیل، مکزیک و هندوستان

آخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هندآخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هند

کرونا 40 میلیون کودک را از آموزش‌های پیش از دبستان محروم کردشیوع ویروس کرونا موجب محروم شدن نزدیک به چهل میلیون کودک در سراسر جهان از آموزشهای پیش از دبستان شده است. - خبرگزاری آناتولی

ترامپ با اشاره به شیوع بیشتر کرونا گردهمایی جمهوری‌خواهان را لغوبا گذشتن آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در آمریکا از چهار میلیون نفر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با ذکر این همه گیری گردهمایی ملی حزب جمهوری خواه در فلوریدا را لغو کرده است.

کرونا در کمین نوزادان و کودکان/ بوسیدن کودکان را کنار بگذارید- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimبوسیدن کودکان ممنوع برخلاف باور عمومی و حتی علمی در روزهای نخستین شیوع کرونا، این روزها کودکان و نوزادان به شدت در معرض کرونا قرار گرفته‌اند پزشکان توصیه اکید دارند که کودکان نیز مانند بزرگسالان از ماسک استفاده کنند

دولت آمریکا قیمت پایه جهانی واکسن احتمالی کرونا را مشخص کرد؛ هر فرد حدود ۴۰ دلاردولت آمریکا قیمت پایه جهانی واکسن احتمالی کرونا را مشخص کرد؛ هر فرد حدود ۴۰ دلار به گزارش خبرگزاری رویترز، این توافق که مشروط به تأیید محصول نهایی است، واکسن کافی را برای واکسیناسیون ۵۰ میلیون آمریکایی تضمین می‌کند.