چطور ثابت کنم پولی که قرض گرفته‌ بودم را نقدی و بدون رسید بازپرداخت کرده‌ام؟

28/05/1398 05:12:00 ب.ظ

سوال_جواب_حقوقی

⚖️سوال: چطور ثابت کنم پولی که قرض گرفته‌ بودم را نقدی و بدون رسید بازپرداخت کرده‌ام؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی

من مدتی با یک خانمی در ارتباط بودم و قصد ازدواج با او را داشتم که البته در نهایت به ازدواج ختم نشد. اما زمانی که باهم در ارتباط بودیم، ایشان به بهانه‎های مختلف مبالغی به حسابم واریز کرده بود که مدت کمی بعد از آن به صورت دستی پس گرفت. الان رفته و شکایت کرده و برای من احضاریه آمده است. می‌خواستم بدانم من الان چه کار باید بکنم؟ چند روز پیش به او زنگ زدم، می‎گفت باید ۵۰ میلیون تومان بدهی. گرچه یک مقدار کمی از او قرض گرفته بودم اما همه پولی را که به حسابم ریخته بود را دستی برگردانده‎ام.

  با سلام؛در ماده ۲۶۵ «قانون مدنی» ایران آمده است: «هرکس مالی به دیگری بدهد، ظاهر در عدم تبرع است. بنابراین، اگر کسی چیزی به دیگری بدهد بدون این که مقروض آن چیز باشد،‌ می‌تواند استرداد کند.»با توجه به این ماده، اصل بر این است که خانم پول را در ازای چیزی به شما نداده و پس نگرفته است. پس اگر شما مدعی پس دادن آن هستید، باید بتوانید اثبات کنید. در وضعیت فعلی، شما محکوم به پرداخت پولی خواهید شد که ایشان به حساب شما واریز کرده است. اما اگر شاهدی دارید که پول را دستی به ایشان داده‎اید، حتما به دادگاه معرفی کنید.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

وضعیت روانی جامعه‌ای که به دولتش اعتماد ندارد

جلالی ندوشن در این گفت‌وگو به تشریح روحی و روانی جامعه در اعتراضات اخیر پرداخته است. ادامه مطلب >>

ترامپ: ایران نمی‌داند مذاکره را چطور باید شروع کند | DW | 19.08.2019رئیس جمهور آمریکا تاثیر تحریم‌ها در کاهش فروش نفت ایران را شدیدتر از پیش‌بینی‌ها خواند و گفت این کشور مایل به مذاکره است. ترامپ می‌گوید سران جمهوری اسلامی به رغم این تمایل نمی‌دانند چگونه باید مذاکره را شروع کنند.

دادگاه تجدیدنظر بدون تشکیل جلسه، حکم ۱۰سال زندان ارس امیری را عینا تائید کرددادگاه تجدیدنظر حکم ۱۰سال زندان و ۲سال ممنوع‌ الخروجی ارس_امیری را عینا تائید کرد. امیری ۲۴تیر ماه در نامه‌ای از زندان به رییس قوه قضاییه، گفت که به دلیل «رد پیشنهاد همکاری ماموران وزارت اطلاعات» به ۱۰سال زندان محکوم شده است.

گزارش| عملیات پهپادی انصارالله و تغییر موازنه جنگ؛ حملات دردناکتری علیه عربستان در راه است؟- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimعملیات پهپادی انصارالله و تغییر موازنه جنگ؛ حملات دردناکتری علیه عربستان در راه است؟ عملیات پهپادی و راهبردی انصار الله یمن در عربستان علاوه بر پیام‌هایی که برای ریاض و ابوظبی داشت، موازنه جنگ را به نفع انصارالله تغییر داده است

یک طراح مُد لباس‌هایی طراحی کرده که دوربین‌های امنیتی را گول می‌زنندیک طراح مد و متخصص نفوذ به شبکه‌های اطلاعاتی لباس‌هایی را طراحی کرده که می‌توانند دوربین‌های امنیتی

ناخدای گریس۱ استعفا دادناخدای نفتکش گریس۱ اعلام کرد که دیگر نمی‌خواهد فرماندهی این کشتی را برعهده داشته باشد.

سراج: تحقیقات پرونده "پوری‌حسینی" ادامه دارد/ با بازپرس در ارتباط هستیم- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت که این سازمان گزارش‌هایی را قبلاً درباره پوری حسینی به مراجع قضایی ارائه کرده و با بازپرس این پرونده ارتباط لازم وجود دارد.

سلام و خسته نباشید؛ من مدتی با یک خانمی در ارتباط بودم و قصد ازدواج با او را داشتم که البته در نهایت به ازدواج ختم نشد.دونالد ترامپ در خاتمه تعطیلات تابستانی و هنگام ترک نیوجرسی به مقصد واشنگتن در جمع خبرنگاران، ایرانیان را مردمانی"مغرور" خواند که به گفته او اقتصادشان در حال فروپاشی است.دانشجوی دانشگاه کینگستون در بریتانیا از ۱۷ شهریور۱۳۹۷ تاکنون زندانی شده است.، انصارالله یمن دیروز بزرگترین عملیات هجومی خود را از زمان آغاز تجاوز ائتلاف سعودی- اماراتی ضد یمن با عنوان موازنه بازدارندگی اول انجام داد .

اما زمانی که باهم در ارتباط بودیم، ایشان به بهانه‎های مختلف مبالغی به حسابم واریز کرده بود که مدت کمی بعد از آن به صورت دستی پس گرفت. الان رفته و شکایت کرده و برای من احضاریه آمده است. این نفتکش که پیش از توقیف"گریس ۱" نام داشت و اکنون"آدریان دریا" نام گرفته با حکم دادگاه عالی دولت محلی جبل‌الطارق پس از ۴۵ روز اجازه یافت به مسیر خود ادامه دهد. می‌خواستم بدانم من الان چه کار باید بکنم؟ چند روز پیش به او زنگ زدم، می‎گفت باید ۵۰ میلیون تومان بدهی. امیری در این نامه با اشاره به اینکه با اول «در ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ در خیابان توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس از بازجویی در هتل استقلال» به «بازداشتگاه ۲۰۹ زندان اوین» منتقل شد، تاکید کرد که در بازداشت اول «با وجود واریز ۷۰ میلیون تومان» به عنوان «مبلغ وثیقه تعیینی»، ماموران وزارت اطلاعات آزادش نکردند و گفتند که «صدور قرار وثیقه اشتباه بوده است». گرچه یک مقدار کمی از او قرض گرفته بودم اما همه پولی را که به حسابم ریخته بود را دستی برگردانده‎ام. ترامپ اظهار داشت که میزان فروش نفت ایران بیش از آنچه در مورد تاثیر تحریم‌ها پیش‌بینی شده بود کاهش یافته و جمهوری اسلامی"نمی‌تواند نفت بفروشد".    با سلام؛ در ماده ۲۶۵ «قانون مدنی» ایران آمده است: «هرکس مالی به دیگری بدهد، ظاهر در عدم تبرع است. وی با تبریک به همه شرافتمندان و آزادگانی که در موفقیت این عملیات بزرگ در عمق خاک عربستان سهیم بودند، بار دیگر از تمام شرکت‌ها و غیرنظامیان در عربستان خواست از تمام مواضع و اهداف حیاتی دور شوند، زیرا اهدافی مشروع به شمار می رود و هر لحظه امکان هدف قرار گرفتن آنها وجود دارد.

بنابراین، اگر کسی چیزی به دیگری بدهد بدون این که مقروض آن چیز باشد،‌ می‌تواند استرداد کند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید آمریکا اردیبهشت سال پیش و پس از خروج از توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی تحریم‌های لغو یا تعلیق شده علیه ایران را دوباره اعمال کرد. ارس امیری در نامه خود با اشاره به اینکه تنها «کمی پس» از جلسه آخر با بازجوی پرونده و رد پیشنهاد همکاری با وزارت اطلاعات، «قناعتکار، بازپرس پرونده از شعبه یک دادسرای ناحیه ۳۳ تهران، مرا فراخواند»، نوشت که این بازپرس بعد از سه جلسه احضار، اتهام «اداره و تشکیل شبکه براندازی نظام» را به او ابلاغ و تفهیم کرد و «با این توجیه که احتمال فرار من از کشور وجود دارد، با تشدید قرار وثیقه به قرار بازداشت از شعبه اول دادسرای اوین مستقیما به بند عمومی زندان اوین فرستاده شدم».» با توجه به این ماده، اصل بر این است که خانم پول را در ازای چیزی به شما نداده و پس نگرفته است. پس اگر شما مدعی پس دادن آن هستید، باید بتوانید اثبات کنید. راه دشوار شروع مذاکره رئیس جمهور آمریکا ادعا کرده که ایران خواهان مذاکره است اما راه شروع آن را نمی‌داند. در وضعیت فعلی، شما محکوم به پرداخت پولی خواهید شد که ایشان به حساب شما واریز کرده است. حکم ارس امیری اکنون با گذشته سه ماه از زمان صدور، به استناد «استیذان ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه از رهبر جمهوری اسلامی» بدون تشکیل جلسه دادگاه و بدون حضور او و وکیلش، عینا تایید شده است. اما اگر شاهدی دارید که پول را دستی به ایشان داده‎اید، حتما به دادگاه معرفی کنید. ترامپ پیش از این نیز گفته بود که جمهوری اسلامی با افزایش فشار تحریم‌ها آماده گفت‌وگو با آمریکا است و او حاضر است بدون هیچ پیش‌شرطی وارد مذاکره شود. این میدان نفتی همچنین در 1‍0 کیلومتری از مرزهای جنوبی ابوظبی قرار دارد.

موفق باشید. . با این همه شماری از مسئولان ایرانی، از جمله رئیس جمهور حسن روحانی گفته‌اند که به شرط برداشته شدن تحریم‌ها آماده‌اند با آمریکا وارد مذاکره شوند.