چهار ساحه در افغانستان به عنوان 'مناطق حفاظت شده و پارک ملی' اعلام شدند

18/03/1399 07:30 ب.ظ

اداره ملی حفاظت از محیط زیست افغانستان همزمان با روز جهانی حفاظت از محیط زیست، جنگلات ولایت نورستان در شرق، دشت ناور غزنی در جنوب، ولسوالی امام صاحب قندوز در شمال و ولسوالی درقد ولایت تخار در شمال شرق این کشور را به عنوان مناطق حفاظت شده اعلام کرد.

اداره ملی حفاظت از محیط زیست افغانستان همزمان با روز جهانی حفاظت از محیط زیست، جنگلات ولایت نورستان در شرق، دشت ناور غزنی در جنوب، ولسوالی امام صاحب قندوز در شمال و ولسوالی درقد ولایت تخار در شمال شرق این کشور را به عنوان مناطق حفاظت شده اعلام کرد. Image caption جزیره درقد ولایت تخار به عنوان ذخیرگاه حیات وحش و زیستگاه پرندگان مهاجر و جنگلات اعلام شده است جلال‌الدین ناصر، رئیس منابع طبیعی اداره ملی حفاظت از محیط زیست می‌گوید در انتخاب این مناطق قانون محیط زیست و معیارهای اتحادیه بین‌المللی...

Image caption جزیره درقد ولایت تخار به عنوان ذخیرگاه حیات وحش و زیستگاه پرندگان مهاجر و جنگلات اعلام شده است جلال‌الدین ناصر، رئیس منابع طبیعی اداره ملی حفاظت از محیط زیست می‌گوید در انتخاب این مناطق قانون محیط زیست و معیارهای اتحادیه بین‌المللی حفاظت از محیط زیست در نظر گرفته شده است.

او گفت که قرار است برای هر یک از ساحات یاد شده برنامه‌های مشخص حفاظتی به اجرا گذاشته شود و محیط بهتر برای حیات وحش نیز فراهم شود. رئیس منابع طبیعی اداره ملی حفاظت از محیط زیست در ادامه افزود که به همین دلیل قرار است در پنج سال آینده برای بهبود محیط زیست ۳۰ میلیون دالر/دلار آمریکایی به مصرف برسد.

اداره ملی حفاظت از محیط زیست پیش از این نیز بند امیر و دره شاه‌فولادی در ولایت بامیان، واخان در بدخشان و کول حشمت‌خان در کابل را به عنوان مناطق حفاظت شده در این کشور اعلام کرده بود.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 20 هزار و 342 نفر رسید

حمله طالبان به ماموران پلیس در افغانستان؛ 10 کشته

واکنش مدیرکل وزارت خارجه به اظهارات سفیر افغانستان در تهرانواکنش مدیرکل وزارت خارجه به اظهارات سفیر افغانستان در تهران مدیر کل غرب آسیا در وزارت خارجه: حمل ١٣ نفر در یک خودرو ٤ نفره ( ٣ نفر در صندوق عقب ) اگر قاچاق نیست، چیست؟ آیدا قجر بیاید توضیح بدهد قبر لابد فقط اقدام پلیس آمریکا تو کشتن جورج فلوید اخ بود. شما مادر جنده ها هر کاری کنید هیشکی نه میبینه نه جوابی پس میدید بابتش.

در رسانه‌های آمریکا؛ هشدار سلمان رشدی به ظهور دیکتاتوری در آمریکا چیست؟سلمان رشدی، رمان‌نویس معروف بریتانیایی در یادداشتی به رفتارهای دونالد ترامپ به اعتراضات اخیر در آمریکا واکنش نشان داده و در واشنگتن پست یادداشتی با این عنوان نوشته: 'من ظهور و سقوط دیکتاتورهای زیادی را دیده‌ام، آمریکا حواست باشه'. حالا از فردا عرزشیا طرفدار و خایمال همین سلمان رشدی هم میشن! چه اتفاقی قراره تو دنیا بیفته هنوز میخواین باور کنیم این خزعبلات را؟! خاک تو سرتون با این رسانه دوزاری.

آمریکا چین را به نقض تعهداتش نسبت به حفظ دموکراسی در هنگ‌کنگ متهم کردآمریکا چین را به نقض تعهداتش نسبت به حفظ دموکراسی در هنگ‌کنگ متهم کرد ایالات متحده چین را به نقض تعهدش نسبت به دموکراسی در هنگ کنگ متهم می کند.مجلس قانونگذاری هنگ‌کنگ روز پنج شنبه قانونی را به تصویب رساند که بی احترامی به سرود ملی چین را جرم تلقی می کند از آمریکا یاد بگیرید مهد حقوق بشر و دموکراسی جهان. balcklivesmatter

زالی: میزان مراجعین به بخش‌های درمانی در تهران رو به افزایش است