چرا یونان در مقابله با کرونا تا اینجا موفق بوده است؟ | DW | 29.04.2020

10/02/1399 01:31:00 ب.ظ

بسیاری از مردم یونان خودشان هم از اینکه اینگونه به محدودیت‌های وضع‌شده در رابطه با شیوع کرونا پایبندند و از سوی دیگر از بحران مدیریت خوب دولت، شگفت‌زده‌اند. یونان خیلی زود آماده رویارویی با پاندمی کرونا شده بود.

بسیاری از مردم یونان خودشان هم از اینکه اینگونه به محدودیت‌های وضع‌شده در رابطه با شیوع کرونا پایبندند و از سوی دیگر از بحران مدیریت خوب دولت، شگفت‌زده‌اند. یونان خیلی زود آماده رویارویی با پاندمی کرونا شده بود. اما چهره اصلی در مبارزه با کرونا در یونان، نه نخست وزیر که یک پزشک ۵۵ ساله است؛ پزشکی که هر شب ساعت ۶ بعدازظهر چهره‌اش در برنامه تلویزیون یونان نقش می‌بندد و با صدایی آرام به بینندگان سلام می‌کند.

شهروندان یونان به حرف‌های او گوش می‌دهند؛ به حرف‌های دکتر سیودراس.

او آمار قربانیان و تازه‌مبتلاشدگان را اعلام می‌کند. در مجموع آمار ۱۳۸ مورد مرگ در اثر ابتلا به کووید ۱۹ از زمان شروع این پاندمی در یونان تاکنون، نشان می‌دهد که این کشور بهتر از سایر کشورها برای رویارویی با پاندمی آمادگی داشته است.

یونان آماده بود این ویروس‌شناس یونانی را که حالا شهروندان یونان هر شب به تصویر و صدایش عادت کرده‌اند، نخست وزیر، در روزهای پایانی سال گذشته به عنوان مشاور ویژه‌ی خود در مسئله کرونا انتخاب کرد. هنگامی که در روزهای پایانی ماه فوریه خبر آمد که نخستین مورد مشکوک تستش مثبت بوده است، دولت یونان به توصیه این پزشک میکروب‌شناس، بی‌درنگ دستور ممنوعیت تمامی برنامه‌های مربوط به تجمع‌ها و جشن‌های بزرگ را صادر کرد. headtopics.com

در یونان، مدارس و دانشگاه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها خیلی زودتر از دیگر کشورها بسته شدند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

بیش از ۱۲هزار زندانی از بیم شیوع کرونا در افغانستان آزاد می‌شونداشرف غنی پیش از این نیز فرمان رهایی حدود ۹ هزار زندانی را به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در زندان‌های افغانستان صادر کرده بود.

بیش از ۷ درصد از قربانیان کرونا در ایران جانباز هستند؛ بنیاد شهید کجا است؟

حمایت یوفا از فدراسیون‌های عضو در مقابله با بحران کرونااتحادیه فوتبال اروپا «یوفا» از ارائه کمک 236.5 میلیون یورویی به فدراسیون‌های عضو در مقابله با بحران کرونا خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

گزارش اردوغان از عملکرد ترکیه در مبارزه با کرونارئیس جمهور ترکیه ضمن اشاره به فداکاری مثال‌زدنی مردم این کشور در مبارزه با شیوع ویروس کرونا به ارائه اطلاعاتی از عملکرد آنکارا در این خصوص پرداخت. - خبرگزاری آناتولی

جانسون پس از بازگشت به کار: بریتانیا همچنان در خطر حداکثری شیوع کرونا قرارداردنخست وزیر بریتانیا یک ماه پس از ابتلا به کووید-۱۹ برای اولین بار در مقابل مقر نخست وزیری سخنرانی کرد و کار خود را با اعضای کابینه از سرگرفت.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از سه میلیون نفر گذشت🔺شمار مبتلایان به کرونا در جهان از سه میلیون نفر گذشت ⚡️براساس آخرین آمار، شمار مبتلایان به کرونا در جهان از سه میلیون نفر گذشت و تا کنون بیش از ۲۰۷هزار نفر نیز جان خود را به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ از دست داده‌اند.