پیامک‌های فله‌ای کشف حجاب؛ کاسبی جدید یا راهی برای انحراف افکار عمومی؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در دو روز گذشته بسیاری از کاربران فضای مجازی از دریافت پیامک‌هایی از سوی پلیس مرتبط با کشف_حجاب در خودرو خبر داده‌اند. ماجرای ارسال این پیامک‌های فله‌ای به شهروندان چیست؟ گزارش ماهرخ غلامحسین پورMahrokhbanoo 👇 حجاب_اجباری راستی_آزمایی شهروندخبرنگاری

: «اگر زنی را دیدیم که برای پر کردن شکم فرزندانش تا سر توی سطل آشغال فرو رفته، به چه شماره‌ای پیامک بدهیم تا رسیدگی کنند؟»

او به وجه حقوقی ماجرا هم اشاره می‌کند و می‌گوید: «جریمه افراد یا توقیف اتومبیل آن‌ها توسط نیروی انتظامی که ضابط عام قوه قضاییه است و کارش فقط معرفی مرتکب جرم به نهاد قضایی است، با مفاد قانون مغایرت دارد. نیروی انتظامی بدون مداخله مجلس نمی‌تواند برای حقوق شهروندی مردم تصمیم بگیرد. این که شما برای یک نفر پیام بفرستید و بعد راسا وارد عمل شوید و خودرویش را ضبط کنید یا جریمه‌اش کنید فراتر از اختیارات نیروی انتظامی است.

شروین سلطان‌زاده می‌گوید در قانون تعریف مشخصی از حجاب شرعی وجود ندارد. بنابراین مشخص نیست تعریف قانون‌گذار از حجاب شرعی که یک امر نسبی است، در این بند قانونی چه بوده است؛ چون به صراحت در مورد تعریف بدحجابی توضیح داده نشده و جرم‌انگاری نشده است. کاربری به نام «آنیسا» در شرح این رسیدگی فله‌ای پلیس امنیت نوشته است: «رفتم وزرا، حدود ۳۰۰ نفر آن‌جا بودند و ده یا دوازده افسر را هم روی صندلی نشانده بودند توی حیاط، با یک فهرست جلوی رویشان، اسم مالک و نمره پلاک ماشین و تلفن را می‌نوشتند و می‌گفتند بروید الآن شلوغ است، بعدا خودمان خبرتان می‌کنیم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تاجزاده: افکار عمومی را درباره اعدام نوید افکاری اقناع کنیدمعاون وزیر کشور در دولت سیدمحمد خاتمی و از چهره‌های مطرح جناح اصلاح‌طلب در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایران نوشت که افکار عمومی منتظر توضیحات درباره شبهات حقوقی اعدام نوید افکاری است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی در برزیل بخشی از بزرگترین تالاب استوایی جهان را می‌سوزانددولت برزیل پیش‌تر بارها به دلیل ضعف و سهل‌انگاری در مدیریت درست مناطق جنگلی استوایی تحت انتقاد شدید محافل زیست محیطی و افکار عمومی قرار گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ساخت فیلم شهید سلیمانی توسط حاتمی‌کیا تکذیب شد- اخبار سینما و تئاتر - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimفیلم جدید حاتمی‌کیا درباره حاج_قاسم نیست مدیر روابط عمومی سازمان اوج: ابراهیم حاتمی‌کیا میدان فیلم‌سازی درباره حاج قاسم را برای جوانان مناسب می‌داند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

کشف جدید دانشمندان از احتمال وجود حیات در سیاره زهرهاخترشناسان در ابرهای اسیدی زهره گازی به نام فسفین را کشف کرده‌اند که نشان می‌دهد این سیاره غیرقابل سکونت می‌تواند از حیاتی فرازمینی برخوردار باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکسن چینی کرونا تا ۲ ماه دیگر برای استفاده عموم آماده خواهد بودواکسن چینی کرونا تا ۲ ماه دیگر برای استفاده عموم آماده خواهد بود چینی‌ها اعلام کردند که واکسن ساخت آن‌ها در ماه نوامبر یا دسامبر سال جاری برای استفاده عموم آماده خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پرونده‌سازی جدید برای زندانیان سیاسی؛ چرا از شکنجه‌هایت گفتی؟ چرا سرود خواندی؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »