چرا ۲.۵ برابر جهان انرژی مصرف می‌کنیم؟

30/01/2020 10:48:00 ق.ظ

ایران بیش از ۲.۵ برابر میانگین مصرف جهانی انرژی مصرف می‌کند و به‌عنوان نهمین مصرف‌کننده انرژی دنیا شناخته شده فناوری قدیمی و راندمان پایین برخی از تجهیزات مورد استفاده در بخش انرژی از دلایل این مصرف بالا است

ایران بیش از ۲.۵ برابر میانگین مصرف جهانی انرژی مصرف می‌کند و به‌عنوان نهمین مصرف‌کننده انرژی دنیا شناخته شده فناوری قدیمی و راندمان پایین برخی از تجهیزات مورد استفاده در بخش انرژی از دلایل این مصرف بالا است

ایران بیش از ۲.۵ برابر میانگین مصرف جهانی انرژی مصرف می‌کند و به‌عنوان نهمین مصرف‌کننده انرژی دنیا شناخته شده که علت آن از سوی رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، فناوری و راندمان پایین در برخی از تجهیزات مورد استفاده در بخش انرژی مطرح شده است.

ایران در حالی نهمین مصرف‌کننده انرژی در دنیا شناخته شده که این مصرف انرژی معادل ۳.۴ میلیون بشکه نفت خام است.  به طور کلی ۲.۴ درصد انرژی کل دنیا در ایران تولید می‌شود که در بین کشورهای دنیا رده نهم از حیث تولید انرژی را داراست؛ اما علت بالابودن میزان مصرف انرژی در ایران چیست؟

جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در این‌باره به ایسنا گفت: دلیل اصلی  این مسئله مربوط به فناوری و تجهیزات مورد استفاده در بخش انرژی است که باید در برخی از تجهیزات مثل کوره‌ها و موتورخانه‌ها بازبینی صورت گیرد.وی با بیان این که عنوان می‌شود که مصرف انرژی در کشور در بخش خانگی، صنعت و نیروگاه بالا است، اظهار کرد: با توجه به این که برخی از تجهیزات موجود در صنعت نیروگاهی راندمان پایینی دارند، مصرف انرژی در کشور  افزایش یافته است؛ لذا باید در بخش نیروگاهی به دنبال افزایش راندمان بود تا این مسئله به صورت طبیعی برطرف شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

این قبیل پیامها آماده سازی ذهنی برای اجرای توافق ننگین و غیر قانونی پاریسه.گامی برای عقب نگه داشتن کشور و ضربه به صنعت چون اینجا آخوند نگهداری میکنیم مصرف انرژیشونم بالاست خوب آره آره معاهده پاریس و هول بده جا کن آروم آروم چون پالایشگاهها و نیروگاههامون مزین به تکنولوژی پنجاه سال پیش هستن به دلیل تحریمها

مدیریت ریدمال اخوندی سپاهی در توليد انرژى در ميان ١٠ كشور برتريم. در مصرف انرژى هم در ١٠ كشور برتريم. اما در توليد و رونق اقتصادى و ارزش پول ملى در ١٠٠ كشور اول دنيا هم نيستيم. دچار ورشكستگى كامل انرژى شده ايم. انرژى حاصل از تمام نفت توليدى داخلى در روز قادر نخواهد بود كه انرژى مصرفى روزانه را تأمين كند.

ما ایرانی ها هنگام مصرف انرژی های طبیعی کاملا غافل وبیخیال هستیم واین برای آینده ما وجهان نتیجه ی خوبی ندارد خیر دلایل شما اشتباه است. دلیل راحت طلبی است. و دلیل آن فرهنگ غلط. فرهنگ عادت ها و تمایلات است. آن خود بایدها و نبایدها است. آن ارزشهای فردی است. چه ارزش هایی در جامعه رواج دارد؟ کلاهت رو بگیر باد نبره، بخور تا خورده نشی، ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است. بدقولی و بی قانونی.

غیرازحکومت یقه کیرو میخوای بگیری بیشعور وقتی میخواین با همه دنیا بجنگین و همه چی رو خودتون بسازین همین پیامدش میشه. بهتره به جای تضاد با پیشرفت همسو با اون باشیم تا این آمارها رو شما دیگه توییت نکنید.

تشییع شهید گمنام غواص در ستاد نداجااخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید كم عانت ايران من رعونة صدام و البعث و بلادة العراقي...

خسارت زلزله در روستای خانه زنیان - فارساخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ایرانە

عزاداری خادمان حرم حضرت معصومه(س) در سالروز شهادت حضرت زهرا(س)📸 عزاداری خادمان حرم حضرت معصومه(س) در سالروز شهادت حضرت زهرا(س)

اجتماع عزاداران فاطمی در میدان هفت تیر - 1اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید خداقوت زنده باشن تمام ذاکرین اهل بیت علیهم السلام و حاج آقا رییسی مرد عدالت

عزاداری شهادت حضرت فاطمه (س) در میدان فاطمیاخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

چرا اجرای تئاترهای جشنواره فجر، در پایتخت خلاصه می‌شود؟ / ضرورت تمرکززدایی از یک رویداد هنریکارگردان نمایش «در دهانم حرف بزن» که در بخش مسابقه صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر حضور دارد، با طرح این پرسش که چرا اجرای آثار برگزیده جشنواره تنها باید در پایتخت متمرکز باشد، گفت: تمرکز زدایی از انحصار اجرای تئاترهای جشنواره فجر در تهران، می‌تواند امر مبارکی برای تئاتر سراسر ایران باشد چراکه بخش عظیمی از مفاخر تئاتر امروز ایران کسانی هستند که کار خود را در شهرستان آغاز کرده‌اند.

به‌گزارش ایسنا، شاخص شدت مصرف انرژی ایران ۰.28 / 1 ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹ مقداد مددی همزمان با فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) آیین تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهید گمنام غواص دوران دفاع مقدس پیش از ظهر امروز در ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش برگزارشد.18 / 1 ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲ امیر صادقیان زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.24 / 1 ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲ محمدعلی مریزاد خادمان حرم حضرت معصومه(س) در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) با برپایی دسته عزاداری به سوگواری پرداختند.

۶۳ درصد است و بعد از ایران، روسیه و عربستان سعودی به ترتیب با شاخص شدت انرژی ۰.۵۳ و ۰. به اشتراک بگذارید:.۵۱ درصد بالاترین مقدار شاخص را به خود اختصاص داده‌اند. در پی وقوع این زلزله، مردم خان زنیان از منازل خود خارج شده و در خیابان‌ها و معابر عمومی به سر می‌برند. طبق آمار، مجموع میزان مصرف و تلفات، از عرضه سبقت گرفته و این موضوع می‌تواند در آینده ایران را به واردکننده انرژی تبدیل کند. ایران در حالی نهمین مصرف‌کننده انرژی در دنیا شناخته شده که این مصرف انرژی معادل ۳.

۴ میلیون بشکه نفت خام است.  به طور کلی ۲.۴ درصد انرژی کل دنیا در ایران تولید می‌شود که در بین کشورهای دنیا رده نهم از حیث تولید انرژی را داراست؛ اما علت بالابودن میزان مصرف انرژی در ایران چیست؟ جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در این‌باره به ایسنا گفت: دلیل اصلی  این مسئله مربوط به فناوری و تجهیزات مورد استفاده در بخش انرژی است که باید در برخی از تجهیزات مثل کوره‌ها و موتورخانه‌ها بازبینی صورت گیرد. وی با بیان این که عنوان می‌شود که مصرف انرژی در کشور در بخش خانگی، صنعت و نیروگاه بالا است، اظهار کرد: با توجه به این که برخی از تجهیزات موجود در صنعت نیروگاهی راندمان پایینی دارند، مصرف انرژی در کشور  افزایش یافته است؛ لذا باید در بخش نیروگاهی به دنبال افزایش راندمان بود تا این مسئله به صورت طبیعی برطرف شود. وی ادامه داد: در بخش خانگی نیز می‌توان با اطلاع رسانی، تبلیغات و واقعی سازی قیمت حامل‌های انرژی این مسئله را تا حد زیادی حل کرد.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه کاهش مصرف انرژی نیز در پژوهشگاه صنعت نفت گفت: برنامه‌هایی را در این راستا ارائه کردیم تا مصرف انرژی در کارخانه‌های مختلف ممیزی شود؛ به گونه‌ای که منشاء هدر رفتن انرژی تشخیص و دستور العمل‌های لازم برای مصرف بهینه انرژی تبیین شود. توفیقی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اقداماتی که در پژوهشگاه صنعت نفت برای برنامه‌های زیست محیطی انجام می‌شود اظهار کرد: یکی از  این برنامه‌ها مهار گازهای فلر که منشاء آلودگی زیاد دارند تعریف شده و در این راستا نیز برنامه‌های متعددی را در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم گازهای فلر را کاهش دهیم. رئیس پژوهشگاه صنعت نفت ادامه داد: استفاده از گازهای فلر یک موضوع مهم اما کاهش این گازها از منشاء بحث مهمتری است که اکنون برای آن برنامه‌های زیادی در نظر گرفته‌ایم. انتهای پیام .