چرا رسانه‌های ایرانی به موضوع اعدام نوید افکاری نمی‌پردازند؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 79 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در مقابل سکوت رسانه‌های ایران، هشتگ‌های نوید_افکاری و SaveNavidAfkari،در روزهای گذشته، در شبکه‌های اجتماعی بارها منتشر شده است. کاربران با نوشتن هشتگ‌های فارسی و انگلیسی خواستار توقف اجرای اعدام نوید_افکاری شدند. اطلاع_رسانی pkhwshhal

محدودیت‌های رسانه‌ای یا «خط قرمز»ها هیچ‌گاه حد و مرز مشخصی نداشته‌‌اند؛ هم‌چون دایره‌ای که شعاع آن کوچک و بزرگ می‌شود و اصحاب رسانه نمی‌دانند با انتشار یک گزارش، یک خبر یا یک عکس چه چیزی در انتظارشان است. این شعاع در حداقل‌ترین حالت خود حوزه ‌«قوه‌ قضاییه» و «رهبری» را پوشش می‌دهد.

اما در مقابل سکوت رسانه‌های داخل، هشتگ‌های «نوید افکاری» و «SaveNavidAfkari»، زندانی محکوم به اعدام، در روزهای گذشته، در شبکه‌های اجتماعی بارها منتشر شده است. کاربران با نوشتن هشتگ‌های فارسی و انگلیسی خواستار توقف اجرای اعدام نوید افکاری شدند. این روزنامه‌نگار ادامه می‌دهد: «این تنها بخشی از ماجرا بود؛ متاسفانه در ایران به اندازه‌ای روزنامه‌ها‌، خبرگزاری‌ها و... محدود شده‌اند که اکنون دچار خودسانسوری شده‌اند؛ به گونه‌ای که بخش زیادی از سانسورها از جانب خود روزنامه اعمال می‌شود. مدیرمسئول و سردبیر و دبیران تحریریه بسیار محتاط عمل می‌کنند. هرچه‌قدر هم یک خبرنگار دغدغه‌مند باشد و علی‌رغم مخالفت‌ها اخبار را پیگیری کند، باز جایی نیست که این اخبار منتشر شود. مگر این که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کند که جرمی مجزا گریبان‌گیرش خواهد شد.

«حسن یونسی»، ‏‏وکیل‌مدافع نوید افکاری و فرزند وزیر پیشین اطلاعات، روز پنجشنبه ۱۳شهریور۱۳۹۹، در خصوص محدودیت‌های رسانه‌ای مرتبط با این پرونده، در صفحه خود نوشته بود: «جالب است که مرکز ارتباطات قوه قضاییه، برخی خبرگزاری‌ها را به خاطر گفت‌وگو درباره پرونده نوید افکاری تحت فشار گذاشته است، به این بهانه که فلانی وکیل پرونده نیست.

«مهدی محمودیان»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو «انجمن دفاع از حقوق زندانیان»، نیز با اشاره به مطالبی که از سوی خبرگزاری میزان درباره پرونده نوید افکاری نوشته شده، در توییتر : «به عنوان کسی که بیش از ۱۰۰۰ صفحه از این پرونده را خوانده‌ام، اعلام می‌کنم که این ادعای خبرگزاری میزان دروغ محض است و هیچ، تاکید می‌کنم هیچ فیلمی که نشان بدهد نوید افکاری یا برادرانش در این قتل دست داشته‌اند، وجود ندارد؛ حتی اندازه یک فریم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چرا واریزی‌های فروش سهام عدالت خرد است؟ / روش واریز تغییر کرددبیرکل‌کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار اظهار داشت: روش جدید که برای توزیع پول حاصل از فروش سهام عدالت به اجرا می‌رسد به این نحو است که مشتری که زودتر برای فروش درخواست داده، زودتر هم پول آن را دریافت می‌کند. بنابراین از این پس ارقامی که مشتریان سهام عدالت بابت فروش سهام خود دریافت می‌کنند، بیشتر خواهد بود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

چرا روسیه بدنبال کاهش تنش‌ میان ایران و آمریکاست؟مسکو - ایرنا - روسیه از جمله اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد است که در سالیان گذشته نقشی کلیدی در توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام داشت و پس از خروج آمریکا نیز ضمن محکوم کردن این کشور از تمامی اعضای برجام خواست به تعهدات خود برای حفظ آن عمل کنند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

علت پخش اعترافات تلویزیونی نوید افکاری چیست؟ - BBC News فارسیهمزمان با انتقال برادران افکاری به مکانی نامعلوم، فیلم اعترافات تلویزیونی نوید افکاری پخش شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اعتراض چهره‌های ورزشی جهان به صدور حکم اعدام برای نوید افکاری🔺اعتراض چهره‌های ورزشی جهان به صدور حکم اعدام برای نوید_افکاری ⚡️اعتراض ورزشکاران، نهادهای ورزشی، و سازمانهای حقوق بشری جهان به صدور حکم اعدام برای نوید افکاری، کشتی‌گیر جوان ایرانی همچنان ادامه دارد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انتقال نوید افکاری به بند اعدامی‌های زندان عادل‌آباد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ایران: موضوع بدهی بریتانیا ربطی به پرونده زاغری نداردپیش از این برخی مقامات ایرانی از جمله محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه به پیوند میان موضوع پرداخت بدهی بریتانیا با پرونده زاغری اشاره کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »