چه کسی دستگاه ویروس‌یاب را به سپاه فروخت؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سردار سلامی در مراسم رونمایی از دستگاه_ویروس_یاب مدعی شد دستگاه_مستعان که توسط محققان ونخبگان بسیجی ساخته شده میتواند درمدت پنج ثانیه درفاصله ۱.۵ کیلومتری و تاشعاع ۱۰۰ متری، ویروس_کرونا را شناسایی کند. گزارش شیما شهرابیshimashahrabi 👇 اخبار_ایران

تنها چند ساعت پس از این که سردار «حسین سلامی»، فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسمی از اختراع یک دستگاه تشخیص ویروس «کرونا» رونمایی کرد، سخن‌گوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که دستگاه رونمایی شده تاییدیه وزارت بهداشت را ندارد.

در مراسم رونمایی، اغلب حاضران ماسک به چهره دارند و یکی از حاضران برای امتحان ویروس‌یاب جلو می‌آید. در یک دست او چیزی شبیه یک بشقاب کوچک ماهواره‌ای قرار دارد و در دست دیگر او دستگاه کوچکی است که یک آنتن بلند روی آن نصب شده است. ظاهر دستگاه بیشتر شبیه اسباب بازی است. یکی دیگر از حاضران با بسته‌ای در دست، جلوی دستگاه می‌ایستد.

ولی این دستگاه تنها به عنوان دستگاه ردیاب قاچاق سوخت معرفی نشده است. دی ماه سال ۱۳۹۸، «شبکه افق» که وابسته به سپاه پاسداران است و اغلب برنامه‌هایش را «سازمان فرهنگی اوج» می‌سازد، در مستندی به نام «»، به مشکلات سه مخترع ایرانی ‌پرداخت. یکی از مخترعانی که در این مستند حضور داشت، کامبیز گلشنی بود. در این مستند متوجه می‌شویم همین دستگاه به عنوان وسیله‌ای برای ردیابی آب‌های زیرزمینی اطراف دریاچه ارومیه معرفی شده است.

گلشنی در این مستند از برخورد با مخترعان جوان گلایه دارد و می‌گوید در کشور ما از مخترعان حمایتی نمی‌شود. با این حال، او یک دستگاه را تا به حال با چند ادعای مختلف معرفی کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

shimashahrabi مردم را خر فرض کرده اند . گفتم توی این نخود مغزها نخبه پیدا نمیشه!!!!

shimashahrabi

shimashahrabi صبح از در خونه زدی بیرون اگه سر کوچه یه قابلمه دیدی که زیرش یه خورده شکلات ریخته یه نخم بهش وصله یه سپاهیم یه گوشه قایم شده نخ به دست تعجب نکن مقاومتم نکن برو یه شکلات بردار.. این سامانه جدید ویروس یاب پیشرفته قادر دو هست روحت شاد یادت گرامی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قاضی مسوول رسیدگی به پرونده یک متهم سیاسی چه وظایفی نسبت به متهمی‌که در بازداشتگاه‌های امنیتی تحت بازجویی است، دارد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وقتی دولت برای تئاتر برنامه ندارد، همواره بحران داریم/ هیجان‌زدگی فرصت «چه باید کرد؟» را از ما می‌گیرد/ آینده تئاتر از پساکرونا مبهم‌تر استعباس جمالی معتقد است تئاتر ما اساساً برنامه‌ریزی ندارد و از سوی دولت افق مشخصی برای آن طراحی نشده و می‌گوید: یک بداهگی در تمام فرآیند تئاتر وجود دارد که انگار همه چیز در لحظه و بداهه پیش می‌رود. وقتی دولت برنامه‌ای برای تئاتر ندارد، طبیعی است که به بحران برمی‌خوریم و همه چیز در ابهام خواهد بود؛ مانند وضعیت تئاتر در پساکرونا. آره الان گیرمون *تئاتره*...اینا کجا زندگی می کنن؟!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

جهانپور: دستگاه ویروس‌یاب سپاه مجوز وزارت بهداشت را نداردسخنگوی وزارت بهداشت ایران در نشست خبری خود اعلام کرد دستگاه ویروس یابی سپاه که از شعاع صد متر و در 5 ثانیه آلودگی ویروس کرونا را نشان می دهد از سوی سازمان غذا و دارو تائیدیه نگرفته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آیت‌الله سیستانی آزادی شخص اهانت‌کننده به خود را خواستار شددرخواست آیت الله سیستانی برای آزاد شدن فردی که به ایشان اهانت کرد مرجعیت عالی‌قدر شیعیان عراق از دستگاه قضایی این کشور خواست فردی را که به اتهام اهانت به ایشان محکوم به حبس شده است، آزاد کند. ج. اسلامی هم برای یه کاریکاتور از چند تا مسئول دختر بیست ساله رو چند سال فرستادند آب خنک و.... خامنه ای پفیوز بی همه چیز یاد بگیر ، رسمن با این کارش سدعلی‌جنی رو قهوه‌ای نمود مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

همه‌گیری ویروس کرونا: چطور از ماسک استفاده کنیم؟ - BBC News فارسیآیا ماسک‌ها از ما محافظت می‌کنند؟ آیا سرعت انتقال ویروس را کاهش می‌دهند؟ چه کسانی و چطور باید از آن استفاده کنند؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اخذ ویزای شنگن، اقتصاد و گردشگری اروپاییان تحت تاثیر ویروس‌کرونارئیس آلمانی کمیسیون اروپا، اورزولا فن درلاین، روز چهارشنبه به شهروندان اتحادیه اروپا هشدار داد برنامه سفرهای بهاره و تابستانی خود را به جهت مبارزه با شیوع ویروس کرونا لغوکنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »