کره جنوبی و ایران بر سر دارایی‌های مسدود شدە مذاکره می‌كنند | DW | 29.01.2022

09/11/1400 08:40 ب.ظ

کرە جنوبی و جمهوری اسلامی ماه آینده، برای رفع اختلافات دو کشور بر سر دارایی‌های مسدود شدە ایران، در سئول نشست مشترک برگزار می‌کنند. بیش از ٧ میلیارد دلار از درآمدهای نفتی ایران، در بانک‌های کره جنوبی بلوکه شدە است.

کرە جنوبی و جمهوری اسلامی ماه آینده، برای رفع اختلافات دو کشور بر سر دارایی‌های مسدود شدە ایران، در سئول نشست مشترک برگزار می‌کنند. بیش از ٧ میلیارد دلار از درآمدهای نفتی ایران، در بانک‌های کره جنوبی بلوکه شدە است. این منبع کە نامش فاش نشدە است گفته است کە گروه‌های کاری جزئیات انتقال دارایی‌های مسدود شدە ایران، در صورت معافیت از تحریم‌های آمریکا را بررسی خواهند کرد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید در حاشیه مذاکرات بازگشت به توافق اتمی (برجام) در وین اتریش، چوی جانگ کان، معاون وزیر خارجه کره جنوبی با علی باقری‌، معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار معاون وزیر خارجه کره جنوبی گفت کە کشورش برای بازپرداخت بدهی خود به ایران تلاش می‌کند.

بیش از ٧ میلیارد دلار از درآمدهای نفتی ایران، در بانک‌های کره جنوبی بلوکه شدە است روابط ایران و کره جنوبی روابط بین دو کشور ایران و کره جنوبی پس از خروج دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در سال ٢٠١٨ از برجام دچار تنش شد. بیش از ٧ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران، حاصل از فروش نفت در بانک‌های کره جنوبی مسدود شدە است.

به دنبال خروج آمریکا از برجام، تبادل تجاری بین کره جنوبی و آلمان بە پایین‌ترین سطح خود در چند دهه گذشته رسیده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

تلاش سازمان ملل برای پاکسازی خاک سودان جنوبی از مین‌پس از دهه‌ها جنگ داخلی، مین‌ها و بمب‌های منفجر نشدۀ بسیاری همچنان بخش‌های وسیعی از خاک سودان جنوبی را آلوده کرده و زندگی و معیشت ساکنان را تهدید می‌کند.

اولیانوف: آمریکا و ایران «به زودی» درباره «برجام» مذاکره مستقیم می‌کنندمیخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات اتمی وین گفت که آمریکا و ایران «به‌ زودی» می‌توانند برای گفت‌وگو درباره برجام پشت میز مذاکره بنشینند.اولیانوف،

۱۰سناتور‌ آمریکا خواهان سختگیری بیشتر در تحریم‌‌های نفتی ایران شدند | DW | 29.01.2022گروهی از سناتورهای آمریکایی در نامه‌ای به بایدن از او خواستند تحریم‌ها علیه ناوگان رو به رشد نفتکش‌های ایران و افزایش صادارات این کشور را جدی‌تر اجرا کند. آنها گفته‌اند رونق فروش نفت ایران 'خزانه رژیم' را پر کرده است.

ایران حمله به فرودگاه بغداد را محکوم کرد | DW | 29.01.2022سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی حمله راکتی به فرودگاه بغداد را اقدامی 'مشکوک' در جهت برهم زدن ثبات عراق خواند و آن را محکوم کرد. او گفت ایران از فراگیر شدن امنیت و یکپارچگی عراق حمایت می‌کند. ایران چقدر شوخه

یونهاپ: مذاکرات ایران و کره‌جنوبی در مورد دارایی‌های مسدود شده آغاز می‌شود🔺یونهاپ: مذاکرات ایران و کره‌جنوبی در مورد دارایی‌های مسدود شده آغاز می‌شود ▪️ قرار است از ماه آینده میلادی مذاکراتی در سطح کارگروه در سئول تشکیل و اختلاف میان تهران و سئول بر سر دارایی‌های مسدود شده ایران بررسی شود. ⬇️ بیشتر بخوانید:

ده باور درست و غلط درباره سرماخوردگی | DW | 29.01.2022در مورد سرماخوردگی، علل ابتلا به آن و راه‌های مقابله با این بیماری باورهای گوناگونی رایج است که برخی درست و برخی نادرست‌اند. بسیاری از ما از کودکی با این باورها بزرگ شده‌ایم. گزارش تصویری: