پیشنهاد تازه بریتانیا: توافق‌های موردی کوچک به جای قرارداد جامع تجاری

30/09/1399 04:48 ب.ظ

پیشنهاد تازه بریتانیا: توافق‌های موردی کوچک به جای قرارداد جامع تجاری بیشتر بخوانید🔽

معاون بوریس جانسون با ابراز ناامیدی از حصول توافق تجاری تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ گفت که بریتانیا و ۲۷ كشور عضو اتحادیه اروپا می‌توانند پس از پایان دوره انتقالی برکسیت، روابط ویژه خود را با بریتانیا شکل دهند؛ همانند آن چیزی که بین بریتانیا و آمریکا رخ می‌دهد. آقای گووو توضیح داد که كه بریتانیا و ۲۷ كشور عضو اتحادیه اروپا می‌توانند پس از پایان دوره انتقالی برکسیت، روابط ویژه خود را با بریتانیا شکل دهند؛ همانند آن چیزی که بین بریتانیا و آمریکا رخ می‌دهد.

نماینده نخست وزیر بریتانیا در مذاکرات پسابرکسیت با اتحادیه اروپا شکل‌گیری این روابط را بر پایه انجام توافق‌های جانبی با اتحادیه اروپا ممکن دانست و یادآورد شد که حصول توافق جامع تجاری با اتحادیه اروپا تا پس از کریسمس «واقعا بعید» است و گذشته از این، نباید انتظار داشته باشیم که قانون‌گذاران بریتانیایی بدون بحث و بررسی در مدتی محدود به این توافق رای مثبت بدهند.

برکسیت؛ گفتگوهای تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا وارد دوره حساس ۴۸ ساعته شد

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دردسرهای نوع تازه ویروس کرونا برای بریتانیا - BBC News فارسیبه دنبال شیوع نوع تازه‌ای از ویروس کرونا، دهها کشور پرواز از بریتانیا یا برعکس را موقتا لغو کرده‌اند. ایران هم از توقف دو هفته‌ای پروازها به این کشور خبر داده است. دردسر هاي دنيا از دست كفتار پير به ملکه بگید بجای اینکه پولشو خرج بی_بی_سی برای ایجاد فتنه و جنگ در خاورمیانه کنه، برای پنهان کاری ویروس_انگلیسی از مردم دنیا عذرخواهی کنه و پولشو خرج مبارزه با کرونا کنه که ملت_بدبخت_انگلیس رو داره قتل عام میکنه☺ ویروس_انگلیسی

محاکمه در تهران، اعتراض در لندن؛ بریتانیا: اتهام تازه نازنین زاغری بی‌اساس استدومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا روز یکشنبه و همزمان با برگزاری دادگاه نازنین زاغری-رتکلیف در تهران ضمن «بی‌اساس» توصیف کردن اتهام تازه این شهروند ایرانی-بریتانیایی، این اقدام ایران را غیرقابل قبول خواند. هیچ چیز به اندازه دیدن یک رابطه دوستانه،عاشقانه و صادقانه،جمهوری اسلامی رو زجر نمیده.چون خسته ست از اینکه پول داده تا براش ادای عاشق ها رو پیارن . چون در حسرت یک عشق بلاعوض و حقیقی مونده.چون همه چیز داشته جز محبت واقعی دیگران رو.پول داده و هر چیزی خواسته خریده،بجز قلب انسانها رو. همه میدونه هم سازمان اطلاعات انگلیس ام‌ای‌۶ و سازمان اطلاعات ایران نازنین زاغری جاسوس انگلیس بوده در این هیچ شکی نیست هر‌ کس سوال داره از بوریس جانسون سوال کنه کامل توضیح میده لطفا به ملکه .. بگویید با همان سحری که دیو جمهوری اسلامی را از چراغ جادو بیرون آورد و به جان مردم ایران انداخت، آن را به چراغ جادو برگرداند تا هم مردم خودش به زندگی نرمال برگردنند و هم ملت ایران. ما با نه_به_جمهوری_اسلامی ادامه می دهیم

بریتانیا در کاهش مبادلات تجاری با اتحادیه اروپا رکوردی تازه ثبت کردطبق گزارش اداره آمار ملی، چنین افتِ سطح تجارت بریتانیا با اتحادیه از نظر قیمت و حجم و از زمان ارزیابی‌های آماری در ژانویه ۱۹۹۷ میلادی، بزرگترین افت در طول یک ماه است.

پژوهشی تازه: تولد دوقلو‌ها در جهان بیشتر شده‌ است | DW | 13.03.2021یک گزارش پژوهشی تازه در زمینه پزشکی نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر نوزادهای دوقلوی بیشتری به دنیا می‌آیند. به نظر کارشناسان علت این امر افزایش بارداری از طریق لقاح مصنوعی است و همچنین بالا رفتن سن مادران.

آیا مطابق قانون تازه توهین به ادیان، توهین به بهاییان جرم است؟

میشل گوو، وزیر کابینه و معاون اجرایی نخست‌وزیر بریتانیا گفت که اگر تا پایان ماه جاری توافق جامع تجاری میان بریتانیا و اتحادیه اروپا حاصل نشود، مجموعه‌ای از «توافق‌های موردی کوچک» می‌تواند راهگشای خروج از بن‌بست مذاکرات جمعی باشد.

آقای گووو توضیح داد که كه بریتانیا و ۲۷ كشور عضو اتحادیه اروپا می‌توانند پس از پایان دوره انتقالی برکسیت، روابط ویژه خود را با بریتانیا شکل دهند؛ همانند آن چیزی که بین بریتانیا و آمریکا رخ می‌دهد.

نماینده نخست وزیر بریتانیا در مذاکرات پسابرکسیت با اتحادیه اروپا شکل‌گیری این روابط را بر پایه انجام توافق‌های جانبی با اتحادیه اروپا ممکن دانست و یادآورد شد که حصول توافق جامع تجاری با اتحادیه اروپا تا پس از کریسمس «واقعا بعید» است و گذشته از این، نباید انتظار داشته باشیم که قانون‌گذاران بریتانیایی بدون بحث و بررسی در مدتی محدود به این توافق رای مثبت بدهند.

برکسیت؛ گفتگوهای تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا وارد دوره حساس ۴۸ ساعته شد

دور تازه گفتگوهای بریتانیا و اتحادیه اروپا درباره روابط تجاری فی‌مابین پس از برکسیت یکشنبه شب(۲۰ دسامبر) به پایان می‌رسد. اختلاف نظر در مورد ماهیگیری در آبهای مشترک همچنان مانع اصلی حصول توافق نهایی تجاری است.بریتانیا تا ۱۰ روز دیگر به پیروی از قوانین تجاری اتحادیه اروپا پایان می‌دهد و در صورت عدم دستیابی به توافق تجاری جدید تا اول ژانویه، دو طرف صادرات و واردات خود را تحت قوانین سازمان تجارت جهانی ادامه خواهند داد؛ رخدادی که می‌تواند با افزایش تعرفه‌های تجاری و شفاف نبودن قوانین تازه، منجر به گرانی و کمبود کالا در این کشور شود.