کرونا در ایران - تعداد جانباختگان بار دیگر رکورد زد و به ۵۰۰ نفر در روز نزدیک شد

27/08/1399 12:15 ق.ظ

کرونا در ایران - تعداد جانباختگان بار دیگر رکورد زد و به ۵۰۰ نفر در روز نزدیک شد به این ترتیب و با فرض صحت این گزارش، آمار کل جانباختگان از آغاز همه گیری نیز به ۴۱ هزار و ۹۷۹ نفر رسیده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Print this page آماده سازی گورها در گورستان بهشت زهرا در جنوب تهران- این گورستان با ۵ کیلومتر مربع وسعت با کمبود جا برای دفن روبروست با تداوم بحران همه گیری کرونا در ایران، آمار رسمی حاکی از آن است که رکورد مرگ و میر مبتلایان با ۴۸۶ جانباخته در...

Print this page آماده سازی گورها در گورستان بهشت زهرا در جنوب تهران- این گورستان با ۵ کیلومتر مربع وسعت با کمبود جا برای دفن روبروست با تداوم بحران همه گیری کرونا در ایران، آمار رسمی حاکی از آن است که رکورد مرگ و میر مبتلایان با ۴۸۶ جانباخته در شبانه روز گذشته شکسته شد.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه ۲۶ آبان ضمن اعلام آمار جانباختگان گفت که در شبانه روز گذشته ۱۳ هزار و ۵۳ نفر به کووید۱۹ مبتلا شدند و بدین ترتیب تعداد مبتلایان به ۷۷۵هزار و ۱۲۱ نفر رسید. به این ترتیب و با فرض صحت این گزارش، آمار کل جانباختگان از آغاز همه گیری نیز به ۴۱ هزار و ۹۷۹ نفر رسیده است.

صحت آمار اعلام شده توسط جمهوری اسلامی، همچون آمارهای چین و روسیه، به شدت مورد تردید است و بنا بر شواهد و مدارک موجود و تناقضات مشاهده شده در آمارهای ارائه شده نهادهای مختلف، می‌توان گفت که اطلاع‌رسانی درستی در مورد شمار واقعی مبتلایان و جان‌باختگان انجام نمی‌شود. سازمان بهداشت جهانی و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرده‌اند که آمار واقعی ابتلا و مرگ چند برابر آمار رسمی در ایران است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

فیک نوز بیشتر از هزارتاس

Share via Email

Print this page

آماده سازی گورها در گورستان بهشت زهرا در جنوب تهران- این گورستان با ۵ کیلومتر مربع وسعت با کمبود جا برای دفن روبروست

با تداوم بحران همه گیری کرونا در ایران، آمار رسمی حاکی از آن است که رکورد مرگ و میر مبتلایان با ۴۸۶ جانباخته در شبانه روز گذشته شکسته شد.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه ۲۶ آبان ضمن اعلام آمار جانباختگان گفت که در شبانه روز گذشته ۱۳ هزار و ۵۳ نفر به کووید۱۹ مبتلا شدند و بدین ترتیب تعداد مبتلایان به ۷۷۵هزار و ۱۲۱ نفر رسید.

به این ترتیب و با فرض صحت این گزارش، آمار کل جانباختگان از آغاز همه گیری نیز به ۴۱ هزار و ۹۷۹ نفر رسیده است.

صحت آمار اعلام شده توسط جمهوری اسلامی، همچون آمارهای چین و روسیه، به شدت مورد تردید است و بنا بر شواهد و مدارک موجود و تناقضات مشاهده شده در آمارهای ارائه شده نهادهای مختلف، می‌توان گفت که اطلاع‌رسانی درستی در مورد شمار واقعی مبتلایان و جان‌باختگان انجام نمی‌شود. سازمان بهداشت جهانی و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرده‌اند که آمار واقعی ابتلا و مرگ چند برابر آمار رسمی در ایران است. چندی پیش نیز

که آمار واقعی مرگ بر اثر کرونا بین یک و نیم تا ۲.۲ برابر آمار رسمی است. درحالی که مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در ایران آمار واقعی را ۲.۵ برابر می داند

.

آمار بالای ابتلا و مرگ و میر در ایران در حالیست که دولت ایران پس از گذشت هفته ها از آغاز موج سوم همه گیری ویروس کرونا، وضعیت قرمز و بحرانی در حدود ۱۰۰ شهر و پر شدن تمام تخت های بیمارستانها، به تازگی محدودیت‌هایی برای رفت و آمد و برخی فعالیت‌ها وضع کرده است و با تاخیر بسیار زیاد تصمیم به تعطیلی دو هفته‌ای و منع تردد شبانه در ۱۵۰ شهر از جمله تهران گرفته است.

رضا تبریزی، قهرمان پرورش اندام، در پی انتقاد از باز بودن اماکن مذهبی در میانه بحران کرونا، بازداشت شد

رضا تبریزی، قهرمان پرورش اندام و بدنساز ساکن مشهد، در پی انتشار یک پست اینستاگرامی در روزهای گذشته بازداشت شد.

موج سوم همه گیری پس از برگزاری مراسم سوگواری ماه محرم آغاز شد. هفته گذشته رضا تبریزی، ورزشکاری که به باز بودن اماکن مذهبی در بحران کرونا انتقاد کرده بود توسط نیروهای امنیتی در مشهد بازداشت شد.

ایالات متحده از زمان آغاز کرونا نسبت به پنهانکاری و ناتوانی مقامات جمهوری اسلامی ایران هشدار داده بود.

خبرهای دیگر ...