پنس: برای دفاع از هم‌پیمانان‌ خود در خلیج فارس اقدام می‌کنیم

26/06/1398 08:09 ب.ظ

معاون رییس‌جمهور آمریکا: آمریکا در حال بررسی مدارکی است که نشان می‌دهد ایران پشت حملات اخیر علیه تأسیسات نفتی عربستان بوده است وزیر امور خارجه آمریکا به عربستان می‌رود تا درباره نحو واکنش به حملات علیه تأسیسات نفتی آرامکو با مقام‌های ریاض گفت‌وگو کند

معاون دونالد ترامپ امروز (سه‌شنبه) گفت که آمریکا در حال بررسی مدارکی است که بنا بر ادعای واهی او، نشان می‌دهد ایران پشت حملات اخیر علیه تأسیسات نفتی عربستان بوده است. معاون ترامپ اظهار کرد، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا امروز (سه‌شنبه) به عربستان می‌رود تا درباره نحو واکنش به حملات علیه تأسیسات نفتی آرامکو با مقام‌های ریاض گفت‌وگو کند.

او تصریح کرد: ایالات متحده برای دفاع از کشورمان، نیروهایمان و هم‌پیمانانمان در خلیج [فارس] هر اقدامی را که لازم باشد، انجام خواهد داد.

او مدعی شد، در صورتی که ایران این حملات را برای اعمال فشار به ترامپ به منظور کاستن از تحریم‌ها انجام داده باشد، این راهبرد شکست خواهد خورد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

به این میگن پروپاگاندا؟ تا ایران و عربستان را به جون هم نندازید ول نکنیدااااا آخه یکی تو قاره آمریکا نشسته داره راجع به حمله به یه کشور تو آسیا سناریو میده.... یکی نیست بگه آخه به تو چه! میخوای جنگ‌راه بندازی چرا دنبال بهونه‌ای آخه؟! وی_افزود: البته ما غلط خاصی نخواهیم کرد. دیگه آرامکو سعودی که از گلوبال هاوک ما مهمتر که نیس فدات شم!

اینا همه‌اش فیلمه. رهبر ایران که از حاج آقا پوتین دستور می‌گیره و به امر ایشون آب نمیخوره و در حال حاضر آیت‌الله پوتین مرجع مسلمین ایران هم از توبره میخوره و هم از آخور! ترامپ هم که دلاله و تنها فیگور جنگ را گرفته که سلاح‌های بیشتری به عربستان میفروشه. هیچ غلطی نمی تونند بکنند😂🙃

عزاداری که در مقابل ظلم ساکت می‌ماند بهتر است برای امام حسین عزاداری نکندفلورا سام ضمن بیان اینکه اگر در مقابل مسائل ساکت باشیم، به قهقرا می‌رویم، گفت: اگر عزاداران امام حسین (ع) در مقابل ظلم ساکت هستند، بهتر است به عزاداری نیایند.

وال‌ستریت جورنال: آمریکا به سعودی اطلاع داد که ایران مبدأ حمله به تاسیسات آرامکو استروزنامه آمریکایی وال ستریت جورنال دوشنبه 16 سپتامبر اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا به پادشاهی عربی اگر سعودی ها جرات دارند به ایران چپ نگاه کنند تا بقیه تاسیسات نفتی شون هم با خاک یکسان بشه ان شاالله دفعه بعد نوبتیم که باشه نوبت آب شیرین کن های عربستانه به ولیعد کوکائینی تان بگین انتقامی سهمگین در راه است. لعنت_بر_آل_سعود_آل_یهود لعنت_بر_وهابیت

ژن خوبی که ورشکست شد؛ آغاز محاکمه دختر وزیر پیشین به اتهام اخلال در نظام اقتصادیقطره در دریای فساد ملایان و وابستگانش

اردوغان: هدف ما، ایجادکریدور صلح در شمال سوریه است

وزیر خارجه آلمان: وضعیت در منطقه خلیج فارس به شدت نگران‌کننده است | DW | 16.09.2019هایکو ماس می‌گوید که آلمان با متحدان خود در پی یافتن عامل حمله به تاسیسات نفتی عربستان است. همزمان بریتانیا و روسیه هم این حملات را محکوم کرده‌اند و داوری درباره عاملان آن را منوط به کسب اطلاعات بیشتر کرده‌اند. اینا هنوز نمیدونن کی بوده اینا واقعاخرن؟یاخودشون روزدن به خریت انگار از اخوندها خوب سود میبرن همه خودشون روزدن به کوچه علی چپ Ich kann es nie glauben dass Herr Maas den Hauptverursachern und Unruhestiftern für solch wilden Attacken nicht kennt ! Wieso , wie lange und mit welchem Preis noch , soll man iranisches Regime, das auch Vernichter von Demokraten und Demokratie im Iran ist, unterstützen ? زیاد زحمت نکشید، هر چه سلاح به عربها انداختید ، حمله به ارامکو توسط پهپادهای فوق ابتدایی یمنی ها بی خاصیت بودن انها را تایید کرد! تا رهبران کودن سعودی بفهمند امنیت با سلاح بیشتر بدست نمی اید و هر گاو شیردهی هم تاریخ مصرفی!

ربیعی: رابطه با ترکیه و روسیه در بهترین دوران تاریخی استسخنگوی دولت ایران با توجه به برگزاری نشست سه جانبه ترکیه، ایران و روسیه در آنکارا اعلام کرد روابط تهران با آنکارا و مسکو در بهترین دوران تاریخی خود است. - خبرگزاری آناتولی

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در واشنگتن اظهار کرد: ما در حال بررسی تمامی مدارک هستیم. ما با هم‌پیمانان خود رایزنی می‌کنیم. رئیس‌جمهور بهترین اقدام را جهت اتخاذ طی روزهای آتی مشخص خواهد کرد.

معاون ترامپ اظهار کرد، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا امروز (سه‌شنبه) به عربستان می‌رود تا درباره نحو واکنش به حملات علیه تأسیسات نفتی آرامکو با مقام‌های ریاض گفت‌وگو کند.

او تصریح کرد: ایالات متحده برای دفاع از کشورمان، نیروهایمان و هم‌پیمانانمان در خلیج [فارس] هر اقدامی را که لازم باشد، انجام خواهد داد.

او مدعی شد، در صورتی که ایران این حملات را برای اعمال فشار به ترامپ به منظور کاستن از تحریم‌ها انجام داده باشد، این راهبرد شکست خواهد خورد.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، ایران دست داشتن در این حملات را تکذیب کرده و انصارالله یمن نیز اعلام کرده که مسئولیت این حملات را برعهده می‌گیرد.