چندین روستای شهرستان چهارکنت ولایت بلخ افغانستان از وجود طالبان پاکسازی شد

08/04/1400 10:19:00 ق.ظ

چندین روستای شهرستان چهارکنت ولایت بلخ افغانستان از وجود طالبان پاکسازی شد

وزارت دفاع ملی افغانستان از پاکسازی 10 روستا در شهرستان چهارکنت ولایت بلخ از وجود طالبان و کشته‌ شدن 55 شبه‌نظامی این گروه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی 29.06.

2021 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع ملی افغانستان امروز سه شنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:‌ «روستاهای اویبولاق، پره برات، نوآباد، لشکرقاق، پاکبر، خانقاه، حویلی، گیروبالا، گیرو پایین و کوه خواجه سوری شهرستان چهارکنت ولایت بلخ در شمال کشور طی عملیات نیروهای امنیتی افغان از وجود شبه‌نظامیان طالبان پاک‌سازی شده است».

در این اطلاعیه همچنین آمده است که 55 شبه‌نظامی گروه طالبان در عملیات مذکور کشته و 8 تن دیگر نیز زخمی شده‌اند. همچنین یک مخفیگاه و مقادیر زیادی سلاح، مهمات و تجهیزات طالبان نیز منهدم شده است. گفتنی است در پی آغاز خروج نیروهای ناتو از افغانستان٬ حملات شبه نظامیان طالبان به شهرهای این کشور به طور چشمگیری افزایش یافته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تمجید علی خامنه‌ای از ابراهیم رئیسی و انتقاد تلویحی از شورای نگهبانعلی خامنه‌ای، رهبر ایران روز دوشنبه در دیدار با رئیس و مسئولان قوه قضائیه از عملکرد ابراهیم رئیسی در این قوه، تجلیل و آن را «جهادی، جدی، شبانه‌روزی، پرتلاش، پرانگیزه» دانست. خامنه‌ای دروغ میگوید کسیکه دستور میدهد اردوی مختلط دانشجویی که در کیش برگزار شده بود جلویش را بگیرند کسیکه دستور میدهد واردات خودرو آمریکایی حتی به منطقه آزاد ممنوع شود چطور نمیتواند جلوی خلاف قانون شورای نگهبان را بگیرد! حتی احمق ترین افراد هم حرفش را نمیپذیرند آقای سوت بلبلی و گاز گیر محسنی_اژه‌ای چهار خط تعریف و تمجید از شورای‌نگهبان را نمیبیند دو کلمه را میگوید انتقاد تلویحی! مصداق خبر انحرافی!

سپاه پس از 'مستعان ۱۱۰' از واکسن ضد کرونا هم رونمایی کرد | DW | 27.06.2021جنجال بر سر 'مستعان ۱۱۰' یا دستگاه کرونا‌یاب سپاه همچنان ادامه دارد. در چنین شرایطی از واکسن 'نورا' رونمایی شده است. واکسن ضد کرونای 'نورا' توسط دانشگاه علوم پزشکی سپاه و در مشارکت با دانشگاه 'امام حسین' تولید شده است. اب و بریز همونجا که می سوزه با_افتخار_ایرانی برکت نورا اسمش مستعان نورا است!!!🤮 ایران در تاریخ برای شما سنگ تمام گذاشت اینچنین سنگ می‌پرانید و ضد ایران هستید؟ shame of you

‌پایگاه خبری در پاکستان از اخراج دستکم ۶۲۵ پاکستانی از ایران طی کمتر از دو هفته خبر دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

مردم از تأثیرگذاری صندوق‌های رأی دلسرد شده‌اند/میزان تورم بیشتر از در آمد مردم است/ رأی دهندگان کاندیداهای موجود را قبول نداشتندرد صلاحیت های گسترده و مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور در چند سال اخیر باعث شد تا تعداد آرای باطله در انتخابات ششمین دوره شورای شهر شیراز بتواند رتبه نخست را کسب کند به طوری‌که شهروندان شیرازی در این انتخابات حدود 62 هزار و 145 رأی باطله در صندوق رأی انداختند.

تصاویری از میانمار؛ مواد مخدر به ارزش ۶۸۰ میلیون دلار به آتش کشیده شدحاکمان میانمار که از روز یکم فوریه گذشته با کودتا روی کار آمدند، با برگزاری چنین رویدادهایی تلاش می‌کنند تا مشروعیت بین‌المللی به دست آورند. حساب کنید خماری ها رو!!! الان کل شهر نشه شدن😂😂

تصاویری از سنگال؛ درگیری بر سر لایحه جنجالی ضدتروریستیدر این لایحه «اخلال جدی در نظم عمومی» به عنوان کنش تروریستی تعریف شده است.