پنج سال حبس و ضبط کلیه جواهرات یک جواهرفروش بهایی به نفع دولت

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«کامران شهیدی»، شهروند بهایی هرگز گمان نمی‌کرد بعد از ورود مشتری همیشگی‌اش به مغازه جواهرفروشی زندگی‌اش زیرورو شود اما او نه‌ تنها اموالش را از دست داد بلکه به حکم دادگاه به شش سال حبس محکوم شود... گزارش کیان ثابتی👇 اخبار_ایران اقلیتهای_مذهبی

«کامران شهیدی»، هرگز گمان نمی‌کرد بعد از ورود مشتری همیشگی‌اش به مغازه جواهرفروشی زندگی‌اش زیرورو شود اما او نه‌تنها اموالش را از دست داد بلکه به حکم دادگاه به شش سال حبس محکوم شود.

یک فرد نزدیک به کامران شهیدی به «ایران‌وایر» گفت: «در آذر ۱۳۹۵، خانمی به نام مهشید ضیائی که خود را باورمند به آیین بهایی معرفی می‌کند برای خرید جواهری دارای نشانه‌های مذهبی بهایی به مغازه آقای شهیدی مراجعه می‌کند. کامران هم چون این خانم را از قبل می‌شناخته و مشتری‌اش بوده، درخواست او را می‌پذیرد. فرد مذکور اما با خوراندن آب‌میوه‌ مسموم به کامران شهیدی، او را بی‌هوش و پس از برداشتن کلیه جواهرات درون گاوصندوق، مغازه را ترک می‌کند.

کامران شهیدی از این فرد شکایت می‌کند و پرونده‌ به دادگاه می‌رود: «در ابتدا، این خانم با تهمت زدن و پرونده‌سازی علیه آقای شهیدی سعی می‌کند وی را از شکایت منصرف کند که دادگاه رای بر برائت کامران شهیدی از اتهام وارده می‌دهد. پس‌ازآن با فرستادن پیام‌های تهدیدآمیز به موبایل کامران شهیدی، او را تهدید می‌کند که از شکایتش انصراف دهد و در غیر این صورت وی را به اداره اطلاعات لو خواهد داد.

هم‌زمان با بازرسی محل کار کامران شهیدی، ماموران به منزل وی، دختر و خواهرش در کرج هم مراجعه می‌کنند که به دلیل نبودن کسی در دو تا از منازل برای باز کردن در خانه‌ها فقط موفق به بازرسی منزل خواهر او می‌شوند که همه کتب‌ مذهبی و هر شکل طلای موجود در منزل مانند انگشتر و گردنبند را ضبط می‌کنند. پس از یک هفته، ماموران وزارت اطلاعات به همراه کامران شهیدی، بار دیگر محل کار و منزل مسکونی کامران را مورد بازرسی قرار می‌دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

40 سال دخالت و ترور به سبک آمریکا۴٠ سال دخالت و ترور به سبک آمریکا | شهادت سردار قاسم سلیمانی، تازه ترین اقدام تروریستی آمریکا علیه ملت ایران به شمار می‌رود و نه اولین و احتمالا آخرین آنها. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آمریکا به بهانه‌های مختلف به اقدام علیه کشورمان دست زده‌است ۴۰ سال کثافت ج.ا فقط فقر و بدبختی و جنگ و سرکوب و خرج پولای ما برای تروریستای وحشی شیعه رو سر مردم آورده.جنگ بشه باید مردم و از خیابون اول جمع کنید.دیگه اون حمایت جنگ ۸ ساله ای که خمینی الدنگ راه انداخت و ندارید. چهل سال ظلم جمهوری اسلامی ، آخه پدرسگا شما از کجا اومدین ؟ شما کی هستین پدرسگا
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

شهلا ریاحی ۷۰ سال محرم همه خانه‌هایمان بود+عکسمراسم تشییع پیکر شهلا ریاحی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون به سوی خانه ابدی‌اش برگزار شد و هنرمندان حاضر در این مراسم از نقش این بازیگر، در هموار کردن راه حضور زنان در عرصه بازیگری و هنر گفتند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمار تولد نوزادان و محبوب ترین اسامی دختر و پسر در ترکیه در سال 2019
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ضربه مهلک ترکیه به گروه تروریستی داعش در سال 2019
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

درباره وضعیت پناهندگی در اروپا طی سال ۲۰۱۹ چه می‌دانیم؟کشور آلمان که از ابتدای بحران مهاجرت به لطف سیاست‌های درهای باز آنگلا مرکل پذیرای شمار زیادی از مهاجران گریخته از جنگ و درگیری در منطقه خاورمیانه بود، همچنان بیشترین تقاضا برای پناهندگی را در میان کشورهای اروپایی را به نام خود ثبت کرده است. 🤣🤣🤣🤣🤣 معتقدم وضعیت جهان در 40 سال گذشته به کلّی تغییر یافته است ولی اصلاحات و تغییرات متناسب با وضعیت فعلی جهان در ساختار و ماهیت سازمان ملل صورت نگرفته است و مشکلات جهان، از جمله مهاجرت، مشکلات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، فقر، تروریسم، نقض اساسی حقوق بشر و...، روز به روز بیشتر شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رکوردشکنی آنتالیا در جذب گردشگران روس در سال 2019آنتالیا در سال 2019 با میزبانی از 5 میلیون و 582 هزار و 763 توریست روس رکورد جدیدی در صنعت گردشگری این استان به ثبت رساند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »