کاهش دمای هوا در برخی مناطق کشور

13/05/1399 09:42 ق.ظ

کاهش دمای هوا در برخی مناطق کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وزش باد شدید در نوار شرقی کشور گفت: امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ مرداد) در برخی مناطق کشور دمای هوا بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وزش باد شدید در نوار شرقی کشور گفت: امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ مرداد) در برخی مناطق کشور دمای هوا بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد. وی با اشاره به اینکه در این مدت بارش در استان‌های گیلان و مازندران شدت بیشتری دارد، اظهارکرد: دریای خزر نیز مواج است و در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.

در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان نیز طی ساعات بعد ازظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز چهارشنبه تا جمعه (۱۵ تا ۱۷ مرداد) ماندگاری هوای خنک و بارش پراکنده در این مناطق پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه (۱۸ و ۱۹ مرداد) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف همراه با افزایش نسبی دما خواهد بود.

به گفته وی از روز سه شنبه تا آخر هفته در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست. ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۴ مرداد) کمی ابری در بعد ازظهر افزایش ابر همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۱۵ مرداد) نیز صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

کاهش دما در نوار شمالی و خیزش گرد و خاک در شرق کشورکاهش دما در نوار شمالی و خیزش گرد و خاک در شرق کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا در نوار شمالی کشور از وزش باد شدید، گاهی همراه با گرد و خاک در نواحی شرق کشور خبر داد.

درآمد ایران از صادرات غیرنفتی در چهار ماه نخست سال‌جاری بیش از ۴۰ درصد کاهش یافتسخنگوی گمرک ایران از کاهش بیش از ۴۰ درصدی ارزش دلاری صادرات غیرنفتی ایران در چهار ماه نخست سال‌جاری خبر داد و اعلام کرد که در این مدت ارزش دلاری صادرات غیرنفتی ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بوده که نسیبت به مدت مشابه سال۹۸ بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته است.

روحانی: کلام رهبر انقلاب فصل الخطاب بود/اجتماعات همچنان در سراسر کشور ممنوع استرئیس جمهور با تاکید بر اینکه راهبرد کشور در مقابله با کرونا تغییر نکرده است، اظهار کرد: تمام مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا تا زمانی که وزارت بهداشت به مردم اعلام کند که واکسن قابل قبول در دسترس هست و شرایط تغییر کرده است، همچنان به قوت خود باقی است.

۲۵۴۸ ابتلا و ۲۱۶ فوتی جدید کرونا در کشور۲۵۴۸ ابتلا و ۲۱۶ فوتی جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۵۴۸ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۲۱۶ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۳۰۶۷۵۲ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۲۶۵۸۳۰ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۶۹۸۲ نفر

مذاکره با تولیدکنندگان بزرگ واکسن در دنیا / سرمایه گذاری بر زیرساختهای واکسن سازی کشوروزیر بهداشت با بیان اینکه دنیا هنوز نمی داند واکسن کرونا چگونه اثر خواهد کرد و چه مدت ایمنی زایی خواهد داشت، گفت: ما به جای اینکه برای کشورهایی که بلاتکلیف هستند و نمی دانند آیا واکسن ایمنی را در برابر کرونا می دهد یا خیر، پیش پرداخت دهیم، بر روی زیرساخت‌هایمان سرمایه گذاری انجام می‌دهیم و مذاکراتی را با تولیدکنندگان بزرگ واکسن در دنیا داریم تا بتوانیم در قالب پروژه ای مشترک با ستاد اجرایی فرمان امام، شرکت‌های دانش بنیان و صاحبان تکنولوژی بیرونی، یک زیر ساخت درازمدت برای تولید واکسن‌های انسانی و دامی در کشو ایجاد کنیم.

حرکت در مسیر رونق و جهش اقتصادی کشور می‌بایست مبتنی بر واقعیت‌ها باشدرئیس جمهور با تبیین فرصت‌ها و چالش‌های اقتصادی کشور، گفت: بی تردید حرکت در مسیر رونق و جهش اقتصادی کشور می بایست مبتنی بر واقعیت‌های این عرصه بوده و نباید گرفتار تحلیل‌های غیر واقع بینانه برگرفته از بدبینی و سیاه نمائی باشد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد:امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ مرداد) در برخی مناطق استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز ابرناکی، رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و کاهش ۴ تا ۶ درجه ای دما رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در این مدت بارش در استان‌های گیلان و مازندران شدت بیشتری دارد، اظهارکرد: دریای خزر نیز مواج است و در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد. در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان نیز طی ساعات بعد ازظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز چهارشنبه تا جمعه (۱۵ تا ۱۷ مرداد) ماندگاری هوای خنک و بارش پراکنده در این مناطق پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه (۱۸ و ۱۹ مرداد) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف همراه با افزایش نسبی دما خواهد بود.

به گفته وی از روز سه شنبه تا آخر هفته در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۴ مرداد) کمی ابری در بعد ازظهر افزایش ابر همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۱۵ مرداد) نیز صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام