چرا رسانه‌های ایرانی به موضوع اعدام نوید افکاری نمی‌پردازند؟

16/06/1399 02:50:00 ب.ظ

در مقابل سکوت رسانه‌های ایران، هشتگ‌های نوید_افکاری و SaveNavidAfkari،در روزهای گذشته، در شبکه‌های اجتماعی بارها منتشر شده است. کاربران با نوشتن هشتگ‌های فارسی و انگلیسی خواستار توقف اجرای اعدام نوید_افکاری شدند. اطلاع_رسانی pkhwshhal

در بسیاری از موارد نهادهای امنیتی و حتی خود دولت به مسئله ورود و رسانه‌ها را نسبت به پرداختن به آن...

در بسیاری از موارد نهادهای امنیتی و حتی خود دولت به مسئله ورود و رسانه‌ها را نسبت به پرداختن به آن نهی می‌کنند. در مورد ماجرای اعدام سه جوان بازداشت‌شده در اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ نیز بخش غالب رسانه‌های داخلی سکوت اختیار کردند و تنها برخی رسانه‌ها به موضوع پرداختند که کمی بعد جهت پاره‌ای از توضیحات احضار شدند.

این زندانی که از بازداشت‌شدگان مرداد ماه ۱۳۹۷ است، به اتهام محاربه و شرکت در اعتراضات سراسری مرداد ۱۳۹۷ در انتظار چوبه دار است. این روزنامه‌نگار ادامه می‌دهد: «این تنها بخشی از ماجرا بود؛ متاسفانه در ایران به اندازه‌ای روزنامه‌ها‌، خبرگزاری‌ها و... محدود شده‌اند که اکنون دچار خودسانسوری شده‌اند؛ به گونه‌ای که بخش زیادی از سانسورها از جانب خود روزنامه اعمال می‌شود. مدیرمسئول و سردبیر و دبیران تحریریه بسیار محتاط عمل می‌کنند. هرچه‌قدر هم یک خبرنگار دغدغه‌مند باشد و علی‌رغم مخالفت‌ها اخبار را پیگیری کند، باز جایی نیست که این اخبار منتشر شود. مگر این که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کند که جرمی مجزا گریبان‌گیرش خواهد شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

رقابت منهای متانت | بهناز شیربانی

این روزها کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که مخاطب پلتفرم‌های ایرانی نباشد. چند سالی است از ایجاد پلتفرم‌های داخلی می‌گذرد و سال‌ها پیش کمتر کسی متوجه ظرفیت‌های این بخش بود و ابعاد ساختاری پلتفرم‌ها به‌مرور آن‌قدر وسعت پیدا کرد تا به رقیبی جدی برای رسانه ملی بدل شد. اما شاید حدس‌زدن این موضوع که زمانی این مدیوم مخاطب گسترده‌ای پیدا کند کمی عجیب به نظر می‌رسید. آغاز ساخت‌وساز در پلتفرم‌های داخلی با آزمون و خطاهایی همراه بود و بسیاری بر این باور بودند که عدم آگاهی از فضای فرهنگی و سرمایه‌گذاری صرف روی چهره‌های مشهور و البته نبود آشنایی کافی با ساخت سریال برای طیف گسترده‌ای از مردم، پاشنه آشیل این بسترهای اینترنتی محسوب می‌شد؛ نقصی که به‌مرور مرتفع شد و شبکه نمایش خانگی بیش از هر چیز به دلیل نیاز جامعه به تکنولوژی روز و پاسخ به انحصار سریال‌سازی در تلویزیون به مسیرش ادامه داد. اما کشمکش‌های شبکه نمایش خانگی و صداوسیما تنها به جدال دو سال اخیر ختم نمی‌شود. می‌توان ریشه این اختلاف را در زمانی جست‌وجو کرد که بسیاری متوجه این واقعیت شدند که با قدرت‌گرفتن شبکه نمایش خانگی، مدیریت افکار عمومی از دستشان خارج شده و حالا زمانی است که باید وارد صحنه شوند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

چرا واریزی‌های فروش سهام عدالت خرد است؟ / روش واریز تغییر کرددبیرکل‌کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار اظهار داشت: روش جدید که برای توزیع پول حاصل از فروش سهام عدالت به اجرا می‌رسد به این نحو است که مشتری که زودتر برای فروش درخواست داده، زودتر هم پول آن را دریافت می‌کند. بنابراین از این پس ارقامی که مشتریان سهام عدالت بابت فروش سهام خود دریافت می‌کنند، بیشتر خواهد بود.

چرا روسیه بدنبال کاهش تنش‌ میان ایران و آمریکاست؟مسکو - ایرنا - روسیه از جمله اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد است که در سالیان گذشته نقشی کلیدی در توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام داشت و پس از خروج آمریکا نیز ضمن محکوم کردن این کشور از تمامی اعضای برجام خواست به تعهدات خود برای حفظ آن عمل کنند.

علت پخش اعترافات تلویزیونی نوید افکاری چیست؟ - BBC News فارسیهمزمان با انتقال برادران افکاری به مکانی نامعلوم، فیلم اعترافات تلویزیونی نوید افکاری پخش شده است.

اعتراض چهره‌های ورزشی جهان به صدور حکم اعدام برای نوید افکاری🔺اعتراض چهره‌های ورزشی جهان به صدور حکم اعدام برای نوید_افکاری ⚡️اعتراض ورزشکاران، نهادهای ورزشی، و سازمانهای حقوق بشری جهان به صدور حکم اعدام برای نوید افکاری، کشتی‌گیر جوان ایرانی همچنان ادامه دارد

انتقال نوید افکاری به بند اعدامی‌های زندان عادل‌آباد

ایران: موضوع بدهی بریتانیا ربطی به پرونده زاغری نداردپیش از این برخی مقامات ایرانی از جمله محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه به پیوند میان موضوع پرداخت بدهی بریتانیا با پرونده زاغری اشاره کرده‌اند.