چالش کرونا برای هوش‌مصنوعی؛ احیای ظرفیت خطوط هوایی چقدر زمان می‌برد؟

10/06/2020 01:23:00 ب.ظ

چالش کرونا برای هوش‌مصنوعی؛ احیای ظرفیت خطوط هوایی چقدر زمان می‌برد؟ #ویروس_کرونا #کووید_۱۹ این گزارش را بخوانید 🔽

ویروس_کرونا, کووید_۱۹

چالش کرونا برای هوش‌مصنوعی؛ احیای ظرفیت خطوط هوایی چقدر زمان می‌برد؟ ویروس_کرونا کووید_۱۹ این گزارش را بخوانید 🔽

بازیابی توان عملیاتی خطوط هواپیمایی پس از گذر از دوران اوج شیوع ویروس کرونا چندان ساده نیست به طوری که شرکت‌های هواپیمایی برای آغاز به کار مجدد با چالش‌های بزرگی مواجه شده‌اند.

تیم‌های پروازی فقط می‌دانند که چه زمانی باید در فرودگاه حاضر باشند ولی مقصد آنها تنها چند ساعت قبل از پرواز مشخص ‌می شود. رویه‌ای که در حال بدل شدن به یک روال عادی است و تمام داده‌های جمع‌آوری شده طی ده‌ها سال گذشته را برای بهره‌برداری از هوش مصنوعی به منظور برنامه‌ریزی پروازها بلااستفاده کرده است.

شرکت‌های هواپیمایی ناگزیر شده‌اند تا بار دیگر به دوران برنامه‌ریزی انسانی رجوع کنند و با فراموشی الگوریتم‌های گذشته به انعطاف پذیری و سرعت هوش انسانی تکیه کنند.در حالی که برخی پروازهای برنامه‌ریزی شده در آخرین لحظات به دلیل لغو مجوز پرواز توسط کشورهای درگیر شیوع ویروس کرونا انجام نمی‌شود، تقاضا برای پروازهای در حال انجام با نزدیک شدن موعد انجام آنها به سرعت بالا می‌رود. مسافران این روزهای سفرهای هوایی بنا بر ضرورت‌های کاری یا ایجاد امکان سفر به برخی کشورها به سرعت به فهرست انتظار پرواز اضافه می‌شوند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

ویروس کرونا؛ فرصتی برای پیشبرد منافع روسیه در امریکای لاتینتازه رسیدیم اول کتاب 1984 جورج اورول

کرونا در فرانسه جان 87 مبتلای دیگر را گرفت

تولید پارچه خود‌تمیز شونده و ضد کرونا در فرانسهآزمایش‌هایی که در لابراتوارهای مستقل آمریکایی و اسپانیایی به روی این پارچه انجام شده کارایی آن را در مقابله با ویروس کرونا به اثبات رسانده است. احزنت

آخرین آمار قربانیان کرونا در عراق و گشت و گذاری در خیابان‌های بغدادبا روند فعلی شمار بالای مبتلایان که وزارت بهداشت عراق دلیل عمده آنرا پایبند نبودن شهروندان به مقررات منع آمد شد عنوان کرده‌اند به گفته مسئولان بیم آن می‌روند که تعداد قربانیان کرونا طی روزهای آینده از ۱۵ هزار نفر فراتر رود. چرا از اعتراضات مردم عراق خبری منتشر نمیکنید ؟ نکنه شما هم بهذصورت گزینشی به نفع آخوندا خبرمالی میکنید ؟!

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 113 هزار و 125 نفر رسیدشمار قربانیان کرونا در آمریکا با مرگ 648 مبتلا طی ‌شبانه‌روز گذشته به 113 هزار و 125 نفر رسید

رمزگشایی تصاویر ماهواره‌ای از زمان واقعی شیوع کرونا در چینبازبینی تصاویری که ماهواره‌ها از اوضاع سال گذشتهٔ شهر ووهانِ چین ثبت کرده‌اند نشان می‌دهد که شیوع ویروس کرونا بسیار پیشتر از آنکه قبلا گمان می‌رفت آغاز شده است ویروس_کرونا کووید_۱۹ چین جزئیات بیشتر🔽 خوار چین و باید گایید کمونیستهای کثیف😡

پس از دو ماه توقف پروازها برقراری نظم و کارآیی گذشته بسیار دشوار شده است.«امیل فیلتنبورگ» و «استفان وایکرت»، دو روزنامه‌نگار مستقل ساکن اوکراین در یک سلسله گزارش جدید برای «ایران‌وایر»، به تشریح چشم‌اندازی از «کمپین ضداطلاعات» (اطلاعات دروغ و جعلی) در روسیه و برخی از اطلاعات نادرستی که پس از شیوع ویروس کرونا از این کشور نشات گرفته است، می‌پردازند.شمار قربانیان کرونا در فرانسه با مرگ 87 مبتلای دیگر طی یک روز اخیر به 29 هزار و 296 نفر رسید.با استفاده از این پارچه‌ها می‌توان سالن‌های سینما و دیگر اماکن نمایشی را تنها با روشن کردن تعدادی لامپ دارای نور فرابنفش میان دو سانس برای تماشاگران از ویروس ایمن کرد.

به عنوان نمونه شرکت لوفتهانزا که در سال ۱۹۵۰ روزانه تنها ۳ هزار مسافر جابجا می‌کرد به ظرفیت ۳۵۰ هزار مسافر رسیده ولی این روزها تقاضای مشخصی برای پروازها وجود ندارد و بسیاری از پروازها نیز باید مسیر برگشت را خالی از مسافر طی کنند. تیم‌های پروازی فقط می‌دانند که چه زمانی باید در فرودگاه حاضر باشند ولی مقصد آنها تنها چند ساعت قبل از پرواز مشخص ‌می شود. روسیه تلاش دارد با استفاده از فرصت همه‌گیری ویروس کرونا، امریکا را هم‌زمان مسوول شیوع این ویروس و فاقد توانایی برای کنترل انتشار آن نشان دهد. رویه‌ای که در حال بدل شدن به یک روال عادی است و تمام داده‌های جمع‌آوری شده طی ده‌ها سال گذشته را برای بهره‌برداری از هوش مصنوعی به منظور برنامه‌ریزی پروازها بلااستفاده کرده است.2020 پاریس/ یوسف اوزجان/ خبرگزاری آناتولی اداره بهداشت عمومی فرانسه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که مجموع جان‌ باختگان کووید-19 در این کشور با مرگ 87 مبتلای دیگر طی یک روز اخیر به 29 هزار و 296 نفر افزایش یافته است. شرکت‌های هواپیمایی ناگزیر شده‌اند تا بار دیگر به دوران برنامه‌ریزی انسانی رجوع کنند و با فراموشی الگوریتم‌های گذشته به انعطاف پذیری و سرعت هوش انسانی تکیه کنند. بعضی از این روایت‌ها بر پایه حقایق و بعضی دیگر دروغ‌های ساختگی محض هستند. در حالی که برخی پروازهای برنامه‌ریزی شده در آخرین لحظات به دلیل لغو مجوز پرواز توسط کشورهای درگیر شیوع ویروس کرونا انجام نمی‌شود، تقاضا برای پروازهای در حال انجام با نزدیک شدن موعد انجام آنها به سرعت بالا می‌رود.

مسافران این روزهای سفرهای هوایی بنا بر ضرورت‌های کاری یا ایجاد امکان سفر به برخی کشورها به سرعت به فهرست انتظار پرواز اضافه می‌شوند. بنابر گفته‌های «برین فونسکا»، مدیر «موسسه جک‌دی. شمار بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه نیز طی 62 روز اخیر در حال کاهش است. این در شرایطی است که برقراری پرواز موازی با توجه به خواب دو ماهه هواپیماها به یک تا دو روز زمان نیاز دارد. گذشته از این حفظ آمادگی تیم پروازی و خلبانان نیز مستلزم برنامه‌ریزی خاص خود است. فونسکا می‌گوید: «در طی دوران شیوع بیماری کووید-۱۹، روسیه از این فرصت برای تخریب چهره ایالت متحده در امریکای لاتین استفاده کرد. خلبانان ناگزیرند با انجام پروازهای بدون و یا با استفاده از شبیه‌سازها آمادگی خود را حفظ کنند. در اعتراض به شروط کمیسیون اروپا؛ کمک ۹ میلیارد یورویی دولت آلمان به لوفتهانزا معلق شد بازگشت خطوط هوایی به ظرفیت پیش از شیوع ویروس کرونا مساله‌ای زمان‌بر است. ضد اطلاعات روسیه در دوران کووید-۱۹ ادامه روندی بود که ما از ۱۰ سال پیش تاکنون در امریکای لاتین شاهد آن بوده‌ایم.

هواپیمایی سنگاپور که در حال حاضر فقط از ۶ درصد ظرفیت پیشین خود استفاده می‌کند، قصد دارد در فاصله ژوئن تا ژوئیه ۱۲ مقصد پروازی خود را احیا کند که بدین ترتیب ۳۲ مقصد از ۱۳۵ مقصد پیشین خود را بازیابی خواهد کرد. هواپیمایی جی‌‌ای‌ال و ای‌ان‌ای ژاپن نیز در تدارک هستند تا ظرفیت پروازی خود را از ۱۵ درصد در ماه مه به ۳۰ درصد گذشته در ماه ژوئن برسانند. در این میان، نمونه‌هایی از ضداطلاعات روسیه به قصد گسترش اغتشاش در امریکای لاتین به طور تصادفی به دست آمده است. لوفتهانزا نیز اعلام کرده که تا ماه سپتامبر قادر خواهد بود تا پروازهای خود به ۹۰ درصد مقصدهای با مسافت کوتاه و ۷۰ درصد از پروازهای با مسافت طولانی خود را برقرار کند. با این حال، بیم از آغاز موج دوم شیوع ویروس کرونا در برخی کشورها همچنان خطر افزایش لغو پروازها و تحمیل هزینه بازپرداخت پول بلیت مسافرها را بیخ گوش شرکت‌های هواپیمایی نگاه داشته است. این کمپین‌ها امروز منسجم‌تر و هماهنگ‌شده‌تر هستند و پیام‌هایی که انتقال می‌دهند، تاثیرگذاری بیشتری پیدا کرده‌اند. .