کرونا در اسرائیل؛ موج دوم از کنترل خارج شده است | DW | 17.07.2020

17/07/2020 04:20:00 ب.ظ

اسرائیل محدویت‌های مقابله با کرونا را کاهش داد و در نتیجه پاندمی کرونا به سرعت در این کشور رشد پیدا کرد. دولت اکنون تصمیم گرفته است محدودیت‌های جدیدی را اعمال کند. منتقدین از آشفتگی مدیریت بحران دولت اسرائیل سخن گفتند.

کرونا در اسرائیل, کرونا در ارتش اسرائیل

اسرائیل محدویت‌های مقابله با کرونا را کاهش داد و در نتیجه پاندمی کرونا به سرعت در این کشور رشد پیدا کرد. دولت اکنون تصمیم گرفته است محدودیت‌های جدیدی را اعمال کند. منتقدین از آشفتگی مدیریت بحران دولت اسرائیل سخن گفتند.

اسرائیل محدویت‌های مقابله با کرونا را کاهش داد و در نتیجه پاندمی کرونا به سرعت در این کشور رشد پیدا کرد. دولت اکنون تصمیم گرفته است محدودیت‌های جدیدی را اعمال کند. منتقدین از آشفتگی مدیریت بحران دولت اسرائیل سخن گفتند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدفروشگاه‌ها، موزه‌ها و استخرها باید دوباره در آینده بسته شوند اما فقط در آخر هفته. روزهای آخر هفته سواحل نیز دوباره تعطیل اعلام شدند. اما این محدویت‌ها از هفته آینده اعمال خواهد شد.این تصمیمات جدید نشان می‌دهد که دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با دشواری‌های زیادی روبرو شده است. کارشناسان امور بهداشت اسرائیل محدودیت‌های شدیدتری را به دولت توصیه می‌کنند، این در حالی است که  نمایندگان حوزه اقتصاد نسبت به عواقب مهلک ناشی از محدویت‌های جدید در فعالیت‌های تجاری هشدار می‌دهند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کرونا در ایران؛ بیماری کووید-۱۹علت یک پنجم از مرگ‌و‌میر روزانه است

کرونا در ایران؛ شیوع سنگین‌تر و مرگ‌و‌میر بیشتر در موج دوم کرونا

وضعیت کرونا در استان‌های جنوبی آرام شده است/ در روزهای سخت می‌توانیم خودکفا شویمروحانی: وضعیت کرونا در استان‌های جنوبی آرام شده است/ در روزهای سخت می‌توانیم خودکفا شویم

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 198 هزار و 820 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 198 هزار و 820 نفر رسید

کرونا و جهان: یادبود قربانیان در اسپانیا؛ تاثیر اقتصادی آن در بریتانیا - BBC News فارسیآغاز موج تازه کرونا در برخی کشورهای جهان هشدار دهنده شده و باعث شده تا مقررات قرنطینه دوباره در این کشورها برقرار شود.

کرونا در ایران؛ افزایش تعداد بستری‌شدگان و کمبود تخت در تهرانسخنگوی وزارت بهداشت ایران می‌گوید موارد بستری بیماران مبتلا به بیماری «کووید ۱۹» در کل کشور افزایش یافته است.

اسرائیل قادر نیست موج دوم ویروس کرونا را مهار کند.شمار رسمی استان‌های در حالت هشدار و قرمز کرونا به ۲۵ استان رسیده است.دارند .به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آئین بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو در استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان یکی از استان‌های استراتژیک ماست و گزارشی که روز گذشته از وزیر بهداشت  گرفتم، ایشان  گفتند شرایط بیماری کرونا در استان‌های جنوبی آرام شده است.

دولت این کشور قصد دارد محدودیت‌های جدیدی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا اعمال کند. از عصر روز جمعه ۲۷ تیر (۱۷ ژوئیه) رستوران‌ها دیگر نمی‌توانند از مشتریان خود پدیرایی کنند و فقط مجازند غذا را تحویل دهند. وضعیت در تهران و البرز قرمز است اما دولت با عدم اعلام قرمز بودن این دو استان، هم‌چنان می‌کوشد وضعیت را تحت کنترل نشان دهد و در مقابل تعطیلی‌های وسیع‌تر در پایتخت مقاومت می‌کند. باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی باید تعطیل شوند، هتل‌ها نیز مجبورند همه‌روزه کار نکنند. استان لرستان با توجه به سکونت ۷۵درصد از جمعیت در شهرستان‌های قرمز از نظر ابتلا به کرونا، عملا وارد وضعیت قرمز شده است و شهر قم بنا بر اعلام دانشگاه علوم‌پزشکی قم، در وضعیت نارنجی (هشدار) قرار دارد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید فروشگاه‌ها، موزه‌ها و استخرها باید دوباره در آینده بسته شوند اما فقط در آخر هفته. شاید از همین رو است که سخن‌گوی وزارت بهداشت امروز در قیاس با روزهای گذشته، آمار نسبتا درست‌تری از استان‌های قرمز و هشدار کرونا ارایه داد. روزهای آخر هفته سواحل نیز دوباره تعطیل اعلام شدند. وی افزود: در ابتدای انقلاب ۷۴ درصد از مردم از  آب بهداشتی برخوردار بودند و امروز به ۹۹/۹ رسیده است.

اما این محدویت‌ها از هفته آینده اعمال خواهد شد. بنابر اعلام سخن‌گوی وزارت بهداشت، استان‌های خوزستان، ایلام، بوشهر، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، زنجان، کُردستان، کرمانشاه، گلستان، مازندران و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند. استان تهران که انتظار می‌رود از لحاظ امکانات پزشکی کمبود چندانی نداشته باشد، یکی از همین استان‌هایی است که وضعیتش نقیض بخش اول ادعای معاون درمان وزارت بهداشت است. این تصمیمات جدید نشان می‌دهد که دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با دشواری‌های زیادی روبرو شده است. کارشناسان امور بهداشت اسرائیل محدودیت‌های شدیدتری را به دولت توصیه می‌کنند، این در حالی است که  نمایندگان حوزه اقتصاد نسبت به عواقب مهلک ناشی از محدویت‌های جدید در فعالیت‌های تجاری هشدار می‌دهند. در حالی که در تهران نرخ بستری نشان می‌دهد برخلاف آن‌چه وزارت بهداشت می‌گوید، پایتخت ایران نه در مرحله هشدار بلکه وارد مرحله قرمز شده است، سخنان ضدونقیضی در مورد اعمال محدودیت‌ها شنیده می‌شود. ابتلا بیش از دو هزار نفر به کرونا در ۲۴ ساعت در حال حاضر شمار افراد جدیدی که موارد کرونای مثبت داشته‌اند در اسرائیل در حال افزایش است. در خراسان رضوی که بیش از یک هفته است در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد، پیشنهاد شده است محدودیت‌های جدیدی برای کنترل وضعیت برقرار شود.  روز پنجشنبه تقریباً در عرض ۲۴ ساعت این آمار به دو هزار نفر رسید. روحانی تاکید کرد: نمک زدایی آب دریاها باید در چارچوب محیط زیست صورت گیرد.

در مقایسه با آلمان که ابتلا به کرونا ۶۰۰ مورد بوده ابتلای این تعداد در اسرائیل به کرونا بسیار زیاد است. این نکته را هم باید تاکید کرد که در آلمان جمعیتی حدود ۹ برابر بیشتر از اسرائیل زندگی می‌کنند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید اسرائیل در ماه مه سال جاری بسیار سریع اقتصاد و سیستم آموزشی را بازگشایی کرد و از محدویت‌های مقابله با کرونا کاست. بسیاری از ناظران دولت را به هرج و مرج  و آشفتگی در مدیریت کرونا متهم می‌کنند. یک پزشک اسرائیلی هشدار داده است که تعطیلی فقط در آخر هفته، از نظر پزشکی معنی ندارد. وی یادآور شد: ما در شرایط تحریم هستیم، اما همه این افتتاح‌ها بخش اعظم‌شان به دست ایرانیان ساخته می‌شود.

تعداد متبلایان در اسرائیل تا روز جمعه ۲۷ تیر (۱۷ ژوئیه) به  ۴۶ هزار و ۵۴۶ نفر رسیده و ۳۸۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند. پیش از این ووین ریولین، رئیس جمهور إسرائيل از شیوه مدیریت بحران کرونای دولت انتقاد کرد. او گفت، دولت بنیامین نتانیاهو"استراتژی مشخصی برای مقابله با کرونا ندارد". ریولین تصریح کرد که  حتی یک مرکز ملی برای این منظور ایجاد نشده است تا بتوان اطلاعات پراکنده را در آنجا جمع‌آوری کرد. او از دولت خواست، با همکاری وزارتخانه‌های گوناگون چنین مرکزی را ایجاد کند و با ملت برای تبادل اطلاعات در تماس نزدیک باشد . لینک کوتاه.

تاریخ .