کاهش ٥درصدی آمار بستری مبتلایان کرونا در مراکز درمانی پایتخت

28/04/2020 09:12:00 ب.ظ

دکتر زالی: در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵ تا ۷ درصد کاهش میزان بستری در بیمارستان‌های تهران گزارش شده است تعداد بهبودیافتگان و ترخیص شدگان از مراکز درمانی پایتخت افزایش یافته است

دکتر زالی: در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵ تا ۷ درصد کاهش میزان بستری در بیمارستان‌های تهران گزارش شده است تعداد بهبودیافتگان و ترخیص شدگان از مراکز درمانی پایتخت افزایش یافته است

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از کاهش ۵ درصدی آمار بستری مبتلایان به کرونا در مراکز درمانی خبر داد و از شهروندان تهرانی درخواست کرد همچنان از تردد غیرضروری پرهیز کنند.

 وی در ادامه با تاکید بر لزوم مشارکت مردم برای حفظ این شرایط، عنوان کرد: از هموطنان به ویژه گروه های پرخطر از جمله سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه ای همچون دیابت، سرطان، مشکلات قلب و عروقی و تنفسی درخواست می کنم از ترددهای غیرضرور پرهیز کنند، چراکه همکاری شهروندان در کاهش آمار مبتلایان نقش به سزایی دارد.

 فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا ضمن تشکر از مردم به علت رعایت بهداشت حرفه ای، مشارکت در طرح غربالگری و همکاری با مراقبین سلامت که توسط سامانه ۴۰۳۰ با مردم در ارتباطند، افزود: در روزهای اخیر شاهد افزایش مراجعه مردم به سامانه سیب و دقت آن ها در پاسخدهی به همکاران ما که از طریق سامانه ۴۰۳۰ با شهروندان در ارتباطند، بوده ایم و امیدواریم این رشد همچنان ادامه داشته باشد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

من مادري دارم كه لوپوس خوني داره اقاي دكتر ... من اين همه زحمت كشيدم كه كنكور بدم به اين سن رسيدم با كلي ارزو ... خودم به جهنم كه برم سر جلسه كرونا بگيرم اما اگر ناقل شم به مادرم بيماري بدم چه خاكي بر سرم كنم ؟؟؟؟؟ خواهش ميكنم كنكور ارشد به تعويق بندازين مرداد ماه سلامت_دانشجو انشالله که روزی خبر محو کامل ویروس کرونا در جهان باشیم

گل واژه مي فرمايند

زالی از کاهش ۵ درصدی آمار بستری مبتلایان به کرونا در تهران گفتتهران - ایرنا - فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از کاهش ۵ درصدی آمار بستری مبتلایان به کرونا در مراکز درمانی گفت و از شهروندان تهرانی درخواست کرد همچنان از تردد غیرضروری پرهیز کنند.

بیش از ۱۲هزار زندانی از بیم شیوع کرونا در افغانستان آزاد می‌شونداشرف غنی پیش از این نیز فرمان رهایی حدود ۹ هزار زندانی را به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در زندان‌های افغانستان صادر کرده بود.

بیش از ۷ درصد از قربانیان کرونا در ایران جانباز هستند؛ بنیاد شهید کجا است؟

آمار همه‌گیری کرونا در جهان / شمار مبتلایان در روسیه از چین بیشتر شدآمار همه‌گیری کرونا در جهان تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید تاکنون در جهان به سه میلیون و ۶۵ هزار و ۷۷۸ رسیده که از این میان ۲۱۱ هزار و ۶۵۸ تن جان باخته و ۹۲۳ هزار و ۶۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

شیوع کرونا در میان حیوانات؛ راسوها هم پس از ببر و گربه مبتلا شدنداحتمال داده می‌شود که این راسوها از طریق تماس با انسان به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. حیوانات بگیره خیلی خطرناک میشه و غیر قابل کنترل الان در طبیعت دنبال مقصر می ُگردن

از مسائل روانی تهدیدکننده کادر درمانی تا شایع‌ترین اختلالات مردم در دوران کروناپس از پخش شیوع کروناویروس، پرستاران و پزشکان در خط مقدم جنگ ایستادند و شبانه‌روز برای کاهش شیوع این ویروس آماده‌باش بودند، با این وجود این ویروس به حدی در جهان گسترش یافت که پس از مدتی وضعیت پاندمی اعلام شد و همین ترس و اضطراب را نه تنها میان کادر درمانی بلکه در دل‌ مردم بیشتر کرد، تا جایی که اضطراب، افسردگی، وسواس و استرس میان مردم و پریشانی روانی و ترس آسیب‎زا میان کادر درمانی به عنوان شایع‌ترین اختلالات روانی عنوان شد. .

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی در در یک برنامه تلویزیونی، از کاهش آمار در کلیه شاخص های مراجعه به مراکز درمانی، پذیرش، بستری عادی و ویژه بیماران مبتلا به کرونا، خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵ تا ۷ درصد کاهش در میزان بستری بیمارستان ها گزارش شده است.به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی از کاهش آمار در تمامی شاخص های مراجعه به مراکز درمانی، پذیرش، بستری عادی و ویژه بیماران مبتلا به کرونا، خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵ تا ۷ درصد کاهش در میزان بستری بیمارستان ها گزارش شده است.در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار زندانی در زندان‌های سراسر افغانستان به سر می‌برند و با توجه به گسترش روزانه‌ی ابتلا به کرونا در این کشور، شیوع کرونا در زندان‌ها از نگرانی‌های جدی دولت کابل به شمار می‌رود.» هم در یک گزارش انتقادی، نسبت به عملکرد بنیاد شهید نوشته است: «در حالی که هر هفته چیزی حدود ۱۰ تا ۱۲ جانباز و ایثارگر به جمعه فوت شدگان اضافه می‌شود،‌ بنیاد شهید هم‌چنان قصد در آرام نشان دادن اوضاع دارد و کمتر کسی به دنیال نیازها و احتیاجات پزشکی و درمانی ایثارگران و جانبازان شیمیایی است.

در مقابل تعداد بهبودیافتگان و ترخیص شدگان از مراکز درمانی پایتخت افزایش یافته است.  وی در ادامه با تاکید بر لزوم مشارکت مردم برای حفظ این شرایط، عنوان کرد: از هموطنان به ویژه گروه های پرخطر از جمله سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه ای همچون دیابت، سرطان، مشکلات قلب و عروقی و تنفسی درخواست می کنم از ترددهای غیرضرور پرهیز کنند، چراکه همکاری شهروندان در کاهش آمار مبتلایان نقش به سزایی دارد. وی با تاکید بر لزوم مشارکت مردم برای حفظ این شرایط، افزود از هموطنان به ویژه گروه های پرخطر از جمله سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه ای همچون دیابت، سرطان، مشکلات قلب و عروقی و تنفسی درخواست می کنم از ترددهای غیرضرور پرهیز کنند، چراکه همکاری شهروندان در کاهش آمار مبتلایان نقش به سزایی دارد.   فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا ضمن تشکر از مردم به علت رعایت بهداشت حرفه ای، مشارکت در طرح غربالگری و همکاری با مراقبین سلامت که توسط سامانه ۴۰۳۰ با مردم در ارتباطند، افزود: در روزهای اخیر شاهد افزایش مراجعه مردم به سامانه سیب و دقت آن ها در پاسخدهی به همکاران ما که از طریق سامانه ۴۰۳۰ با شهروندان در ارتباطند، بوده ایم و امیدواریم این رشد همچنان ادامه داشته باشد.   به گفته دکتر زالی، ماسک های خانگی هم می توانند اثر حفاظتی مطلوبی را در پیشگیری از ابتلا به ویروس کووید-۱۹ داشته باشند. زالی ادامه دادکه ماسک های خانگی هم می توانند اثر حفاظتی مطلوبی را در پیشگیری از ابتلا به ویروس کووید-۱۹ داشته باشند، از همین رو از رسانه‌ها تقاضا دارم با همکاری کارشناسان این حوزه مردم را در خصوص نحوه تهیه و استفاده از ماسک های استاندارد خانگی آگاه کنند. از همین رو از رسانه ها تقاضا دارم با همکاری کارشناسان این حوزه مردم را در خصوص نحوه تهیه و استفاده از ماسک های استاندارد خانگی آگاه کنند. اما به نظر می‌رسد مجموعه اقدامات بر شمرده شده این بنیاد برای بیماران تحت پوشش خود در بحران کرونا رقمی بسیار ناچیز بوده باشد.

٦٧٠ بیمار کرونایی با حال عمومی خوب ترخیص شدند  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود از کاهش ۵ درصدی بیماران بستری در بخشهای عادی و بستری خبر داد. وی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات اظهار امیدواری کر که با توجه همشهریان به توصیه های موکد بهداشتی شاهد افزایش شاخص های بهبودی در سطح شهر تهران باشیم. براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، وی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات اظهار امیدواری کر د که با توجه همشهریان به توصیه های موکد بهداشتی شاهد افزایش شاخص های بهبودی در سطح شهر تهران باشیم.   وی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته کلیه شاخصهای آماری نشان دهنده بهبودی است و ۶۷۰ نفر از بیماران با حال عمومی خوب ترخیص شدند که نشان دهنده تلاش شبانه روزی تیم پزشکی است و در این مجال از زحمات تمامی همکاران بهداشتی و درمانی تشکر ویژه دارم . زیرا ترخیص و بهبودی تمامی بیماران مرهون تلاش شبانه روزی همه این عزیزان در بخشهای بهداشتی و درمانی است. زیرا ترخیص و بهبودی تمامی بیماران مرهون تلاش شبانه روزی همه این عزیزان در بخشهای بهداشتی و درمانی است .   دکتر زالی خاطرنشان کرد: در زمینه بیماران بستری در بخشهای عادی و بستری نیز با کاهش ۵ درصدی روبرو بودیم که همچون  سیر نزولی آمار در روزهای اخیر امروز نیز شاهد این کاهش بودیم و علاقمند به حفظ شرایط موجود و افزایش ثبات و پایداری شاخصهای مربوطه اعم از بهبودی و  کاهش ابتلا، کاهش مراجعه و کاهش بیماران نیازمند به بخشهای بستری هستیم. زالی افزود: مردم باید با افزایش ملاحظات بهداشتی و تلاش بیشتر از گذشته در زمینه رعایت دستورات بهداشتی و ملاحظات بهداشتی انشاءالله این امر محقق می شود. این کمک‌های اندک در شرایطی انجام می‌شوند که براساس گزارش‌‌ اخیر پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت جانبازان انقلاب، حدود هفت و نیم درصد جان‌باختگان بیماری کرونا در ایران را «ایثارگران» یا همان مصدومان جنگ تشکیل می‌دهند.

  وی افزود: مردم باید با افزایش ملاحظات بهداشتی و تلاش بیشتر از گذشته در زمینه رعایت دستورات بهداشتی و ملاحظات بهداشتی انشاءالله این امر محقق می شود.   دکتر زالی با توجه به این که شرایط در تهران درحال تغییر است تاکید کرد: افراد از حضور غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند. به خصوص افراد مسن و بالای ۶۵ سال و دارای بیماری زمینه‌ای اعم از قلبی عروقی، تنفسی، دیابت و مصرف کنندگان داروهای استروئیدی یا تضعیف کننده های سیستم ایمنی، بانوان باردار و اطفال کوچک از تردد غیرضروری در سطح شهر پرهیر کنند زیرا با حضور کمتر این افراد میزان مراجعان بیمارستانی ما کاهش خواهد یافت. به خصوص افراد مسن و بالای ۶۵ سال و دارای بیماری زمینه ای اعم از قلبی عروقی، تنفسی، دیابت و مصرف کنندگان داروهای استروئیدی یا تضعیف کننده های سیستم ایمنی،  بانوان باردار و اطفال کوچک از تردد غیرضروری در سطح شهر پرهیر کنند زیرا با حضور کمتر این افراد میزان مراجعان بیمارستانی ما کاهش خواهد یافت.   وی ضمن تشکر از تمامی شهروندان تهرانی بخاطر رعایت ملاحظات بهداشتی اکیدا توصیه کرد که به راهبرد در منزل ماندن وفادار باشند و جز در موارد بسیار ضروری معیشتی و یا اقتصادی از حضور غیر ضروری در شهر اجتناب کنند. زالی در پایان به افرادی که از منزل خارج می شوند تاکید کرد: هنگام بازگشت به منزل با تعویض لباس در مدخل منزل و شستشوی دست وصورت و درصورت امکان استحمام، خطر ابتلای سایر اعضای خانواده را به حداقل برسانند. دکتر زالی در خاتمه سخنان خود به افرادی که از منزل خارج می شوند تاکید کرد: هنگام بازگشت به منزل با تعویض لباس در مدخل منزل و شستشوی دست و صورت و در صورت امکان استحمام، خطر ابتلای سایر اعضای خانواده را به حداقل برسانند.

انتهای پیام .