کرونا در اسرائیل؛ موج دوم از کنترل خارج شده است | DW | 17.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

اسرائیل محدویت‌های مقابله با کرونا را کاهش داد و در نتیجه پاندمی کرونا به سرعت در این کشور رشد پیدا کرد. دولت اکنون تصمیم گرفته است محدودیت‌های جدیدی را اعمال کند. منتقدین از آشفتگی مدیریت بحران دولت اسرائیل سخن گفتند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اسرائیل قادر نیست موج دوم ویروس کرونا را مهار کند. دولت این کشور قصد دارد محدودیت‌های جدیدی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا اعمال کند. از عصر روز جمعه ۲۷ تیر (۱۷ ژوئیه) رستوران‌ها دیگر نمی‌توانند از مشتریان خود پدیرایی کنند و فقط مجازند غذا را تحویل دهند. باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی باید تعطیل شوند، هتل‌ها نیز مجبورند همه‌روزه کار نکنند.فروشگاه‌ها، موزه‌ها و استخرها باید دوباره در آینده بسته شوند اما فقط در آخر هفته. روزهای آخر هفته سواحل نیز دوباره تعطیل اعلام شدند.

این تصمیمات جدید نشان می‌دهد که دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با دشواری‌های زیادی روبرو شده است. کارشناسان امور بهداشت اسرائیل محدودیت‌های شدیدتری را به دولت توصیه می‌کنند، این در حالی است که نمایندگان حوزه اقتصاد نسبت به عواقب مهلک ناشی از محدویت‌های جدید در فعالیت‌های تجاری هشدار می‌دهند.در حال حاضر شمار افراد جدیدی که موارد کرونای مثبت داشته‌اند در اسرائیل در حال افزایش است. روز پنجشنبه تقریباً در عرض ۲۴ ساعت این آمار به دو هزار نفر رسید.

تعداد متبلایان در اسرائیل تا روز جمعه ۲۷ تیر (۱۷ ژوئیه) به ۴۶ هزار و ۵۴۶ نفر رسیده و ۳۸۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند. پیش از این ووین ریولین، رئیس جمهور إسرائيل از شیوه مدیریت بحران کرونای دولت انتقاد کرد. او گفت، دولت بنیامین نتانیاهو"استراتژی مشخصی برای مقابله با کرونا ندارد". ریولین تصریح کرد که حتی یک مرکز ملی برای این منظور ایجاد نشده است تا بتوان اطلاعات پراکنده را در آنجا جمع‌آوری کرد.

او از دولت خواست، با همکاری وزارتخانه‌های گوناگون چنین مرکزی را ایجاد کند و با ملت برای تبادل اطلاعات در تماس نزدیک باشد .

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ بیماری کووید-۱۹علت یک پنجم از مرگ‌و‌میر روزانه است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ شیوع سنگین‌تر و مرگ‌و‌میر بیشتر در موج دوم کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وضعیت کرونا در استان‌های جنوبی آرام شده است/ در روزهای سخت می‌توانیم خودکفا شویمروحانی: وضعیت کرونا در استان‌های جنوبی آرام شده است/ در روزهای سخت می‌توانیم خودکفا شویم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 198 هزار و 820 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 198 هزار و 820 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا و جهان: یادبود قربانیان در اسپانیا؛ تاثیر اقتصادی آن در بریتانیا - BBC News فارسیآغاز موج تازه کرونا در برخی کشورهای جهان هشدار دهنده شده و باعث شده تا مقررات قرنطینه دوباره در این کشورها برقرار شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ افزایش تعداد بستری‌شدگان و کمبود تخت در تهرانسخنگوی وزارت بهداشت ایران می‌گوید موارد بستری بیماران مبتلا به بیماری «کووید ۱۹» در کل کشور افزایش یافته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »