ولادیمیر پوتین, الکساندر لوکاشنکو, روابط بین الملل, اپوزیسیون

ولادیمیر پوتین, الکساندر لوکاشنکو

پوتین در برابر اعتراض غرب به ماجرای نشاندن هواپیما از لوکاشنکو حمایت می‌کند

پوتین در برابر اعتراض غرب به ماجرای نشاندن هواپیما از لوکاشنکو حمایت می‌کند

28/05/2021 11:36:00 ب.ظ

پوتین در برابر اعتراض غرب به ماجرای نشاندن هواپیما از لوکاشنکو حمایت می‌کند

از زمان رویداد فرودگاه مینسک، این نخستین اقدام کرملین علیه غرب در بحبوحه درگیری دیپلماتیک بین بلاروس و کشورهای غربی است. روسیه هنوز در مورد این که آیا همه پروازها در صورت دور زدن بلاروس از فرود در این کشور منع می‌شوند یا نه، اظهارنظری نکرده است.

لوكاشنكو ادعا كرد در مورد حادثه فرود اجباری رایان‌ایر اسنادی در اختيار دارد كه به رهبر روسيه کمک می‌کند تا آنچه را كه در آن روز اتفاق افتاده با دید روشن‌تری ببيند.لوكاشنكو به پوتین گفت: «همیشه یک نفر هست که برای ما مشكل ایجاد کند. می‌دانید چه کسانی را می‌گویم و در این زمینه به شما اطلاعات دیگری نیز خواهم داد.»

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند گلایه رهبر انقلاب از رعایت‌نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز عفو بین‌الملل: علیه معترضان خوزستان از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده | DW | 23.07.2021

وی گفت: «من چند سند آورده‌ام تا شما متوجه شوید چه اتفاقی افتاده است.»با وجود جنجال بین‌المللی که بر سر اقدام لوکاشنکو به راه افتاده، اما هر دو رهبر آرام به نظر می‌رسیدند و پوتین پیشنهاد کرد که با همتای بلاروسی‌اش برای شنا به دریا بروند.روز چهارشنبه رهبر بلاروس پیشنهاد کرده بود که همتایان وی در ایالات متحده و روسیه برای گفتگو درباره «همه مشکلات» به وجود آمده در مینسک با او دیدار کنند.

سفر روز جمعه لوکاشنکو به روسیه، سومین سفر او به این کشور از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون است. او پیش از این در روز ۲۲ فوریه به سوچی و در ۲۲ آوریل به مسکو سفر کرده بود.ادامه واکنش‌هاواکنش‌ها به بازداشت رامان پروتاسویچ، چهره معروف اپوزیسیون بلاروس پس از فرود اجباری هواپیمای رایان‌ایر در مینسک، همچنان در نقاط مختلف جهان ادامه دارد. headtopics.com

گروه هفت خواهان «آزادی فوری» فعال رسانه‌ای مخالف بلاروس شد؛ بورل برای لوکاشنکو خط ونشان کشیدروز جمعه گروهی از جامعه بلاروسی‌های مقیم اوکراین در اعتراض به این اقدام دولت مینسک در برابر سفارت بلاروس در کی‌یف تظاهرات کردند.در همین روز مارک روته، نخست وزیر هلند، سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر تبعیدی مخالفان بلاروس را به حضور پذیرفت و در زمینه رویداد روز یکشنبه با او گفتگو کرد.

جنگ پروازیروز پنجشنبه شرکت هواپیمایی اتریش یک پرواز مسافری خود از وین به مقصد مسکو را لغو کرد. این شرکت پیش از این نیز از عبور دادن هواپیماهای خود از فضای هوایی بلاروس در مسیر مسکو خودداری کرده بود.به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندیدروسیه نیز برنامه فرود هواپیماهای دو شرکت اروپایی را رد کرد چون این دو هواپیما قصد داشتند بدون گذر از حریم هوایی بلاروس به سوی مسکو پرواز کنند. این دو شرکت اروپایی، یعنی شرکت هواپیمایی اتریش و ایرفرانس نیز هر دو مجبور شدند پروازهای خود به مسکو را لغو کنند.

از زمان رویداد روز یکشنبه در فرودگاه مینسک، این نخستین اقدام کرملین علیه غرب در بحبوحه درگیری دیپلماتیک بین بلاروس و کشورهای غربی است. روسیه هنوز در مورد این که آیا همه پروازها در صورت دور زدن بلاروس از فرود در این کشور منع می‌شوند یا نه، اظهارنظری نکرده است.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

فقط هواپیما رو نشوندن... کارهایی که سوئد کرده رو که یک هزارمش هم نکردن .. 🙄 British are supporting Navaly, his supporters are British intelligence. Asians promised his team power on exchange for Russians Gas & Oil Oil is in Azerbaijan & Caspian Sea Gas is on Kazakhstan Chinese day Iran is dead land they can use it for factories they keep their land clean

در همیشه تاریخ روسیه سمت سرکوب و تباهی و پلشتی بوده است !