کاخ سفید: تقویت نیروی نظامی جبهه شرق ناتو منتفی نیست | DW | 24.01.2022

04/11/1400 11:55:00 ب.ظ

کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده هرگز تقویت نظامی کشورهای جبهه شرق ناتو را در برابر یک تهاجم از سوی روسیه منتفی نمی‌داند. جو بایدن قرار است در یک کنفرانس ویدئویی با سران کشورهای اروپایی و ناتو رایزنی کند.

کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده هرگز تقویت نظامی کشورهای جبهه شرق ناتو را در برابر یک تهاجم از سوی روسیه منتفی نمی‌داند. جو بایدن قرار است در یک کنفرانس ویدئویی با سران کشورهای اروپایی و ناتو رایزنی کند. به گزارش خبرگزاری آلمان، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه ۲۴ ژانویه (چهارم بهمن) در این رابطه...

به گزارش خبرگزاری آلمان، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه ۲۴ ژانویه (چهارم بهمن) در این رابطه گفت: «ما هرگز منتفی ندانسته‌ایم که در صورت خطر تهاجم [از سوی روسیه]، کمک‌های بیشتری برای کشورهای عضو ناتو در جبهه شرق اعزام داریم.»

به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید سخنگوی کاخ سفید با استناد به ارزیابی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، از آنجا که هر لحظه باید در انتظار بالا گرفتن تنش و تهاجم نظامی روسیه به اوکراین بود، ایالات متحده به همراه متحدان خود در نظر دارند با تقویت کشورهای جبهه شرق ناتو"بخشی از برنامه خود را برای موارد احتمالی" اجرا کنند.

کشورهای غربی، بر اساس شواهد موجود، هر روز بیشتر نگران تهاجم واحدهای نظامی روسیه به خاک اوکراین هستند. مسکو این نگرانی‌ها را بی‌دلیل می‌داند. سخنگوی کاخ سفید اشاره‌ای به جزئیات تقویت نیروهای نظامی در اوکراین نکرد. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دغدغه‌های ایران فردا ضرورت توسعه انگیزه‌های میهن‌دوستی | سید‌مصطفی هاشمی‌طبا

به خاطر دارم در اوایل پیروزی انقلاب، موضوع میهن‌دوستی، فرعی بر اهداف انقلاب تلقی می‌شد و حتی وقتی اساسنامه کمیته ملی المپیک به بزرگی که بعدها شهید شد ارائه شد، او از به‌کار‌بردن لفظ «ملی» انتقاد کرد و آن را نپذیرفت و حتی در طول یک یا دو دهه سرود معروف «ای‌ ایران» به‌نوعی بایکوت شد و برخی بزرگان سرود معروف «ما گل‌های خندانیم، فرزندان ایرانیم، ما سرزمین خود را مانند جان می‌دانیم» را برنمی‌تافتند. در همان حال، آرمان فلسطین و آزادی سرزمین فلسطین و قدس بحق ازجمله اهداف انقلاب اسلامی قرار گرفت و از همین رهگذر برکات و نیز زیان‌هایی متوجه انقلاب و کشورمان شد. در آن‌ موقع، چگونگی ارتباط آرمان آزادی فلسطین با سرزمین مادری‌مان تحلیل نشد. سؤال نشد که آرمان آزادی فلسطین به چه چیز بازمی‌گردد؟ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ناتو در دریای مدیترانه رزمایش نظامی آغاز کردفعالیت‌های گشت‌زنی ناتو در دریای مدیترانه در چارچوب رزمایش نظامی «Neptune Strike 2022» آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی

بحران اوکراین؛ ناتو حضور نظامی خود را در شرق اروپا تقویت می‌کند | DW | 24.01.2022شماری از اعضای ناتو در حال افزایش حضور نظامی خود در شرق اروپا هستند. دبیرکل ناتو گفته است 'تمام اقدامات لازم' انجام خواهد شد. به دنبال آمریکا، بریتانیا نیز اعلام کرد کارکنان سفارت خود را از کیف خارج می کند.

ناتو اعلام کرد که هواپیما و ناوهای جنگی بیشتری به کشورهای متحد در شرق اروپا اعزام خواهد کردناتو اعلام کرد که هواپیما و ناوهای جنگی بیشتری به کشورهای متحد در شرق اروپا اعزام خواهد کرد

بحران اوکراین؛ ناتو حضور نظامی خود را در شرق اروپا تقویت می‌کند | DW | 24.01.2022شماری از اعضای ناتو در حال افزایش حضور نظامی خود در شرق اروپا هستند. دبیرکل ناتو گفته است 'تمام اقدامات لازم' انجام خواهد شد. به دنبال آمریکا، بریتانیا نیز اعلام کرد کارکنان سفارت خود را از کیف خارج می کند.

واکنش ایران به خواست آمریکا برای آزادی زندانیان دوتابعیتی | DW | 24.01.2022سعید خطیب‌زاده به سخنان رابرت مالی مبنی بر این که رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران بدون آزادی چهار زندانی دوتابعیتی بعید است، گفت ایران هیچ پیش شرطی را نمی‌پذیرد. او در عین حال این معضل را قابل حل در 'کم‌ترین زمان' دانست.

تهران رکورد زد؛ تعداد مستاجران بیشتر از مالکین | DW | 24.01.2022در حالی کە نرخ اجاره‌نشینی شهری در کل ایران در سال ۱۳۶۵ تنها ١٨ درصد بودە، اکنون شمار مستاجران پایتخت از تعداد مالکان پیشی گرفته است. در همین حال نرخ رشد اجاره‌بها در پایتخت به ۵۱ درصد و در کل کشور به ۵۴ درصد رسیده است.