کرونا در ایران؛ جهش ویروس از قزوین تا خوزستان

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

در خوزستان بر اثر شیوع چشمگیر کرونا، ظرفیت برخی بیمارستان‌ها پر شده و احتمال بسته شدن مرزهای خارجی از سوی دولت عراق مطرح است با این حال زمزمه‌هایی از موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا با سفرهای نوروزی به گوش می‌رسد. بهداشت_عمومی راستی_آزمایی pkhwshhal

ایران اخبار, ایران سرفصلها

افزایش شمار مبتلایان به ویروس جهش‌یافته انگلیسی طی روزهای اخیر نگرانی‌های بسیاری را در خصوص آغاز پیک چهارم در ایران ایجاد کرده است. شیوع ویروس جهش‌یافته در استان‌های واقع در مرکز ایران از جمله تهران، البرز، قزوین و اصفهان افزایش یافته و خبرهایی در خصوص قرنطینه کامل دو روستا در استان قزوین منتشر شده است.

مقامات جمهوری اسلامی پیش از این عنوان کرده بودند با کنترل مسافران پروازهای خارجی جلوی گسترش این ویروس را گرفته‌‌اند؛ با این حال طی روزهای اخیر «سعید نمکی»، وزیر بهداشت جمهوری اسلامی رسما اعلام کرد که ویروس جهش‌یافته انگلیسی در سراسر ایران پخش شده است.. براساس اظهارات وزیر بهداشت فهرستی ۲ هزار نفره در یک کشور اروپایی منتظر برگشت به ایران هستند.

بر اساس آخرین تحلیل‌ها، در حال حاضر ۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۷۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

در حال حاضر ۵۰۰ بیمار مثبت قطعی و ۴۰۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند و طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز دوشنبه ۶ نفر با ابتلای قطعی به ویروس کرونا در این استانهمچنین در خصوص عبور و مرور برون‌مرزی از مرزهای شلمچه و چذابه، «فرهاد ابول‌نژادیان»، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوازکه تست‌های اخذ شده در عراق تقلبی است و از این رو از افرادی که وارد کشور می‌شوند، مجددا تست گرفته می‌شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جهش آمار کرونا در ایران؛ ۱۱هزار و ۷۵۰ ابتلا در یک روز | DW | 01.04.2021سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید ۱۵هزار فرد مبتلا به کرونا در نوروز سفر رفته‌اند و شهرهای قرمز و نارنجی در ایران دو برابر و نیم شده‌اند. پلیس جلوی بوستان‌ها و تفرجگاه‌های تهران ایستاده تا جلوی ورود مردم را بگیرد. این ۱۵ هزار نفر آنهایی هستند که بلیط اتوبوس وهواپیما گرفتند اونایی که با ماشین شخصی رفتن رو که آمار ندارند پس سال پیش با هواپیما ماهان آوردیم امسال اتوبوسی و قطاری کرونا رو پخش کردیم خسته نباشی دلاور
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ادامه پیک کرونا در تهران تا یک ماه دیگر / احتمال جهش جدید ویروس در ایرانمعاون درمان ستاد کرونا در استان تهران با اشاره به روند افزایشی این بیماری در پایتخت، تاکید کرد: تصور می‌کنم تا یک ماه آینده در پایتخت به آرامشی که مدنظرمان است نرسیم. این آرامش زمانی ممکن است رخ دهد که میزان بیماران سرپایی کاهش یابد؛ تا به این ترتیب دو هفته بعد از آن تعداد بستری و چهار هفته بعد موارد فوتی کاهش یابد. واکسیناسیون رو دیر شروع کردند ، بیچاره مردم و بی عقلیها ...
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کروناکرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کرونا آمار جمع‌آوری شده توسط تارنمای «دنیای ما در قالب آمار» نشان می‌دهد شمار مرگ و میر روزانه به ازای هر میلیون نفر در ایران، از هند بالاتر است و تقریبا نزدیک کشور ایتالیا است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ تهدید ویروس جهش‌یافته در یک‌ سالگی اعلام ورود کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »