کره‌جنوبی: پیونگ‌یانگ یک موشک بالستیک قاره‌پیما آزمایش کرد

04/01/1401 11:43:00 ق.ظ

کره‌جنوبی: پیونگ‌یانگ دست به شلیک یک پرتابه ناشناس زد جزئیات بیشتر🔽

کره شمالی طی هفته‌های اخیر نیز چند آزمایش موشکی انجام داده بود اما این برای اولین بار طی چند سال اخیر است که سئول از آزمایش موشک بالستیک قاره‌پیما از سوی کره شمالی سخن می‌گوید. ارتش کره‌ جنوبی روز پنجشنبه اعلام کرد که کره شمالی یک موشک بالستیک بین‌قاره‌ای آزمایش کرده است.

کره شمالی طی هفته‌های اخیر نیز چند آزمایش موشکی انجام داده بود اما این برای اولین بار طی پنج سال گذشته است که سئول از آزمایش موشک بالستیک قاره‌پیما از سوی کره شمالی سخن می‌گوید. ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در ابتدا اعلام کرده بود که همسایه شمالی این کشور یک «پرتابه ناشناس» را به سمت شرق شلیک کرده است.

گارد ساحلی ژاپن نیز به کشتی‌های در حال حرکت در دریای ژاپن نسبت به «موشکی بالستیک که احتمالا از کره شمالی شلیک شده است» هشدار داد. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید مقامات ژاپن در نهایت اعلام کردند که «پرتابه» شلیک‌شده در نهایت در ۱۷۰ کیلومتری ساحل غربی این کشور فرود آمد. وزارت دفاع ژاپن می‌گوید این «پرتابه» در «منطقه اقتصادی اختصاصی» این کشور فرود آمده است.

پیونگ یانگ پس از آغاز رشته دیدارهای کیم جونگ اون، رهبر این کشور با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در سال ۲۰۱۸ آزمایش موشک‌های بالستیک بین‌قاره‌ای را متوقف کرده بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

پدافند هوایی سعودی یک موشک بالستیک حوثی پرتاب شده به سوی جازان را سرنگون کردائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن از سرنگونی یک موشک بالستیک حوثی پرتاب شده به سوی جازان سعودی خبر داد.ستاد اطلاع‌رسانی ائتلاف عربی شامگاه سه‌شنبه 22

افغانستان بیش از یک میلیون مترمربع فرش دستباف صادر کرداتاق تجارت و سرمایه‌گذاری دولت موقت طالبان در افغانستان از صادرات بیش از یک میلیون مترمربع فرش دستباف خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

اشلی بارتی؛ زن شماره یک تنیس جهان در ۲۵ سالگی اعلام بازنشستگی کرد - BBC News فارسیاشلی بارتی، زن شماره یک تنیس جهان با اعلام این که در ۲۵ سالگی از تنیس حرفه ای بازنشسته خواهد شد، دنیای ورزش را شوکه کرد.

رئیس پارلمان اروپا: شکست پوتین مسئله‌ای امنیتی برای اروپا و جهان استشارل میشل، رئیس پارلمان اروپا تأکید کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه باید شکست بخورد و این یک موضوع امنیتی برای آینده اروپا و جهان است.میشل اومدیم و پوتین شکست خورد ... با شکست رسوایی و خفتی که غرب سالهاست متحمل شده چه خواهید کرد؟ اینکه خیلی دولتها امروز در مقابل شما ایستادن و به خودخواهی های و خواسته های احمقانه شما ، یه نه محکم میگن ... این دستاورد بزرگی برای شرق محسوب میشه ...

سرباز روس در ازای دریافت «۱۰ هزار دلار» یک تانک تسلیم نیروهای اوکراینی کرد«میشا» (نام مستعار سرباز روسی) چند روز پیش طی تماسی با وزارت کشور پیشنهاد داد که در ازای دریافت ۱۰ هزار دلار، تانک نیروهای نظامی روسیه را تحویل اوکراین دهد. مال خرها رو بفرستن اوکراین ادوات روسی بخرن ، جون سرباز های روس رو هم نجات بدن!! اگه این تو ایران پیاده بشه مردم همه ماشین آلات سپاه را ۲ روزه میخرند و سپاه درش بسته میشه! با این وجود که اوکراین هر روز اعلام میکنه ما میزنیم، داغون میکنیم، زمین گیرشون کردیم ده هزار دلار دادن؟ گوه خوردین خار خبرگزاری تون و خر بگاد خارکسته ها 🍆🍆🍆🍆🍆😂😂

اندیشکده بریتانیایی: موشک‌های بالستیک ایران تهدیدی برای تمام جهان است«مؤسسه بین‌المللی پژوهش‌های استراتژیک» که اندیشکده‌ای وابسته به دولت بریتانیاست، در گزارش جدید خود می‌گوید که موشک‌های بالستیک ایران تهدیدی برای تمام جهان از نگرانی خود بمیرید لازم ببینیم برای امریکا و اروپا هم میسازیم من از این اندیشکده استدعا دارم که اندیشه کنه و برای آیت اله های ما گروهی از انگلیس بعنوان خدمتکار بفرسته.متعهد شدم که تمام کسانی رو که آخوند به ایران فرستادن رو به خدمت همون آخوندها در بیارم.بوریس رو برای جنتی کاندید کردم.مطمئن هستم که استخدام موقتی نیست.یک استخدام ابدی.چطوره؟