پوتین در برابر اعتراض غرب به ماجرای نشاندن هواپیما از لوکاشنکو حمایت می‌کند

28/05/2021 11:36:00 ب.ظ

پوتین در برابر اعتراض غرب به ماجرای نشاندن هواپیما از لوکاشنکو حمایت می‌کند

ولادیمیر پوتین, الکساندر لوکاشنکو

پوتین در برابر اعتراض غرب به ماجرای نشاندن هواپیما از لوکاشنکو حمایت می‌کند

از زمان رویداد فرودگاه مینسک، این نخستین اقدام کرملین علیه غرب در بحبوحه درگیری دیپلماتیک بین بلاروس و کشورهای غربی است. روسیه هنوز در مورد این که آیا همه پروازها در صورت دور زدن بلاروس از فرود در این کشور منع می‌شوند یا نه، اظهارنظری نکرده است.

لوكاشنكو ادعا كرد در مورد حادثه فرود اجباری رایان‌ایر اسنادی در اختيار دارد كه به رهبر روسيه کمک می‌کند تا آنچه را كه در آن روز اتفاق افتاده با دید روشن‌تری ببيند.لوكاشنكو به پوتین گفت: «همیشه یک نفر هست که برای ما مشكل ایجاد کند. می‌دانید چه کسانی را می‌گویم و در این زمینه به شما اطلاعات دیگری نیز خواهم داد.»

وی گفت: «من چند سند آورده‌ام تا شما متوجه شوید چه اتفاقی افتاده است.»با وجود جنجال بین‌المللی که بر سر اقدام لوکاشنکو به راه افتاده، اما هر دو رهبر آرام به نظر می‌رسیدند و پوتین پیشنهاد کرد که با همتای بلاروسی‌اش برای شنا به دریا بروند.روز چهارشنبه رهبر بلاروس پیشنهاد کرده بود که همتایان وی در ایالات متحده و روسیه برای گفتگو درباره «همه مشکلات» به وجود آمده در مینسک با او دیدار کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

فقط هواپیما رو نشوندن... کارهایی که سوئد کرده رو که یک هزارمش هم نکردن .. 🙄 British are supporting Navaly, his supporters are British intelligence. Asians promised his team power on exchange for Russians Gas & Oil Oil is in Azerbaijan & Caspian Sea Gas is on Kazakhstan Chinese day Iran is dead land they can use it for factories they keep their land clean

در همیشه تاریخ روسیه سمت سرکوب و تباهی و پلشتی بوده است !