پیروزی دو سیاستمدار حامی پوتین در انتخابات مجارستان و صربستان | DW | 04.04.2022

15/01/1401 12:56 ب.ظ

ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان و ویکتور ووچیچ، رئیس‌جمهور صربستان در انتخابات کشورشان به پیروزی رسیدند. اوربان و ووچیچ از حامیان پوتین به شمار می‌روند. ناظران هر دو سیاستمدار را به تقلب انتخاباتی متهم می‌کنند.

ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان و ویکتور ووچیچ، رئیس‌جمهور صربستان در انتخابات کشورشان به پیروزی رسیدند. اوربان و ووچیچ از حامیان پوتین به شمار می‌روند. ناظران هر دو سیاستمدار را به تقلب انتخاباتی متهم می‌کنند. ویکتور اوربان، نخست‌وزیر ملی‌گرای مجارستان با اکثریت قاطع برای چهارمین مرتبه متوالی در انتخابات نخست‌وزیری این کشور به پیروزی رسید.

طبق اعلان برگزارکنندگان انتخابات مجارستان نتایج شمارش بیش از ۹۶ درصد آرا نشان می‌دهند حزب فیدز به رهبری اوربان در انتخابات روز یکشنبه ۱۴ فروردین (سوم آوریل) موفق به کسب ۵۳ درصد آرا شده است. ائتلاف اپوزیسیون طرفدار اروپا، متشکل از شش حزب که رقیب اصلی اوربان در این انتخابات بود، توانست ۳۵ درصد آرا را از آن خود کند.

اوربان شامگاه یکشنبه با حضور در جمع طرفدارانش، خود را پیروز انتخابات نامید و گفت این پیروزی چنان فوق‌العاده و بزرگ است که"احتمالا از روی کره ماه هم می‌توان آن را دید و حتما در بروکسل هم قابل مشاهده خواهد بود."

حزب راست افراطی"می‌هازانک" (مهین ما) نیز در نتیجه‌ای که ناظران آن را تعجب‌برانگیز دانسته‌اند، بیش از شش درصد آرا را از آن خود کرد و به پارلمان راه یافت. پیتر مارکی زای، رهبر اپوزیسیون مجارستان شکست خود در انتخابات را پذیرفت و در عین حال حزب حاکم را متهم کرد که مبارزات انتخاباتی را"با نفرت‌پراکنی و دروغ" پیش برده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

ائتلاف به رهبری ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان پیروز انتخابات پارلمانی شدائتلاف به رهبری ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان پیروز انتخابات پارلمانی این کشور شد

پیروزی تاریخی؛ کارگران آمازون در نیویورک به تأسیس نخستین سندیکا رأی دادندتاسیس نخستین سندیکای کارگری در غول فن‌آوری آمازون؛ ثبت یک پیروزی تاریخی در نیویورک کارگران شرکت آمازون در «استتن آیلند» نیویورک با رأی به تشکیل اتحادیه کارگری، نخستین قدم در سازمان‌دهی یک تشکل صنفی را در این غول فن‌آوری برداشتند. بیشتر بخوانید:

پیروزی تاریخی؛ کارگران آمازون در نیویورک به تأسیس نخستین سندیکا رأی دادندکارگران شرکت آمازون در «استتن آیلند» نیویورک با رأی به تشکیل اتحادیه کارگری، نخستین قدم در سازمان‌دهی یک تشکل صنفی را در این غول فن‌آوری برداشتند.

پیروزی تاریخی؛ کارگران آمازون در نیویورک به تأسیس نخستین سندیکا رأی دادندتاسیس نخستین سندیکای کارگری در غول فن‌آوری آمازون؛ ثبت یک پیروزی تاریخی در نیویورک کارگران شرکت آمازون در «استتن آیلند» نیویورک با رأی به تشکیل اتحادیه کارگری، نخستین قدم در سازمان‌دهی یک تشکل صنفی را در این غول فن‌آوری برداشتند. بیشتر بخوانید:

قتل دو طلبه اهل سنت در گنبد کاووس «به ضرب گلوله»فرمانده انتظامی شهرستان گنبدکاووس در استان گلستان از قتل دو طلبه در حوزه علمیه این شهر با «سلاح گرم» خبر داد. Alirezatahheri دوست عزیز خیلی‌ها پیر میشن و به مرگ طبیعی میمیرن خیلیهام جوونا مرگ میشن میرن به درک خدا آدمو آخر عاقبت بخیر کنه هرچه آخوند کمتر زندگی بهتر وای عالی بود این خبر بیش باد

توسعه روابط تهران قطر به نفع دو ملت و ملت‌های منطقه استرئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز اراده جمهوری اسلامی ایران و قطر بر توسعه بیش از پیش روابط دوجانبه استوار است، اظهار کرد: تهران از توسعه سطح روابط با دوحه در بخش‌های مختلف استقبال می‌کند و برداشتن گام‌های بلند در راستای ارتقای هر چه بیشتر روابط دو کشور را به نفع دو ملت و ملت‌های منطقه می‌داند. حفظ حجاب مشکل سازه برای خارجی ها !!😉😉😉😉 خیلی باید الاغ باشه حرف تورو باور کنه وبه ج ا اعتماد کنه شما که مردم خودتون رو بدبخت کردید دنیا هم به شما اعتمادی نداره فقط میچاپنتون این رو در رو بلد نیست حرف بزنه ، تلفنی اونوقت چی میگه؟؟؟؟؟؟