چند هفته پس از آتش‌بس با حماس، اسرائيل با حملات هوایی به پرتاب بالن‌های آتش‌زا از غزه واکنش نشان داد

26/03/1400 04:11:00 ق.ظ

صدای آمریکا -

صدای آمریکا - اسرائيل و گروه شبه‌نظامی حماس که مورد حمایت ایران است، در روز ۳۱ اردیبهشت و پس از یک رشته تلاش‌های بین المللی به ویژه از سوی ایالات متحده آمریکا، به یکی از شدیدترین درگیری‌های سال‌های اخیر دو طرف که یازده روز طول کشید و بیش از ۲۳۰ کشته برجای گذاشت،...

اسرائيل و گروه شبه‌نظامی حماس که مورد حمایت ایران است، در روز ۳۱ اردیبهشت و پس از یک رشته تلاش‌های بین المللی به ویژه از سوی ایالات متحده آمریکا، به یکی از شدیدترین درگیری‌های سال‌های اخیر دو طرف که یازده روز طول کشید و بیش از

۲۳۰ کشته برجای گذاشت، با یک آتش‌بس پایان دادند. حمله هوایی چهارشنبه، اولین حمله اسرائیل به غزه پس از آن آتش‌بس به شمار می رود. پرتاب بالن‌های آتش‌زا به سمت اسرائيل پس از آن صورت گرفت که اسرائيلی‌های ملی‌گرا در شرق اورشلیم روز سه شنبه در «راهپیمایی پرچم» شرکت کردند، اقدامی که منجر به وقوع درگیری‌هایی با فلسطینی‌ها در این شهر شد. فلسطینی‌ها می‌گویند که این راه‌پیمایی جشن تصرف شرق اورشلیم توسط ارتش اسرائیل در سال ۱۹۶۷ است. گروه حماس به فلسطینی‌های اورشلیم گفته بود در برابر این راه‌پیمایی «مقاومت» کنند و تهدید کرده‌ بود که به آن واکنش نشان می‌دهد.

پیشتر جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا پس از تشکیل با صدور بیانیه‌ای بار دیگر بر حمایت ایالات متحده از اسرائیل تاکید کرده بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

خدا دروغ گو ها را بکشد ان شاءالله..

اضافه شدن واکسن «برکت» به واکسیناسیون کشوری کرونا؛ از هفته آیندهاضافه شدن واکسن «برکت» به واکسیناسیون کشوری کرونا؛ از هفته آینده نمکی: مجوز مصرف اضطراری واکسن برکت صادر شد و مجموعه برکت از امروز محموله‌ای را که آماده کردند، تحویل همکارانمان در معاونت بهداشتی می‌دهند که از هفته آینده به واکسیناسیون کشوری خواهد پیوست اون وقت از کجا تاییدیه اش رو گرفتید؟ سازمان بهداشت جهانی تاییدش میکنه؟؟ تاییدیه سازمان بهداشت جهانی اش...؟...آها....یادم‌نبود...ما چی مون جهانی بوده که واکسن مون باشه.... اگه این واکسن توسط سازمان بهداشت جهانی تائید نشده باشه امکانش هست که کسانی که این واکسن رو زده اند در آینده اجازه وارد به خیلی از کشورها رو نداشته باشند! نه؟ ننگ بر جمهوری اشغالگر اسلامی که بالاخره نژاد ایرانی رو بر خواهد کند اگه به موقع بلند نشویم!

احتمال ورود واکسن ایرانی به بازار از هفته آتی/ لزوم تهیه پکیجی کامل برای بازگشایی مدارسسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه مردم نگران دوز دوم واکسیناسیون کرونا نباشند، گفت: دوز دوم واکسن اسپوتنیک را توزیع کردیم. دوز دوم واکسن سینوفارم را هم از شنبه توزیع می کنیم. فاصله بین دریافت دو دوز واکسن برای سینوفارم تا هشت هفته و برای اسپوتنیک تا ۱۲ هفته ایرادی ندارد.

مردم به دلیل ترس از کرونا از سفر به عراق استقبال نمی‌کنند/ از ٢٠٠ پرواز در هفته به ١۵ پرواز رسیده‌ایممعاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در هفته های اخیر مجوز بیش از ٢٠ پرواز در هفته را به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و عراقی صادر کرده بودیم اما به دلیل نبود مسافر حدود ١۵ پرواز به اجرا رسید و عملیاتی شد.

درخواست کمک مالی ایران از صلیب سرخ برای مقابله با خشکسالیحسن اسفندیار، مدیرکل عملیات و برنامه‌های بشردوستانه هلال‌احمر ایران، از درخواست کمک یک میلیون فرانکی کشورش از صلیب سرخ جهانی برای مقابله با پدیده خشکسالی دوباره دولت بایدن اومد و جمهوری اسلامی هی فرت فرت از سازمان های بین المللی به بهونه های مختلف وام میگیره که برنامه هاش رو پیش ببره!

شرکت نواکس از تولید واکسن جدید کرونا با اثربخشی ۹۳ درصدی خبر دادبر اساس گزارش منتشر شده، واکسن تولیدی شرکت آمریکایی نواواکس حدود ۹۳ درصد در مقابل انواع گوناگون ویروس کرونا اثربخشی داشته است.

تأکید وزیر خارجه جدید اسرائیل بر استفاده از تمامی گزینه‌ها برای مقابله با «هسته‌ای شدن» ایران🔺تأکید وزیر خارجه جدید اسرائیل بر استفاده از تمامی گزینه‌ها برای مقابله با «هسته‌ای شدن» ایران به گزارش تارنمای «اسرائیل هیوم»، لاپید گفت اسرائیل بی‌وقفه تلاش خواهد کرد تا مطمئن شود که جاه‌ طلبی‌های هسته‌ای ایران نتیجه‌ای ندارد.