پیامدهای منفی بحران کرونا برای امنیت کشورهای عضو ناتو | DW | 16.04.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دبیرکل ناتو نسبت به پیامدهای منفی و بلندمدت بحران کرونا برای امنیت کشورهای شریک این پیمان هشدار داد. یک نگرانی مهم او احتمال فروش شرکت‌های مرتبط با امور امنیتی در دوران رکود اقتصادی ناشی از این بحران است.

دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی می‌گوید در حال حاضر تلاش برای مهار بحران کرونا در اولویت قرار دارد اما در بلندمدت این پاندمی می‌تواند برای امنیت کشورهای عضو ناتو پیامدهای منفی داشته باشد.

ویروس جدید کرونا که نخستین موارد ابتلا به آن در روزهای پایانی سال گذشته، به طور رسمی در شهر ووهان چین اعلام شد تقریبا همه کشورهای جهان، از جمله اعضای ناتو را با بحران اقتصادی کم‌سابقه‌ای روبرو کرده که تمام ابعاد آن هنوز مشخص نیست.بر پایه برآورد صندوق بین‌المللی بحران کرونا حدود ۳.۳ تریلیون دلار هزینه‌های اضافی به اقتصاد کشورهای مختلف تحمیل می‌کند.

او افزود این موضوع اهمیت دارد که آمادگی برای مقابله با بیماری‌های همه‌گیر جهانی حتما افزایش یابد و صنایع و شرکت‌های مهم بهتر حفاظت شوند. ینس استولتن‌برگ می‌گوید بحران کرونا نشان داد که اعضای پیمان آتلانتیک یک‌پارچه و مقاوم هستند. او گفت هواپیماهای نظامی تا کنون در بیش از ۱۰۰ پرواز کادر درمانی و تجهیزات بهداشتی را در کشورهای مختلف جابه جا کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ناتو: احتمال دارد گروه‌های تروریستی با بحران کرونا جسورتر شونددبیرکل ناتو نسبت به 'احتمال اقدامات خرابکارانه گروه‌های تروریستی' در برهه‌ای که جهان مشغول مبارزه با بحران کروناست، هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روی دیگر بحران کرونا؛ برکناری، بازداشت و محاکمه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

هشدار به خوزستانی‌ها درباره عواقب ادامه عروسی‌ها در بحران کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حمایت وزارت ورزش از باشگاه‌های خصوصی درگیر بحران کرونامعاون وزیر ورزش گفت: وزارت ورزش و جوانان از باشگاه ها ی خصوصی که در بحران کرونا آسیب دیدند، حمایت می‌کند و با کمک دولت مشوق های را مصوب و اجرایی کرده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

'جایگاه برجسته آلمان در مدیریت بحران کرونا در جهان' | DW | 14.04.2020سایت اشپیگل با استناد به یک اندیشکده مستقر در لندن، گزارش داده آلمان در حال حاضر دومین کشور 'امن و باثبات' جهان در همه‌گیری کرونا به شمار می‌رود. در فهرستی که این اندیشکده منتشر کرده جایگاه اول از آن اسرائیل است. جوکه ساله بیشتر. مثلا اسرائیل آلمان چه کار خاصی انجام دادن. وضع سوئیس ام که خیلی بده. با پنج میلیون جمعیت بیشترین آمار مرگه داره. بیشتر سیاسیه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بحران کرونا؛ اعزام اولین گروه کودکان پناهجو از یونان به لوکزامبورگدوازده کودک پناهجوی افغان و سوری که بدون سرپرست در اردوگاه ساکن بودند،‌ چهارشنبه از فرودگاه آتن به لوکزامبورگ فرستاده شدند. یونان می گوید قصد دارد ۱۶۰۰ کودک را که به تنهایی در اردوگاه های پناهجویی زندگی می کنند، به دیگر کشورهای اروپایی بفرستد. هدف از این کار، خارج کردن این کودکان از اردوگاه های پرازدحام و ممانعت از مبتلا شدن آنها به ویروس کرونا عنوان شده است. کاسب دم حرمم ، کسب و کارم کساد شده... دستگاه تشخیص کرونای سپاه ۳ تا هزارتومن اطلاعات بیشتر دایرکت
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »