کالین: طرح اسرائیل برای الحاق کرانه باختری حمله و بازی جدید برای اشغال و غصب است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 53%

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه با تاکید بر اینکه طرح الحاق بخشی از کرانه باختری به اسرائیل٬ یک سیاست، حمله و بازی جدید برای اشغال و غصب است گفت که هیچ‌کس نباید فریب این بازی را بخورد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری «آناتولی» به بررسی و ارزیابی آخرین تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای از جمله تحولات لیبی و مدیترانه شرقی، سیاست خارجی ترکیه و بازتاب جهانی اقدامات آنکارا پرداخت.

کالین افزود: در همین راستا رژیم اسد بیرحمانه غیرنظامیان را با بمب‌های بشکه‌ای و سلاحهای شیمیایی هدف قرار داد. رژیم با کشتار جمعی و حفر گورهای دسته‌جمعی یک فاجعه بزرگ انسانی در ادلب رقم زد. در حال حاضر مسئله به طور کامل رفع نشده٬ اما تا حدی تحت کنترل است. ترکیه بر اعلام یک منطقه امن در ادلب تاکید می‌کند. در غیر این صورت، امکان اقامت طولانی مدت برای 3 الی 3.5 میلیون غیرنظامی در ادلب ممکن نیست.

وی همچنین در رابطه با طرح الحاق بخشی از کرانه باختری به اسرائيل گفت: نقشه الحاق اسرائیل یک طرح نامشروع، غیرقانونی و در واقع یک اشغال جدید و شیوه‌ای برای اخاذی است. این یک سیاست، حمله و بازی جدید برای اشغال و غصب است، هیچ‌کس نباید فریب این بازی را بخورد. ترکیه ضمن محکوم کردن این طرح٬ از جامعه بین المللی می‌خواهد تا طرح الحاق را رد کنند. جامعه جهانی وحدت و همبستگی بسیار مهمی در مورد قدس از خود نشان داد. اکنون نیز باید همین همبستگی را در مورد طرح الحاق از خود نشان دهد.

- رژیم اسد با سنی‌ها٬ کردها و ترکمنها مخالفت کرد اما ترکیه بدون تبعیض درهایش را به روی همه پناهجویان سوری گشود وی با اشاره به اینکه ترکیه با رژیمهایی که به مردم خود ظلم نمی‌کنند مشکلی ندارد افزود: اما اگر رژیمی مردم خود را با سلاحهای شیمیایی هدف قرار دهد ترکیه صرف نظر از هویت سیاسی و دینی آن رژیم٬ در برابر آن ایستادگی می‌کند. این اساسی‌ترین وظیفه انسانی، اخلاقی و سیاسی ما است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طرح شهرداری لیسبون برای اجاره ارزان اقامتگاه‌های گردشگری به کارگران فاقد مسکنشهرداری لیسبون با اعطای مشوق‌های مالیاتی به مالکانی که خانه‌های خود را به طور موقت به گردشگران خارجی اجازه می‌دادند، تلاش دارد برای کارگران حاشیه‌نشین شده، خانه‌های اجاره‌ای ارزان در مناطق مرکزی پایتخت پرتغال فراهم کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به طرح ریاض برای تاسیس ۱۰۰ مدرسه دینی در افغانستانبسیاری از کاربران افغان با انتشار مطالبی در شبکه‌های اجتماعی، از ترویج بنیادگرایی دینی در کشورشان ابراز نگرانی کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران نه موضوعی برای پنهان کردن دارد و نه دلیلی برای عدم همکاری با اوکراینسفارت ایران در اوکراین: طرف ایرانی به هیچ وجه یادداشت‌های طرف اوکراینی را بدون پاسخ نگذاشته و پاسخ‌ها یا به صورت یادداشت رسمی و یا در ملاقات‌های رسمی ارائه شده است ایران نه موضوعی برای پنهان کردن دارد و نه دلیلی برای عدم همکاری با اوکراین
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شانسی برای پذیرفته شدن نداردنماینده روسیه در سازمان ملل تصویب پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را پایان برجام تلقی کرد و گفت که این قطعنامه شانسی برای به تصویب رسیدن ندارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کالین: به حمایت از دولت مشروع طرابلس ادامه خواهیم دادسخنگوی ریاست جمهوری ترکیه ضمن اشاره به تداوم حمایت آنکارا از دولت مشروع طرابلس تصریح کرد وقتی مسئله امنیت کشورمان مطرح است این موضوع به امنیت کشورهای همسایه و امنیت ایران و عراق نیز مربوط می‌شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: چین بزرگترین تهدید اطلاعاتی، جاسوسی، و اقتصادی برای آمریکا استمایک پمپئو: چین بزرگترین تهدید اطلاعاتی، جاسوسی، و اقتصادی برای آمریکا است وزیر خارجه ایالات متحده، در پیامی گفته‌های رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، مبنی بر این که چین بزرگترین تهدید اطلاعاتی، جاسوسی، و اقتصادی برای آمریکا است، را مورد تاکید قرار داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »